bugün

entry'ler (30)

2g

r eklersen poşet çayın ağırlığına eşit olursun. Bu konudan böyle bir sonuca gidilir mi?

ateistler ahlaklı olabilir mi

e bilmek kalıbındaki soru zaten politiktir bu önermede. Olmuş mudur diye sorsan varoluşcu sorgulama yaparsın. Olsa ya desen bu bir soru olmaz. varsın ne olursa olsun dersen iki çay söylerim.

iz bırakan kitap cümleleri

''Benim vücudum'' değil; o vücut sensin.
Bırak rüzgar her bir yanında gezinsin.
Vücut ürpermezse rüzgarı düşünemesin,
Rüzgar ol o vakit; doruklardan ovalara insin,
Bırak vücudundaki rüzgarı, bir başka vücutta dinsin.

iğrenç sol zihniyete hayır

Kanka işçi ölsün kimse ses çıkarmasın bozulmasın huzurumuz değilmi ama sağ malcılarda oturanlar. Ha ? Basbakanın aldığı bir ucaktan falan lakırdatırız. Bir ton saray muhabbeti var hem. Neden olmasın. Derme çatma evde yaşayanlar başlasın önce sarayın incilerinden. Huzur bulalım

iğrenç sol zihniyete hayır

ziya, sol dediğin ekonomi ile işçiyle alakalı bir durum. Senin kafandaki ne onu bir çözemedim. Yani tam olarak neye karşı olduğundan emin misin? kız tribi gibi yazıyorsunuz lan. Bütün sol lar( erkekler) aynı mı yani *

kuran ı yakan z engelli kadını yaktılar

olay afganistan kabil de olmuş. zihinsel engelli 27 yaşındaki Fehunde isimli kadın linç edilmiş çatıdan atılmış sonra benzin döküplüp yakılmış.
http://www.milliyet.com.t...detay/2031290/default.htm

allah canlıları evrimle yaratmış olamaz mı

Biyolojinin soy ağacını takip edemeyecek kadar üşengeç kendi başına araştırmak gibi meziyeti olmayan ve kendi gibi tabaka tabaka katmerleşmiş dinci yığının laf balonlarından ufku kapanmış insanların; pozitif bilim olan biyolojiyle kulaktan aktarma yarı bilginin eşit olabileceğini düşünebilmiş insanların aslında hiçbir yere ulaşmayan tartışmalarıdır. Çünkü biyoloji ciddi bir bilimdir din ise sosyoloji ve teolojide bir öznel konudur.

ömer hayyam

bak saki! yüreğim arındı bütün kaygılardan,
gitti o kükreyen aslanlar bomboş şimdi orman,
gece yılız saçarken göklerin şarap kasesi;
benim kadeh boş günümü gün edeceğim zaman.

osmanlı torununun arsaları fethetmesi

tarihimi severim sevmesine de sizin derdiniz başka usta. sizin derdiniz cebiniz.

kova burcu erkeği ile kadınının evliliği

panpa burç olayı hayali bir şey gazel okuma şimdi.

orta en ince diller

helyum yutmuş tüm insanlık.

popüler olmayan güzel meslekler

sinyalci öyledir ben sinyalciyim. güzel yani

çorbaya ekmek doğramak

yerçekimi kanununa göre şekil almış davranış biçimidir. uzayda aynı tadı vermiyor çünkü.

breaking bad replikleri

top sakal sana çok yakıştı pampa. benim dayı oğlu da senin gibi sarı ama o 2 gün falan bıraktı kesti soraaa

amerikayı dize getirecek güç

Söz konusu ülke dize gelene kadar vakit ayırıp konuyu da raporladınız mı işiniz tamamdır da en basiti haksız zorba bulduğunuz ülkenin varkliklarını markalarını kullanmayın derdim ama oda kapısından çıkana kadar unutursunuz bir reklamın cezbedişiyle. sanaldan devam fantastik dize getirmelere.

en sonunda vay anasını dedirten filmler

the best offer.
interstellar.
ı origins.
source code.
rosemary's baby
the color of paradise.

meb robin hood u sakıncalı buldu

Meb derken bir kaç düdük makarnası bir a 4 teki kararnameyi imzalamış. Don kişotluğun arabi versiyonu üç dört eşlek dünya miraslarına saldırıyorlar. Fabılımsı olmuş bu versiyon hem. bu da bir çalışma tabiki.

kör bir insana kırmızı rengini nasıl anlatırsınız

Andre Gide'den 'dar kapı' yı okuyunca bütün renkleri anlatmak mümkünmüş dersiniz. konunun üstüne enfes bir roman yazılmıştır. nobellidir kendisi.

1960 lar daki amerikan mahalleleri

70 lerdeki mozambik mahallerine benzer motif olsa da 83 teki aşağı tokyo yu andırır nepal in taş sutunları eskimo barok kubik sentezine binayen yinede aşşaa kongo dan geri kalmaz. 91 deki susam sokağını katarsak konu çok elzemdir. 59 buçuklar bilmez.

aman ha tanrı demeyin arap alınır sonra

Yazıları okudum, değerli sahipler hemen utandırma peşindeler. Bir de fazıl'dan bir kürek atınca doğruyu telkin ettik sanıyorlar. Evvela söz konusu olan şaibeli kelime el-ilah etimologlara göre farklı kültürlere uzanıyor. sümerlere kadar yolu var. kimi ay tanrısından devşirme der. aslen tanrıçadır. bu akademik konuların ilahiyatta yeri yoktur. yeri olsa etimologlar ilahiyat fakülterinde çalışırdı. sorgulamaya kapalı bir kurumda bilimsel düşünenin işine çomak sokarlar. öz itibari ile işleyiş şöyle :sen naklet akıl etme!