bugün

entry'ler (166)

15 mayıs 2016 fenerbahçe cska moskova maçı

izleyemiyorum sözlük izleyince geriye düşüyoruz kapattım yine hadi fenerim !

15 mayıs 2016 fenerbahçe cska moskova maçı

basketbol maçlarını izleyemediğimi fark ettiren maç. Böyle maç mı olur çıldırıcam, allahım sana geliyorum

2 ağustos 2014 fenerbahçe sevilla maçı

Öncelikle fenerbahce'nin pas trafiğini geliştirdiği söylemek gerekir. Ancak yıllardır süren üçüncü bölgede etkili pas yapamama sorunun devam ettiği de bu maçta göze batıyor. Burada diego'nun takıma iyice adapte olması ve ileride organize atak kurma konusunda katkı sağlaması gerekiyor. 1. ve 2. bölgede takım sorunsuz bir şekilde pas trafiği yaratabiliyor. 3. bölgede de bu sorunun çözüldüğü takdirde bir oyun disiplini oluşmaya başlayacak ve işin atak yapma tarafında ki sorunlar çözülecektir.

Defans konusunda takımın bazen abartılı şekilde pres yaptığı söylenebilir. Gollerin oluşmasına da bu abartılı pres sebep oldu zira ilk gol öncesi neredeyse sevilla kalecisine 3 kişi pres yapılmaya kalkındı. Neticesinde hızlı bir atak kaleye gol olarak döndü.
ileride yapılan bu pres zayıf takımlara karşı oldukça avantaj sağlayacak gibi gözüküyor. Ancak biraz daha topu bilinçli kullanan takımlara karşı bu pres anlayışı ile oynamak zaman isteyecektir.

Genel olarak takımın diziliş değiştirmiş olması gol yollarında etkisiz kalmasını ve defans kontrolünü zayıflatmış gibi gözüküyor. ilerde ne iyi atak yapabiliyor ne de geride iyi defans yapabiliyorlar. ama taktiğin oturması ile birlikte iyi bir oyun anlayışı ortaya çıkabilir. geçen sezon ki 4-3-3 dizilişi ve anlayışı ile şu anda oynanmak istenen taktiğin bir alternatif olacak olması lig için yeterli olacak gibi gözüküyor. Fakat iyi defans ve hızlı kontra atak yapan takımlara karşı fenerbahce'nin etkili olabilmesi için zamana ve organize atak yapma konusunda daha iyi olmaya ihtiyacı olacaktır.

camel soft

keşke zam yapsalar 20 tl olsa dediğim sigaradır. 2 gündür camel soft bulamıyor ve başkalarında tadını bulamadığım sigaram yüzünden 10 farklı sigara paketi almış bulunuyorum.

airport avm

tuvalete gitme ihtiyacı hissetmeniz durumunda levhaları takip ederek tuvalete ulaşacağınızı sanıyorsanız yanılıyorsunuz zira levhaya göre hareket ederseniz bir noktadan sonra göğe yükselmenizi gerektiren alışveriş merkezidir.

27 ekim 2013 kayserispor galatasaray maçı

Galatasaray maçlarını çok izlemem ama 8 haftadır ne zaman merak edip maçı açsam ve izlemeye başlasam istisnasız iki dakika içinde galatasaray gol atıyor. şu anda galatasarayı şampiyon yapabilecek potansiyele sahip etkenlerden biri olduğumu düşünüyorum. Ligin heyecanını ayakta tutmak gerçekten gurur verici...

not: galatasaraylı değilim.

ilk kez zombi öldüreceklere tavsiyeler

öldürmeyin!

ne gerek var?

şu anda kimya mühendisi bir arkadaşla beraber bitirme projesi olarak zombi kokusu üzerinde çalışıyoruz. Gerekli distilasyon düzeneğini kurmaya yakınız. tabi elimizde zombi olmadığı için biraz teorik çalışmak zorunda kalıyoruz ama ilerleme kaydettiğimizi söyleyebilirim.

22 aralık 2012 de piyasaya süreceğimiz bu parfümle güzel paralar kazanmanın yanında insanlara yeni zombi nesille beraber mutlu yaşamayı öğreteceğiz.

sevgilerle...

önemli not: unutmayın; zombilerde bir zamanlar insandı. onları sevin, sayın, öpün, okşayın...

16 aralık 2012 galatasaray fenerbahçe maçı

2-2 bitecek olan derbidir.

Goller, 13-22, 33-45 , 68-75 ve 84-90 arasında olacak, fenerbahce'de kuyt ve cristian, galatasaray'da ise goller burak ve umut tarafından atılacaktır.

bizi ısıtıyor diye sobayı öpen çocuk

bizi serinletiyor diye klimayi opmeden once klimaya ufleyecek olan cocuktur.

israil ordusunda seks skandalı

Seks skandalı ile tecavüz arasında ki farkı bilmeyen yazarlar var olduğunu düşündüren HAberdir.

"tecavüz" den bahsedildiği unutulmamalıdır.

burger king

Şirinevler şubesinde iki seferdir dikkatimi bir şey çekti: patateslerin yanmış bolgelerinin neden yanmış, diğer bolgelerinin neden yanmamış olduğu. incelememe bir daha ki sefer daha dikkatli bakacağım çünkü aklıma gelen o patates görüntüsünde, yanmış bölgelerin kurtlu olabileceği ihtimali olduğunun farkına vardım. O anlamsız yanık noktaların, ölü pişmiş kurt olmamasını diliyorum.

ofis

stajer olarak girmek zorunda kalmış olduğum ortam. içeride ki dayanışma hat safhada; açık unutulan depo kapısının(sigara içilen yer) ofis dayanışmasının bir meyvesi olarak faili ben oldum.

edit: kendi içinde oluşmuş gruplar arasının da olan dayanışmanında bir hayli fazla olduğu söylenebilir.
edit2: savunma şansı bile bırakmadan, gelip sessizce biri fısıldadı ve gitti. bende kendimi kapıyı açık unuttuğuma inandırmaya çalışıyorum ve inandırdığım da gidip depo sorumlusundan özür dileyeceğim.

laroxyl

bu yaz içinde 3000 km kadar olan otobüs yolculuğumda bana eşlik etmiş şahane ilaçtır. 16 saatlik yolculuğum süresince ilacımın etkisiyle bir türlü rahat edemediğim o otobüs koltuklarından birini benim için bir yatak konforuna ulaştırdı. yolculuğa başlamadan 1 saat önce aldığım 1.hap ve yolculuğa başladıktan 4 saat sonra attığım 2.hapın etkisiyle 16 saatin 14 saati uyumakla ve uyuklamakla geçti. şimdi olayın daha muhteşem kısmına dem vuracağım: hapı attığınızda sizi kimsenin uyandıramaması felan söz konusu değil. ne zaman bir mola verildi, o zaman otobüste yapılan anonsla uyandım. Ne zaman yanımda ki yol arkadaşı herhangi bir şey için beni dürttü, o an zorlanmadan uyandım. benim gibi uzun yol fobisi olan arkadaşlar için çok faydalı olabileceğini belirtmek gerekir.

leyla ile mecnun

Bu sezon için diziden beklentilerim oldukça yüksek çünkü zoraki kadro degisikliklerinden ziyade daha oturaklı bir transfer anlayışına dayanan yapılanma ile yapımın daha saglam yere basacağí ve akabinde daha hazırlıklı bir yapım izleyeceğimizi düşünüyorum. Sezona bomba gibi bir bölümle girdikleri söylenemez. Bunun sebebide izleyicilerinin onları garipsemeyecegini bilerek, ilk bölümden bomba patlatma çabasında olmadıklarındandır. Biz geri döndük, şimdi ısınma hareketlerini yapıyoruz ve diziyi hazırlarken aldığımız keyfi sizede yaşatacağız havasında gecen bir bölümle sezona merhaba dediler. Yüksek hızlara çıkabilen bir araba misali: ilk aşamada motoru çalıştırıp ufaktan ara gazlarıyla geçen bu ısınma bölümünün haftaya ivmelenme sürecine gireceğini bekliyor ve yüksek hıza olan tutkumuzu sezon boyunca tatmin edecekleri beklentisinide karşılayacaklarını tahmin ediyorum.

tıraş bıçağını lavaboya vurarak temizlemek

FAzlasıyla Titiz birisinin vurma yüzeyini avuç içi olarak seçtiği örneklerde görülebilir.

selçuk şahin

Kendisini anlamakta güçlük çektigim insandır. Şahsen selçuk şahin'in yerinde olsam sözleşme feshi talebinde bulunur gider anadolu takımlarından birinde forma giyerim. Tamam çalışkanlığı ve disiplini hatta yeteneklerinden dolayı takımda tutuluyor olabilir ama bu kadar tepki bu kadar olumsuz söylemlere rağmen hala takımda kalmayı seçiyor olmasını doğru bulmuyorum. Kendininde farkında olduğu takıma yapması gereken katkıyı yapamaması durumunuda düşünüp farklı limanlara yol açması gerektigini düşünüyorum. Neden bir pastanın üstündeki çilek olmasın ki ?

oxford dan gelen burslu okuma teklifini yakan anne

Trajikomik bir haber niteligi tasimakla birlikte inanilmasi guc olan bir haberdir. 350 bin tl paran olabilir, bagista yapabilirsin ama en azindan ufak bir kismini kendi egitimin icin ayirman gerekir. Acikcasi pek inandirici bir haber degil. Eger gercekten dogruysada soylenecek pek bir sey yok.

29 ağustos 2012 fenerbahçe spartak moskova maçı

yine fenerbahce'nin kadıköy'de yenilmediği maçtır.

ne anladım amk ben bu işten

hala uzun top oynanmaya çalışması kanserimin pankreasıma sıçramasına sebep oldu.

alex'in artık girmesi lazım diye entry gireceğim sırada alex'in hazırlanmasının fenerbahce'nin elenmesini önleyemeyecek olmasının farkında olduğum maç.