bugün

entry'ler (77)

lazım olduğu zaman kaybolan şeyler

(bkz: her şey)

hitman takım elbisesi

Siyah takım elbise, ince çizgili beyaz gömlek, çizgili kırmızı kıravat ve siyah deri eldivenlerden oluşan kombinasyondur. insanın öyle içine işler ki buna benzer kıyafetler gördüğünüzde aklınıza doğrudan 47 gelir.*

kızlar bateri çalan erkeklere bayılırlar

(bkz: kim çıkarıyor bu lafları kim kim)

pascal one minute please

nihat doğan ın ingilizce bilmeyen her türk gibi tayyip ten öğrendiği cümledir. Ardından da herkesin bildiği meşhur cümleyi kurmuş ve ingilizcesini konuşturmuştur.
(bkz: my name is nihat)

uyudum uyandım güllere boyandım

Taa ilkokuldayken okuduğum bir kitapta geçen bir şiirin ilk iki dizesidir. Hikayeyi kahramanı hatta şiirin devamını bile hatırlamamakla birlikte burasını o kadar yıldır unutamadım. Neden bilinçaltım, neden? Neden saklıyorsun bu saçma sapan kısmı!?

ölürken fonda çalınması istenen şarkı

Ave Maria - Jasper Kyd.
Huzur içinde ölmek için birebir olan şarkıdır. Ölmeyi planlıyorsanız dinlemeniz önerilir.

matematigi 5 beden egitimi 0 olan insan

çok çalışkan öğrenci modelidir.
bir de çok çalışkan olmayan; ama kız olan modeli mevcuttur.

agent 47

--spoiler--
hitman adlı oyunda kiliseye bağlı bir topluluğun suçla savaşmak için klonlama yoluyla yarattığı insanlardan biridir. ama o sonradan bu topluluktan kaçıp kiralık katil olarak çalışmaya başlar. çok güçlüdür, çok zekidir. 47 numarası kafasının arkasındaki barkottan gelmektedir. barkodun tamamı 640509-040147'dir.
--spoiler--

biscolata starz reklamındaki kutu taşıyan adam

biscolata starz reklamındaki süt taşıyan adam dan sonra en yakışıklı olan adamdır.

Edit: pardon sözlük, tüpçü değil sütçüymüş o.

tuhaf sesli dayı temalı yaran sigaraya son reklamı

şu ana kadar çekilmiş bütün sigaraya son reklamlarından çok daha fazla başarılı olduğunu düşündüğüm reklamdır. Ayrıca insanın içinin karara karara, kanı donmuş halde izlemesi gereken nadir reklamlardandır, gülerek izlenen reklamlar sırasında da sonda gelmelidir.*

her sorunda çözüm olarak sigara yakan insan

kanser sorununa çözüm olarak bir tarafına kına yakacak insandır.
Ayrıca Her sorununda sigaraya koşarsa sonu Mehmet Nuhoğlu yla aynı olacak insandır.

Edit: niye eksiliyorsun arkadaşım? gerçekler acıdır, anla bunu..

19 yaşında olmanın dayanılmaz ağırlığı

1 yıl sonra yirmili yaşlara ayak basmanın hafifliğiyle biraz olsun azalacak olan ağırlıktır. Sadece biraz dayanma gücü gerektirir.
(bkz: yirmi yaşında olmanın inanılmaz hafifliği)

nutella yemeyi entellik zanneden insanlar

nutella yemekle entelliğin ne alakası var diye sorulması gereken, saçmalamayı bırakması için omuzlarından tutulup sağlamca sarsılması gereken kişidir.

bir beşiktaşlının günlüğü

nick entry uyumu (bkz: fener zenci sever)

sizi neden ulu sözlük yazarı yapalım farkınız ne

bir hevesle üye olmak için uğraşırken birden karşına çıkıp kaşlarının çatılmasına sebep olan sorudur. Ben şahsen üzerinde bayağı bir düşünmüştüm ne farkım var acaba diye. Ne cevap verdiğimi hatırlamıyorum; ama burada olduğuma göre varmış demek ki bir farkım. Farkımız tarzımız uludağlı olmamız.*

sözlük yazarlarından şiirler

gömüldüm kendi sessizliğime
Ölümü beklediğim gibi bekliyorum seni
Yanılmışım
Kimse gelmiyor gidenlerden
Seni beklemekle başladığım hayatım
Seni özlemekle bitecek korkarım*
R. S. Skin

sürekli arkasına bakarak yürüyen insan

ne kendisine ne de çevresine güvenen insandır. Ya Psikolojik olarak sorunları vardır ya da bir kızdır ve biraz önce kendisine asılan tehlikeli tiplerle karşılaşmıştır.

sananeyse banane

genelde küçük çocuklar tarafından kullanılan bir deyimdir.

okulların aptal teneffüs zilleri

eskiden istanbul başakşehir deki bir okulunki "türkiyem canım benim" şeklindeki şarkının melodisiyle çalıyordu.

yaran türkçe altyazı çevirileri

testere 3 filminde taa ikinci filmde oğlunu kaybeden adam amanda young a oğlunun nerede olduğunu sorar
Amanda adamın sakat bacağına vurarak "fucking here" der. Çevirisi de şu şekildedir: " ahan da burda!"