bugün

entry'ler (33)

fazıl say

çok şey bilen sözlük yazarlarının, kendisinin otizm hastası olduğunu bilmediği ve tedavisi yok mu bunun, ağzı burnu ayrı oynatınca elit olunduğunu sanıyor diyerek eleştirdiği piyanisttir.

pis sacli alsancak insani

Sözlükte entryleri dikkatimi çeken ilk yazar, güzel yazar, komik yazar, haklı yazar.

fazıl say ın hastalığı

(bkz: otizm)
edit: ne diye eksilendim şimdi, gerçekten otizm hastası?

sadece filmlerde olan şeyler

-babam hastaneye kaldırıldı!
+tamam hemen geliyorum.
koskoca istanbul'da bi tane hastane vardı zaten..

babetin çıtı pıtı kızlara çok yakıştığı gerçeği

boyu 1.75, ayakları 37 numara olan kızların kafa karışıklığı içerisinde yorumlarını okuduğu başlık.

sivrisineğin görüldüğü an

Annemle teyzemin alıp getirdiği tenis raketi şeklindeki sivrisinek öldürücüyle peşinde koşturmaya başladığım andır.

yalnızlığın anlaşıldığı anlar

avealı oluşunuzun bilmem kaçıncı senesi şerefine tüm gün sınırsız konuşabildiğiniz gün arayacak kimseyi bulamamaktır. Konuşmak istediğiniz bikaç kişiye müsait misin ariyim mi? diye mesaj attığınızda hiçbirinden cevap almamaktır.
Ayrıca her gece şarja takmak zorunda kaldığım telefonumu 3 gündür şarja takmadım.
başka şehre taşınmak çok zor sözlük.

çocukken uydurularak söylenen ingilizce şarkılar

pokeeemon karkeçırmoooooon.

çok sevilen şarkıyı kimsenin beğenmemesi

şarkı boyunca dur dur şimdi güzelleşecek denilen şarkıdır. en sevilen kısma gelince dinletilen insanın suratına umutlu bi gülümseyişle bakılır ama dinletilen insan hala aynı odundur.

kadınların seks dışında işe yaradığı konular

annelik, temizlik, yemek yapmak, kocanın arkasını toplamak ve çalışmak, hepsini bir arada yapma yeteneği.
Erkeklere bunlardan birine yardım etmesi için teklifte bulunduğunuz anda bütün gün çalışıyorum zaten yorgunum cevabını yıllar boyu kaldırma gücü.
(bkz: yeter ulan)

amca

(bkz: iskele amcası)
niye başkalarının amcası gibi değilsin amca? niye seni sevmiyorum?
normalde hiç iplemezken bu başlığı görünce neden hüzünlendim sözlük?

jack dolgen

i will come for you şarkısı hüzünlü müdür, umut verici midir anlaşılmaz. garip duygular içerisine sokar. güzelden de öte bi şarkıdır, şu anda olduğu gibi, üst üste, defalarca kendisini dinletir.
kendisi hakkında bu kadar az şey bilmek ve hakkında sadece 1 entry girildiğini görmek beni hüzünlendiren sanatçıdır.
(bkz: daha iyilerine layık olmak)

türk kadını

bir yere gidilecekken hem çoluğunu çocuğunu hazırlayıp, hem evi nolur nolmaz diye toparlayıp, hemde kendini hazırlarken, bi duş alıp giyinip 10 dakikada hazır olan kocasının öff yine hazırlanamadın geç kalıcaz senin yüzünden diye söylenmelerine yıllar boyu katlanan hatta bırak katlanmayı ses bile çıkarmayıp suçu kendisinde gören kadındır.
yok dırdır yapıyo, yok kısa, yok şişman diye aşağılanmaları, avrupa kadınları ile kıyaslanıp hep kaybeden taraf olmayı göz ardı eden kadındır.
mahalle baskısı, cahillik ve şiddet ile savaşan kadındır.
kadının hasıdır be o hasııı..

satın alınan kıyafetteki yedek düğme

aldığın an gereksiz gelir atarsın, kaybolur gider.. ama o kıyafetin düğmesi koptuğu anda aklına gelir, attım mı la ben onu, bulur muyum acaba diye düşünüp durursun, hele de kıyafette birden fazla düğme varsa ve düğmeler birbirinin aynısıysa, o düğme öyle bi lazım olur ki.. bir daha kıyafet alınca atmiyim bari dersin, kıyafet alırsın, sonra onu da atarsın, bu böyledir.

ayşegül yıldız

salak mı zeki mi karar veremediğim insan.
(bkz: ibrahim tatlıses) vs. (bkz: para)

keşke bana yazılsaydı denilen şarkılar

plain white t's- 1234.

en güzel klipler

bruno mars- the lazy song.

günün psikolojisini özetleyen şarkı

Cem karaca- bu son olsun.

takım tutmayan ve yemek yapan erkek

Maç izleyen ve yemek yapamayan kızların çelişkili yaklaştığı erkektir.
-Benimle evlenir misin? Çok güzel yemek yaparım ben,takım falan da tutmam.
+Takım tutmaz mısın??

--
*Ay evlen kız bunla,lokum gibi çocuk hem açta kalmazsın..
+takım tutmuyomuşş..

doktorluk

(bkz: utanmayı unutmak)
Aynı zaman da iğrenmeyi de unutmaktır tabii.
ilk kadavra gördüklerinde ayılıp bayılanların,otopsiden çıkar çıkmaz yemek yedikleri gözlenmektedir.