bugün

entry'ler (134)

selfcontrol

ne yazık ki bir şarkı değildir, uludağ sözlük kullanıcısıdır.

şarkı için: (bkz: self control)

naz mila nın canlı yayında yaptığı skandal hareket

naz mila'nın uludağ sözlüğe para yedirdiğini gösteren hareket. ya da ismail'e başka bir şeyler yediriyor. naz mila yukarı naz mila aşağı...

seksten sonra 10 üzerinden puan yapan kadın

görsel

no volvere

yazılmış, icra edilmiş en ölümsüz şarkılardan biridir. o yanık ses yok mu o yanık ses. amor mio, amor mio...

no volvere

yazılmış, icra edilmiş en ölümsül şarkılardan biridir. o yanık ses yok mu o yanık ses...

karantina günlerin de larayla konusmak

ek olan de ile bağlaç olan deyi ayıramayan yazarın yaptığı eylem.

ben de antalya'da çok yaparım bu eylemi, orası ayrı. deniz kenarında çok muhabbet etmişliğim var lara ile.

covid 19

tam da 2.85 üzeri gano yapacakken beni göğsümden vuran virüs. yaktın yaz okulumu, ne güzel ortalama kasacaktım ben.

not: 2.8 de ortalama mı lan it diyecekler için: 1- bölüm zor, 2- aklım başıma geç geldi, 3- hocalar gavat...

sürtünmeyle gebe kalınır mı

kızlık zarını diktiren bir kızın kadinlarkulubu.comda sorduğu bir soruyu akla getiren olaydır. soru aynen şuydu: merhabalar, "kızlık zarımı diktirdim de çok pişmanım, peki sürttürsem kızlık zarım tekrar bozulur mu?"

altında birkaç tane edep dileyen üye vardı.

not: olay kesinlikle kurmaca değildir, kadınlarkulübü'ndeki kızlık zarı konusuna göz gezdirip ufkunuzu genişletebilirsiniz, sümeyye ve elif ismindeki kızların çoğunluğu da gözünüzden kaçmayacak. yok yok şaka yapıyorum, boş vaktinizi böyle aptalca işlerle harcamayın.

evde kilo almamak için mezdeke dinleyin

mezdeke şarkısını her açtığımda istemsiz olarak yapıp farketmediğim, hint yılanı gibi sağa sola kafa sallama hareketini yıllar sonunda farkedince katıldığım önermedir.

beyin jimnastiği sorusu testi

sorunun cevabı 26.

çözüm çok saçma gelecek, ama şaşırmayın çünkü facebook teyzesi sorusu bu, mantık aramayın.

ilk satırdaki işlemde tırtıl + çiçek kombinasyonunun 7 olduğunu anlıyoruz.

2. satırdaki işlemde de saatin 6 olduğunu görüyoruz. buradan da aynı zamanda saat kaçı gösteriyorsa o değere geldiğini anlıyoruz (gerizekalıca, evet)

son olarak üçüncü satırdan da çiçeğin 2'ye tekabül ettiğini buluyoruz. (saat/6 + tırtıl+çiçek/7)

zaten buraya kadar herkes yapmıştır zira sorunun amacı bu değil.

2 tane çiçek var = 4
saat 5'i gösteriyor = 5
asıl komik olan tırtıl. çünkü tırtılda bu sefer çiçek yok. 7-2=5 bitti mi? bitmedi. tırtılın gövdesinde öncekilerden bir tane daha fazla bölüm var. 5+1= 6

sonuç = 4x5+6=26.

tanım: aptalca bir soru testidir. (bkz: soru testi) (bkz: türkçe)

beyin yakan büyükbaba paradoksu

bir zamansal paradoks türü olan dede paradoksudur. bu konuyla ilgili birçok hipotez ve prensip öne sürülmüştür, novikov prensibi gibi. açıklamalar ve hipotezler dallanıp budaklansa da konunun beyin yaktığı açıktır. bu konuyla ilgili olarak gereken bilgileri vikipedi'den alabilirsiniz, ingilizceniz varsa ingilizcesinden okuyun, türkçe vikipedi oldukça kısıtlı.

görsel

virüse virus deme karizması

zaten fonetiği berbat olan sözcüğü iyice kulak kanatacak hale getirmektir, karizması felan da yoktur. tartışma programlarını zaplamaya sebep olur.

ilk buluşmada sen abdülhamiti savundun diyen kız

siyasi görüşünün anlaşılması oldukça zor olan kızdır, her dönemin kızıdır denebilir.

starbucks ların hala kapalı olması rezaleti

berkecanlarla pelinsuları üzen elim hadisedir.

şaka şaka, ben de özledim tall boy filtre kahvemi...

muslera büyük kalecisiyle euro 2016 da niye yok

(bkz: türkçeye giriş - 101)

13 mayıs 2016 cuma hutbesi

anne ile ilgili bölümler anneler günü ile ilgili olabilir diyorum. ama siyasi hutbelere alışık olduğumuz için şaşırmam diğer türlü olmasına.

hz muhammed

Deveye bindiğini iddia etmemiştir. Sünni ateistseniz başka tabi.

18 nisan kudüs saldırısı

israil'in kudüs kentinde otobüse yapılan, 21 kişinin yaralandığı saldırıdır.

http://www.timesofisrael....n-bus-blaze-in-jerusalem/

kutlu doğum haftası kutlamayan yazarlar platformu

beni de yazın dedirten platform.

müslüman noel kutlamaz, kutlayan kafirdir diyen adamlar, muhammed peygamberinkini kutlamayanları eleştiriyor. halbuki dinde böyle bir zorunluluk yok.

biz peygamberler arasında ayrım yapmayız, biri diğerinden üstün demeyiz.

islam radikal dindir

islam radikal bir din değildir, geldiği toplumlarda radikal değişiklikler yapmıştır.

tanım: hatalı önerme. fakat radikal kavramının bariyerlerinin genişliği ile yanlışlanamaz.