bugün

entry'ler (83)

tahammül edilemeyen sesler

Kesinlikle bebek ağlamasıdır.

Fakat bunun sebebinin sesten dolayı mı yoksa "ulan niye ağlatıyorsunuz el kadar şeyi sustursanıza vicdansızlar" kafasıyla yaklaştığım vicdanım mı ona tam karar veremedim hala.

sevgi barış ve kardeşlik

(img:#857944)

yazarların bir ara tutkunu olduğu oyunlar

cm 01 - 02 (hala arada açar oynarım, hala da zevk alırım.)

aşık olmak istemek

Aşk kavramı inanmadığım bir durum.
Bunu dile getirdiğimde de başıma gelmediğinden anlayamayacağım cevabını alıyorum.
O yüzden bir olayım da görelim neymiş bu şey.

10 ekim 2015 ankara barış mitinginde patlama

Soktuğumun siyaseti. O diyor yaptınız üstümüze atıyorsunuz öbürü aynı terane. Ölen öldüğü ile kalıyor. Paşalar sapasağlam. Bi bitmediniz...

aşkı matematikle anlatmak

Açılın ben matematik hocasıyım.

bekaretini kaybedip evlenme hayali kuran kız

Tam da bu başlık için biçilmiş kaftan olan bugünkü olayımı anlatıyorum.

Yanımdaki arkadaşa (erkek cinsi) mesaj geliyor;
- Bugün büyük bir riske girdim cesaretimi topladım ve onunla ilişkiye girdim.
- Ona bekaretimi verdim ama kanama olmadı.
- Esnek zar mıdır nedir beni bulmuş, inandıramadım onu bakire olduğuma inanabiliyor musun?
- Şimdi aramız kötü oldu soğukluk girdi bir türlü inandıramıyorum, çok üzülüyorum.

Bakın bu bi dramdır. Yalnız gerizekalıların yaşayacağı bir dramdır ama.
Çocuğun senin üzerinde işinin bittiğini ve artık işin bahane kısmını öne sürdüğünü göremeyecek kadar gerizekalı.
Ve gidip bu konuyu bir erkek arkadaşına yakınacak kadar gerizekalı.

Diyelim kanama oldu. Çocuk, aa bak kanama oldu bekareti ben bozdum dur bununla evleneyim mi diyecek?
A be saftrik kızım a be 2 tatlı dile daha hangi yollara gireceği belli olmayan (daha ne kaldıysa artık) kızım.
Senin evlilik hayali başlangıcın bu ise sen evlilik müessesinden bir zahmet bir tık uzak dur.

Tam da denk geldi cuk da denk geldi bu başlık. Saygılar selamlar.

uludağ sözlük ün seviyesi

Dönen 2 muhabbetten biri am, göt, sik oldukça, sırf ergen kızların ergen erkeklere (veya zıttı) sallamak için başlık açtıkça, yazarların burasını eş bulma programı sandığı sürece sözlüğün seviyesi başlangıç seviyesi olarak kalacak hatta bu gidişle seviye kalmayacak ve seviyesiz bir sözlüğümüz olacaktır. Net.

hanbeli mezhebini seçen pek olmaması

Sanki bu sayısal sözel bölüm gibi bir şey de seçimi şusu busu olsun.
Zamanında soy sop seçmiş sağa sola yayılmış geri kalan ırk da böyle gelmiş böyle gidiyor.
Belki o ırk tükenmeye yüz tutmuştur.
Hanbelinin de yoğun olduğu yerler vardır elbet.

geç cevap veren kadın

"Biraz geç cevap vereyim de hemen kaptırdı kendini diye düşünmesin" diye düşünen kurnaz kadındır.

fen edebiyat matematik

Bir istanbul Üniversitesi Matematik mezunu olarak yazıyorum.

Ülkede bilime verilen önem ortada.
Uygulamalı bilimin ne kadar yapıldığı ortada.
Durum böyle olduğundan genelde tercih sebebi iş güç gelecek için değil, puanı düşük olup bir üniversite bitirme isteği ya da aileye,"bak be üniversiteye girdim" demek içindir.
Puanı düşük olmasının sebebi bölümlerin kötü olmasından kaynaklı değil aksine zor olmasından dolayıdır.
Puan düşük diye girilen zor bölüm de haliyle 6 7 8 .... seneeee bitmek bilmiyor.

Önemli nokta şu:
Bitirebilen herkesin ilk kafasındaki formasyon, kpss ve öğretmenlik. Hem de işin bilimini öğrenmişken bölümüyle hiç alakası olmayan bir kafa ile.
Yanlış üzerine yanlış bir kafadır.
Daha üniversiteye başlar başlamaz ondan bundan duyma ile korkutulmuş insan kafasıdır.
Haliyle kendine güveni olmayan insan kafasıdır.
Sen o bölümü bitirdi isen zaten kafan bi şeylere yeterince basıyordur.

Öğretmenlik kötüdür diye bir algı oluşmasın. Tam tersi çaresizlikten öğretmenliğe sığınmak kötüdür.
insan istediği zaman her şeyi yapar yeter ki istesin.
Kimse kimseye işe girer girmez 10 bin lira maaş vermiyor. Sen bir başla ispatla kendini bak neler oluyor.
Biz biraz Türk milleti olarak kolay yoldan para kazanma kafamız olduğunda zor geliyor.
En miniğinden ben özel ders veriyorum. (Burada da kendini ispatlarsan ekstra işe gerek kalmaz.)

Az para hiç paradan iyidir.
Çeneniz çalışacağına aklınızı çalıştırın ki ileride elinizde iyi bir maaş yerine yorulmuş bir çene olmasın.
Kendinize ve zekanıza güvenin.

hangi ünlü ile çıkmak isterdiniz

Ver Emel Sayın'ı (gençlik hali) yanıma kafi. Böyle bir "asalet" böyle bir zarafet böyle bir güzellik yok.

lipton

Ice tea kavramını lugata sokan (bkz: selpak=mendil) marka.
He bir de lipton yellow lable demilk poşedi var.
yaşasın ays ti (limon) ve yelovleybıl.

pkk akp döneminde kuruldu sanan insan

Pkk nın bitmeye yakın olduğu senelerde akp geldiğinden dolayı yapılabilecek söylemdir.

Lakin söylemi şu şekil değiştirebiliriz;

Pkk akp döneminde kurulmadı ama kürt halkının da oylarını alabilmek uğruna akp döneminde yeşertildi.
Aksini iddia eden de objectif değildir. Körü körüne bağlıdır.
Zaten doğruyu ve yanlışı bir arada göremediğimiz için ortalık bu halde.

Ne zaman tarafı olduğumuz kısım için doğruya doğru denilen kadar yanlışa da yanlış denilecek o zaman adam olacak bu ülke.

eyeliner sürememek

Daha dün bunun aparatını görmüştüm instagramda verilen abuk subuk reklamlarda.
Aradım internette de vatana millete yararım dokunsun buraya koyayım adını fotoğrafını diye ama bulamadım maalesef.

Şöyle bir şey buldum.
görsel
Bu hareketleri yapabilen arkadaşlar varsa alınlarından öpüyorum.
Sevin o kadınları sayın hem cinslerim.

bana öşek alsana diyen kız

Sırf "öşek" ne lan diye merak edip girdiğim başlık.
Yoksa bıktım ulan şu ergen, yok şu boydaki kızın bilmem ne yapamaması yok şu kızın rezil olması yok etrafta neden dolaşması başlıklarından.
Bir bitmediniz ameka.

11 eylül 2015 kabe vinç kazası

Ölüm zamanımızın zaten belli olduğunu düşünürsek.
Kutsal topraklarda ölmek onlar için şans mı yoksa ölüm tarzı sebebi ile şanssızlık mı bilemedim.
Allah rahmet eylesin, yaralılara da acil şifalar versin.

bademcik iltihabı

Çocukluğuma ait bir hastalık türü idi sonra ne oldu ise yaşamadım.
Çocukken her bulduğumuz zararlı şeyi yiyorsak artık demek ki.
Ya da büyüyünce yiyip yuttuğumuz onca zehirli laftan sonra bu iltihap ne ola ki?

on birinci nesillerin ağzından gelen süt kokusu

hoooloooskooooooooo. Seni ergen kendini bilmez çok bilmiş velet seni. Çık git hemen buradan çııııık.

kim kardashian ın klozeti

Düşünülmesi zor bu başlık altına;

"Göt dev ama delik aynı delik" der, çeker giderim.