bugün

entry'ler (7)

tuvalete laptopla girmek için nedenler

Laptop'tan yayılan ısı enerjisi ile açıkta kalan kalçayı ısıtmak.

25 temmuz 2011 ankara yağmuru

ankara da su an ki hava durumunu anlatiyorum size. bulutlarda ki su damlaciklarinin surtunmelerinden dolayi bulutun alti (-) ustu (+) yukle dolu hale geliiyor ve bu da bulutun bir kondansator gibi calismasina neden oluyor. bu yukle dolu bulut havada iyonize olmus kisimlardan(plazma) yuk gecisi oluyor. once isinim oluyor sonra yuk gecisinden oturu iyonize olmus havanin etrafindaki molekuller asiri isiniyor (gunes yuzeyinden daha sicak). asiri isinmadan dolayi bu molekuller patliyor ve etrafa gurultu yayiyor.
kisaca simsek cakiyor.

25 07 2011 ankara da kıyamet alametleri

ankara da su an ki hava durumunu anlatiyorum size. bulutlarda ki su damlaciklarinin surtunmelerinden dolayi bulutun alti (-) ustu (+) yukle dolu hale geliiyor ve bu da bulutun bir kondansator gibi calismasina neden oluyor. bu yukle dolu bulut havada iyonize olmus kisimlardan(plazma) yuk gecisi oluyor. once isinim oluyor sonra yuk gecisinden oturu iyonize olmus havanin etrafindaki molekuller asiri isiniyor (gunes yuzeyinden daha sicak). asiri isinmadan dolayi bu molekuller patliyor ve etrafa gurultu yayiyor.

kisaca simsek cakiyor.

schrödingerin kendisi

http://anlathocam.blogspo...dusunmeyi-birakanlar.html

dünya yı güneş in ısıttığını zanneden cahiller

http://anlathocam.blogspo...dusunmeyi-birakanlar.html

din kültürü ve ahlak bilgisi dersinde kopya çekmek

Dersin isminin Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi iken neredeyse tamamında islamiyet anlatıldığı için müslüman olmayanların ve kendini Müslüman olarak adlandıran ama en basit olarak bile 5 vakit namaz kılmayan ve oruçta fazla exp geliyor diye oruç tutupta fazladan sevap alıyorum deyip kendini Müslüman ilan edenlerin yaptığı eylemdir.

fonon

"yüksek elektrik alanda elektronlar ısınırlar ya da ortalama enerjileri termal dengedeki değerin üzerine çıkar. sıcak elektronlar, bu fazla enerji ve momentumlarını, belli bir enerji ve momentuma sahip fonon adı verilen kuantize parçacıklar yayarak kristal örgüye verirler." (bkz: çevremizdeki fizik-tübitak)

burada bahsedilen kristal örgü nedir?