bugün

entry'ler (24)

saç rengini değiştireceklere tavsiyeler

Ve "renkli" dediğimiz renklere boyatmayın. Misal mavi siyahlar, patlıcan moru, bordo kızıl gibi... bunlar akmaya meyilli renklerdir. ilk boyattığınızdaki büyülü güzelliğini kaybetmesi max. 2 hafta.

saç rengini değiştireceklere tavsiyeler

Siyaha boyamadan önce 2 kere değil 12 kere düşünün, geri dönmesi tam bir eziyet. Açtıramazsınız, akıtamazsınız, uzasın diye bekle allah bekle.

yaşı küçük olan yazarlara sürekli ayar verilmesi

Abartılacak bir konu değildir. Bütün sosyal mecralarda yaşanan bir durumdur. Önemli olan genç yaşta faydalı fikirlere sahip olabilmektir.
Not: 97'liyim.

bir kadının en nefret ettiği kişi olmak

Zamanında sizi çok sevmiş, siz de yüz vermediyseniz bu durumun sonucu olabilir.

güldür güldür ün komik olması

Bizzat izlemeye gelen seyircilerde bile zorla güldürülüyor havası vardır.

yükseköğretime geçiş sisteminin değişmesi

Yeni sisteme göre bir yıl içinde 12 sınav yapılacak ve bu sınavlardan en yüksek yapılan puan baz alınarak sıralama oluşturulacak. Her bir sınavın 40 tl değerinde olduğunu varsayarsak bütün sınavlara girmek -evet, sadece sınava girmek- 480 tl'ye mâl oluyor. Bu ücreti karşılayamayacak tonlarca aile var, bu yüzden onların çocukları bu sınavların hepsine giremeyecek. Nerede fırsat eşitliği?

nickden dolayı erkek sanılmak

Erkek muhabbetlerine girmeme sebep olmuştur. Yine de uygun kullanımda işe yarar.

sevilen şarkının vurucu cümlesi

Ben senin neyinim anlayamadım?

97 li sözlük yazarları

Aralarında bulunduğum topluluktur.
"3 puanı nerden kırdınız hocam?"

zeki yakışıklı zengin kumral erkek

"Abicim bırak biraz kardeşlere de kalsın ya."

ygs 2015

Bu yıl gireceğim sınavdır. Son ygs olması ve bu yıl açıkta kalan takriben 1 milyon kişinin tekrar gireceğini varsayarsak rekor sayıda insanın katılacağı sınavdır.

erkeklerden ilgi görmeyince feminist olmak

Ne yazık ki erkeklerin her konuda olduğu gibi bunda da kendilerini temel aldığı tespit. E siz feminizmin özünü anlayamamışsınız?

sözlüğün kadınlar kulübüne dönüşmesi

Kendini hissettiren bir durumdur. ilişkiler, bakım, saç boyama gibi konuların blog havasında tartışılması kaynaklıdır.

yazar nicklerinin ingilizce halleri

i couldn't shutting up
(Benim ingilizce bitti)

susmak

Hep yapmak istediğim şeydir.
(bkz: entry nick uyumsuzluğu)

çirkin erkek yoktur az sakal vardır

"yüzümün 4'te 3'ünü sakalla kaplasam ben de yakışıklı olurum." denilesi.

bileği kesilen ölüyorda kolu kopan neden ölmüyor

intihar eğilimindeki yazarlar için: bileği enine kesmek hastanelik eder,direkt boyuna çalışın.

ben bu yazıyı sana yazdım

Her şeyini bilmek istiyorum, her şeyini. Ne yaptın, ne yapacaksın, şimdi ne yapmak istiyorsun, ne düşünüyorsun... mesela kaç zeytin yedin bugün, bunu bilmem lazım benim. Hakkında her şeyi merak ediyorum, fazlasıyla.

sürekli saç boyatan kadın mutsuzdur

Çirkindir. Fark edilmek ister ve bu yüzden sürekli kendinde bir şeyler değiştirir. Sonuç olarak hâlâ çirkindir, ve dolaylı olarak mutsuz.

sınava çalışmak yerine sokaklarda sürten tip

Bu aşamadan sonra vay efendim Türkiye'de eğitim sistemi kötü, vay efendim bu sınavlar yeteneği ölçmüyor... diye atarlanır bu tip. Tabii ki ölçmüyor, ne bekliyordunuz?