bugün

entry'ler (5)

sözlükçülerin başından geçen doğaüstü olaylar

Yıl 2015 ya da 2016 tipik kış mevsimini yaşayan bir ankara akşamı. 2 avel arkadaş olarak diğer avelin kız arkadaşını okuldan almaya gidiyoruz. Bileniniz vardır belki tam akdere ve topraklık arası bi yerde ateş deresi var bilmeyen için kısa özet gerekirse; bozkır, sadece gecekondu ve saçma sapan bi yer. Her neyse kız arkadaş okuldan alındı nerden gidicez demeye başladık artık 2 yol var şuanlık ya ateş deresi (15dk) ya da normal yol (30dk) dedik hadi hızlıca gidelim dereden hava soğuk. Yavaş yavaş gidiyoruz muhabbet ede ede artık iyice içerisine girmeye başlamıştık bahsettiğim yerin sokak lambası vs 200-300 metrede falan 1 tane var baska yok araba da geçmiyor çok nadir. Ben de devamlı arkama bakarım takıntı gibi bi şey bide karanlık bi yerdeyiz devamlı bakıyorum bizden baska 1 kuş bile yok. Her neyse biz ilerledik baya yol ayrımına geldik bir yol aşağı diğeri yukarı ve bir yol daha var gitmicegimizden eminiz ordan. Bu bahsettiğim yol tam sola dönüyor ilerleyince 4 tane gecekondu karşı karşıya ve 1 tane sokak lambası başka hiçbir şey yok gecekondularin bir tanesinin ışığı açık durduk birbirimize bakıyoruz dedik napcaz nerden bildiğimiz yolu unuttuk resmen. Bende bu firsatla bi sigara yakayim dedim icerken geldigimiz yola dogru bir bakayim dedim birisi geliyor elinde ekmek kapalı bir kadın basta anlam veremedim çunku arkada kimse yoktu ekmek almak icin bizim en bastan geldigimiz yere gitmesi gerekiyordu her 2 dakikada da bi arkama baktigim icin gormeme imkanim yoktu. Kadın ortalama 1.50-55 boylarında zayıf kambur birazda. Hepimiz sustuk o arada sadece dusunmeye odakladik kendimizi. Bu en bastaki arkadasim kadini gordu bi bakti kadina kadin bize asla bakmiyor bu arada. Arkadasim kadina dogru 1 adim atti hicbir sey demeden yol sorcam vsvs demedi kadın direk bağırmaya başladı bize burdan değil ordan gidiceksiniz diye 3 kere bağırdı. Biz donduk birbirimize bakıyoruz dedik delidir en fazla 5 saniye birbirimize baktık ve kadının o dediğim 4 gecekonduya gittiğine eminiz. Kadına bi bakalim dedik arkasından arkamızı dönmemizle o şoku yasamamız bir oldu. Ortada ne bir kadın var ne bir poşet sesi sadece üçümüz kaldık yine. Hatta baya bekledik kadın cikar bi yerden diye gecekonduların orda da kimse yoktu başka bi yerde de. Saklanmıştır diye düşünmedik bile çunku saklanicak bi yer yok taştır tahtadır falan. Bu olayın şokuyla aşırı hızlı bir sekilde kadinin dedigi yoldan gittik ve tam cikmak istedigimiz yere vardik. Gel zaman git zaman biz hala şoktayız ben geçen ay dedim ki kadının dediği yoldan gitmesek eğer ne olurdu? Actım google mapsi sokak gorunumunden bakiyorum o yola bir girdim girmez olaydım asla bizim o kadinla karsilastigimiz yerden gozukmeyen baska gecekondular var bahsettigim yol o sag taraf işte. Baya bi gezmeye çalıştım o mahallede sadece gecekondu var ve 1 kişi yok denk gelmedim labirent gibi bi yer yüksek ihtimal oraya girmiş olsaydık çıkamazdık ve şuan bu entryi yazamıyordum.

heykel olan eve melek girmez

Kur’an’da yazmayan şeyler neden yazmış gibi söyleniyor ki.. tahta yok Götünüzden element uydurmayın

tanrının araplara yüzlerce peygamber göndermesi

Olay peygamberin nereye gönderildiği değil onun sözlerinin nereye ulaştığıdır. Mesela; imparator Heraklius.

islamda insanın yaşı 7000 hatası

Selam arkadaşlar, çoğu insan der ki islamiyette insanın dünyada olduğu süre 7000 yıldır?
ister hadis inkarcısı diyin ister başka şey bunu hadis ile destekliyorlar en çok. Güzel kardeşlerim her gördüğünüz hadise inanmayın çok fazla söylenmemiş hadis vardır. Buraya kadar 7000e cevap vermedim şuan söyleyeceğim. Kur’an ’da Hz. Adem’den sonra Hz. idris’in arasında kaç yıl olduğu yazmaz. Yani;Hz. Adem 0’da gelmiş olsun Hz. idris 250de mesela (tamamen sallıyorum) sonuçta islam bir makine değil düzenli olarak belli günlerde peygamber üretmiyor. Hala araştıran bir müslüman olarak tek kaynağınız Kur’an olsun. Yani “cahil” ateistler ricamdır Kur’an’da geçmeyen bir şeyi geçiyormuş gibi göstermeyin.

ateist argümanların bir kaçına cevap

Selam arkadaşlar, yaklaşık 6 aydır din konularında gerçekten bir araştırma yapıyorum yavaş yavaş islama kayıyorum diyebilirim islama kayma sebeplerim ve ateistlerin genel olarak söyledikleri argümanlara kendi düşüncemle bulduğum bir kaç cevap var bunları sizle de paylaşmak istiyorum yanlışım varsa düzeltin:
En çok karşıma çıkan->Hz. Musa’nın herhangi bir mısır tabletlerinde bulunmaması (o zaman her şeyi not ettiklerini de ekliyorlar)
->Arkadaşlar Hz. Musa eğer mısır tabletlerinde bulunsaydı herkes iman ederdi islama göre olduğumuz sınavın bir manası olmazdı. Kısmen Allah veya bir yaratıcının yeryüzüne inip bize görünmesi gibi bir olay.

->islam dininin eski sümer dinleri vs ile benzerlik göstermesi

->insanlığın doğuşundan itibaren olan tüm dinlerin tek bir yaratıcı tarafından geldiğini düşünelim;Hristiyanlik dini uzerinden ornek verelim. Müslümanlar incil’in değiştirildiğini düşünür Hristiyanlik dini geldi iyi hoş zamanla yaratıcı tarafından gelen bu dinin kendi cikarlari dogrultusunda degistirildigini dusunelim ardindan islam geldi diyelim bu onceki tum dinler icinde gecerli. Peki neden islam son din oldu? 600 yılını islamın doğuş tarihi olduğunu baz alıyorum (tam tarihini bilmiyorum affola) islam’da miras paylaşımı vardır bildiğiniz üzere islam hiç gelmedi diye varsayalım dünyaya ta ki 2021 yılına kadar. 2021 yılında Kur’an’ı açıp okuyan birisi der ki kardeşim böyle bir din var bende peygamberim dedin miras paylaşımı getirdiğin kitapta yazıyor biz bunu bu yıla kadar kendi hesabımızla harika yapabiliyorduk sana neden ihtiyaç duyalım? Bu verdiğim örnek dinlerin dönemine göre gelme ihtimalini arttırıyor. islam neden son din sorusuna gelecek olursak 600 yılından mesela 800 yılına kadar başka bir din gelemez miydi? Bu da kimine göre Allah tarafından gelen bir din kimine göre inancak insan bulamadılar her neyse bir sonraki konuya girelim.

->124.000 peygamber konusu

->Kur’an’da geçen peygamberler bellidir bazılarına göre 124.000 peygamber vardır ama neden Kur’an’da geçmez?
Bildiğimiz üzere peygamber de olsan sen de insan evladısın bir gün ölümü tadacaksın. 124.000 peygamber olduğunu var sayalım mesela x ülkesine giden x adında peygamber var. Bu peygamber çıkıp islamı yaymak istedi bu insanı deli diyip astılar diyelim islam adına bir faydası olmadı tabiri caizse. Allah’ın her şeye gücü yetmez mi diye sorabilirsiniz gayet haklısınız. Arkadaşlar peygamberler dünya aleminde ölümsüz olsaydı yine anlamsız olurdu her şey islamı kabul etmeye programlı bireyler olurduk.

->Hz. Musa ve Kızıldeniz

->Kızıldeniz olayı çoğu insana yalan bir mitoloji hikayesi olarak gelir. Eğer bakarsanız Kızıldeniz’in 2kmlik bir alanı vardır karalar arası olayın burda olduğunu varsayalım. E peki nasıl yarıldı o su? Fizikçi insanlardan dinleyebilirsiniz arkadaşlar moleküller ters şekilde olursa gelgit olarak yaşanabilcek bir olay yani tamam diyebiliriz bu konuya.

Gerçekten buraya kadar okuduysanız teşekkür ederim iyi akşamlar.