entry'ler (40)

günün psikolojisini özetleyen şarkı

better than ezra - juicy.

tava sapının faydası

biçimli tava sapları erotizm amaçlı kullanılabilir, ilginçtir fakat çekici gelebilir.

beni beni

kanal yumuşak g de canlandırılan aşk-ı memnu dizisinden bihter isimli karakterin, dizi finalinde behlül 'e söylediği son birkaç cümleden biri böyle başlıyordu. beni beni bihterini ! sonra öldü falan. bitti bu kadar.

pırasa

ağızlarda mistik bir tat bırakan, türk aile sofralarının baş tacı, karadeniz yöresinden muhteşem bir lezzet.**

modern aşk

aşkları iki tarafın yaşaması lazım gelirken, aşıkların telefonları, bilgisayarları aşkı yaşar. bu yüzden teknoloji sürekli gelişmek zorundadır, aşk kutsaldır, güzeldir. bu duyguyu yaşayacak son model iletişim araçlarına ihtiyaç vardır.

sözlük yazarlarının telefon zil sesleri

avril lavigne - things i'll never say

elf

ingiltere mitolojisinde yer alan perilere deniyormuş efenim.çok uzun süre yaşıyorlarmış ayrıca çok çevikmişler.öyle duyduk.

çoğu fantastik kitaplarda filmlerde hatta bilgisayar oyunlarında bile isimleri sıkça geçer. böyle değişik bir asalet sahibi olurlar bazı filmlerde ve kitaplarda, bazılarında ise çirkin mi çirkin, bataklıklarda yaşayan, kötülük düşkünü yaratıklar olmuşlardır. kişilik bozukluğu olan bu yaratıklar dünya üzerindeki yerlerini bir türlü bulamamışlardır.

fethullah gülen

sevmediğim ve asla sevemeyeceğim insanlar listemde bir numara. lanet, gudubet adam vol.1*

sıfır

sayılar dünyasında en son bulunan ifadedir ''0''. bir dolu aşırı zeki insan işlemler falan yapmışlar ama hep bir şeyler eksik kalmış, olmamış, uyduramamışlar. sonuç olarak bu anlamsal değerleri bu sayıya hapsetmişler. yazık.

the aviator

cate blanchett'a bir kez daha aşık olmama sebep olan film.

lumberjack

lanet olası kadim dil ingilizcede ''oduncu'' anlamına gelir.

acapella

kelis'in, yeni maxi, mix yada herneyse şarkısı.

uzun yolculuk otobüslerindeki bebekli bayan

değerli anne, ağlayan bebeğine ''bak bak abiye bak, abbiiiiiii, nerdeymiş abii, bak abi ne yapıyooo, bak bak!'' gibi cümleler kurma aşamasındayken kendinizi ister istemez bir ecceee!!! oyunu içinde bulursunuz. tamamen istemsizdir ve psikolojik olduğu rivayet edilir.*

iç ses: noluyo lan sana ? kaç kere yemin ettin yapmayacağım diye, yine tutamadın, püü kalıbına.

ilginç isimler

satılmış azgın. lisedeyken dersane sınav listelerinde görürdüm. genelde soy isim - isim sırasıyla yazıldığı için listelerde top 10 de olurdu.

aşure

ağızlarda mistik bir tat bırakan, komşular göndermedikçe asla tadına varamadığım lezzet.

hemşehri

otobüste uykusuz bir gecenin, soğuk derin nefesinde boğulmana hatta hayat enerjinin tükenip ''allaam naağlıır otobüs ters dönsün de al canımı!!'' diye haykırmana sebep olacak uzun ve bayıltıcı konuşmaların başlangıç noktası.

felsefe yapmak

''paradox'' kelimesini kullanmak ayrı bir hava katar bu tarz konuşmalarda. sıkıştığın yerde hem seni kurtarır hem de havalı bir laf söylemiş olursun.

vikingler

kızıl saçlı olma genleri bulunurmuş bu insanlarda yani vikinglere özel bi genmiş,öyle duyduk.

laf atmak

günümüzde ankara şehrinde kızların erkeklere laf attığı vakalar görülmüştür. onure oldum diyemiyeceğim ancak kendimi kullanılmış hissettim.

agnostisizm

bu görüşü saplantı hale gelirse insana ruhsuz materyalist denebilir. ne alaka ? demekte özgürsünüz, ama toplumda kavramları bilmeyen insan sayısı çok fazla.