bugün

entry'ler (11)

türkçe rock

eskisi hissettiren nadir, derin şeylerdendir.

hayatın kendini kandırmaktan ibaret olması

kendini kandırmaya alışmış insanlar için hayatın anlamını yitirme noktasıdır. çıkın bu kafadan, hiç sağlıklı değil.

evlenilen kızın çok uykucu çıkması

"evlenilecek" kız bulduktan sonra girilen hafif sorunsallardandır. ben genelde bu sıkıntıyı insanlık için hissederim. bilmiyorum, belki de ben uyuyorumdur.

56 bin lira maaşla turkcell y kuruluna giren akpli

yarın bir gün türk telekom'dan da nasiplenmesini beklememiz gereken şahıs. fakirleri değil; zenginleri, güçlüleri, kuklacıları doyuramadığımızdan bu hale geliyoruz. gazapizm "kazanmak kirlidir. kaybedelim insan kalırız." derken çok haklıydı.

rteyi evinde ağırlayan adamın akpli delege çıkması

sadece bu tür işler değil, bakanların birbiriyle ettiği kavgalar da bahse değerdir. geçenlerde twitter ortamında yaşanan soylu-gül tartışması vs. bu türdendir. hepsi aynı amaca hizmet eder. bir bakan "adalet bu mu?" der, diğeri "burası bir hukuk devletidir, tutuklama siparişi almıyoruz." der. bunları gören milletimiz de "bak, bakan da olsan aynı şey oluyormuş." deyip yalnızlık duygusundan doğan ye'sinin biraz hafifletmiş olur. olur olur, bekleyin siz...

bademciklerin davul gibi şişmesi

özellikle ankara gibi dengesiz bir hava durumuna sahip bir memleketteyseniz, gündüze aldanıp da geceyi pencere dibinde geçirmenin birkaç saatlik hazin bedeli.

128 milyar dolar nerede

sorulması savcılıkça suç sayılan bir tür soru çeşidi.

yandaşların akın akın yurtdışına kaçması

Türkiye'nin artık -çalarak da olsa- para kazanmak için doğru yer olmadığını, onu bu hale getirdikten sonra anlamalarının mantıksal, doğal sonucudur.

kılıçdaroğlu nun kendi kendisiyle kavga etmesi

Herkesin bir gün denemesi gereken kavga çeşididir.

dönmek istenilen yıl

Çok... Keşke yıllar da bana geri dönmek için bu kadar hevesli olsaydı.

15 000 tl maaş alıp bim den alışveriş yapmak

Bu gidişle ülkemizde normal karşılanması muhtemel bir çeşit cimriliktir.