bugün

entry'ler (14)

karamela saati

Karamela saati, özel günler için, doğum günleri ve daha birçok nedenlerle karamela şekerlemeleri, kurabiyeler gibi seçenekler sunan bir girişimcilik örneği. Şimdilik sadece facebook sayfaları var, ama ilerleyen günlerde web sitelerini vs. açabilirler. Projeyi kim düşünmüşse çok iyi düşünmüş, müşteri potansiyeli falan ne durumdadır bilemeyeceğim ama, ilerleyen günlerde inşallah iyi bir konuma gelirler diye temenni etmeden yapamıyorum.
Facebook sayfalarını da aşağıda paylaştım, belki birinin işine yarar kurabiye vs. siparişi vermek ister. http://www.facebook.com/karamelasaati

yurt içi uçak bileti hattı

Geçenlerde internette uçak bileti ararken karşılaştığım, online ödeme sayfasının henüz aktif olmadığı, sadece telefonla satış yapan ve gayet iyi niyetli ve yardımsever bir web platformu. Anladığım kadarıyla daha kuruluş aşamasındalar ama azmin elinden hiçbirşey kaçamaz bence.
Yurt içi uçak bileti ve yurt dışı uçak bileti satışının yanı sıra birçok yurt içi tur ve vize hizmetleri de veren firma, turizm işinin her dalına el atmış gibi görülüyor.
Umarım başarılı olurlar, adı duyulmasa da bence başarılı bir firma abi.
bknz. http://www.thybayii.com

erkek arkadaşının tişörtlerini giyen sevgili

Kızlarda ayrı bir çekici duruyor abi ya, aynı tişörtü ben giydiğimde hamal hasan, kız giyince kıristina aguelera oluyor nedense.

pegasus türkiye

Pegasus türkiye, yurt içi ve yurt dışı uçak bileti satışı yapan, gördüğüm kadarı ile resmi pegasus ile bir bağlantısı bulunmayan şirket.
http://www.pegasusturkiye.com diye de bir siteleri var, ucuz uçak bileti satışı yapıyorlar. Klasik bir internetten uçak bileti satışı işi işte. Ama site adresleri çok hoşuma gitti cidden. Keşke zamanında böyle bir siteyi ben alabilmiş olsaydım diye de düşünmeden edemiyor insan be.
Geçenlerde bu site ile karşılaştım, dedim Allah Allah pegasus havayolları bu kadar sade bir site yapmış olamaz herhalde. Durumu sonradan anlamakla birlikte dumur olduğum web sitesi.
Yurtdum insanının kıvrak zekasının nelere kadir olduğunu bir kez daha görmüş olduk en azından. Denemek için vermiş vermiş oldukları numarayı arayıp uçak bileti sordum, piyasadan daha ucuza verdiler ve güvenilir bir firmaya benziyordu doğrusu.

Hea unutmadan, telefona çıkan çağrı merkezi elemanları cidden çok kibar ve ikna edici.

pegasus

Pegasus aslında, bir efsanenin ismi olmasına rağmen, pegasus havayolları'nın çok kaliteli reklam politikaları sayesinde türkiyede pegasus deyince akla direk pegasus havayolları gelmektedir.
Bu olay iyimidir kötümüdür bilinmez ama, cidden şimdiye kadar yapılan en güzel reklamlardan bir tanesi olarak tarihin altın sayfalarında yerini almaktadır.
Malum bir efsanenin ismi ile bağdaştırılabilmek öyle her babayiğide nasip olmaz çoğu zaman.

çömez

Çömez kelimesi aslında en çokda askerde karşımıza çıkar. Sivil hayatta çömez lafı pek fazla duymasakda askerlikte konuşulan belli başlı ve çok az olan konulardan birisi çömezlerle ilgilidir.
Örnek vermek gerekirse "Çömeze bak la adam olmuşda bana emir veriyor" diyen üst devreye, dışarda çömez lafını hiç duymasa bile, askerde olduğundan dolayı son derece normal karşılayan alt devredir.
Askerde çömezlikle ilgili ünlü filozof Astsubay Tuncay Yılmaz komutanımızın da dediği gibi "Askerde çömez olacağına, dağda domuz ol"

deniz selman

Valla ne yalan söyleyeyim, kendisini pek fazla dinlemem ama zurna konusunda nirvana yapmış, müthiş şaheserler ortaya koyan bir amcamız diyebilirim.

amacı olmayan grup

Amacı olmayan bir grup için söylenebilecek tek bir şey var, "Allah beterinden korusun" diyorum başkada birşey demiyorum.
Amacı yok, hedefi yok, dünyaya neden geldiğini bilmiyor..
Daha ne denebilirki zaten..

beklemek

Beklemek güzeldir aslında, beklenen değecekse ve gelecekse..

10 yıl sonraki olası gazete manşetleri

Türkiye'nin AB'ye resmen üye olmasına çok az bir zaman kaldı.

uçak

Uçak kimine göre bir özgürlük simgesi olsa da, kimine göre büyük bir fobiden öteye geçememiş teknoloji harikasıdır.

kızlar

Kadın ölür cehennemin kapıları açılır ve şeytan ayağa kalıp selam durur, büyük üstad hoşgeldin..
Demem o ki kadınların aklına gelenler şeytanın aklına gelmez..

türkiye nin en milliyetçi şehirleri

milliyetçilikle ırkçılığı ayırt edememiş bazı şehirlerimiz de yok değil hani..

mastürbasyon orucu bozar mı

El adama "Ulan gavat, hem ibadet ediyorsun, bir yandan da zevk-i sefa peşindesin.." demezmi ? cık cık cık