bugün

entry'ler (57)

aldatan karısına bir daha olmasın diyen erkek

midesinde at koşturulacak kadar alan olan erkektir.

selamun aleyküm derken türkçeyi kaybediyoruz

kullandığımız kelimelerin çoğu yüzünden türkçe kayboluyor sadece selamun aleyküm ile kurtulacak olsa hemen yasaklayalım olsun bitsin.ama ne yazık ki bukadar basit değil. günlük hayatta televizyonda, radyoda, sokaktaki tabelalarda; okuduğumuz kitap, dergi, gzetelerde bile türkçeyi katledecek okadar çok kelime var ki... takılmamız gereken onlarca kelime varken bir tek bunu sorgulamak yersizdir. önemli olan genel olarak dildeki yozlaşmayı durduracak çareler aramaktır.

güven bana

genellikle herkesin dilindedir. çok rahat söylenir fakat gerekleri asla yerine getirilmez. güven bana derken hiç düşünmezler 'ulan bu benim neyime güvensin. güvenilecek birimiyim?' diye sorgulamazlar kendilerini. demesi kolay ama bunun getireceği sorumlulukkları yerine getirebilmek önemli söylemek deği. her şey lafta kalacaksa ne mantığı var 'güven bana' demenin. on kere düşünüp de söylenilesi laflardan biri.

yağmurlu havada dinlenecek şarkılar

Sokaklar sakin geceler karabasan
Ellerim titrer
Kim bu ben kim bu susan
Ne soran var ne bilen sebebim yok
Bana kıyan erkeğim sen gül
Vazgeçtim rüyalardan
Beni sevmezsen yağmurları sev
Bulutlar ağlasın sen gül güneş doğsun yeniden
Gidiyorum gözüm yaşlı
Hatıran har yüreğime
Sen sev yağmurları
Yağmurlar yağsın üzerime
Gidiyorum gözüm yaşlı
Ah yine yol yol üstüne
Sen sev yağmurları
Yağmurlar yağsın yüzüme...

öss 2009

son 44 yılın en kazık ve anlaşılmaz soru tiplerinin bulunduğu sinav. hepimize geçmiş olsun.

türkiye süper güç oldu abd baskı yapamaz

abd gazı versin türkiye tava gelsin manasında söylenen söz.

ismail yk nın genç kızların sevgilisi olması

genç kızların gençlik hevesiyle!! kazara hayranlık duymasından kaynaklı olduğunu düşündüğüm bir hadise. yoksa hangi mantıklı insan böle düşünür ki.

son gülen fethullah gülen

fetonun sinirinden ve hırsından gülme krizine gireceğini belirtiyor sanırım. yoksa sadece rüyalarda görülerbilir kabus niteliğinde.

apartman girişinde çekirdek çitleyen kızlar

genellikle okulla okumakla arası olmayan. nerde altın günü, bilezik günüz zart günü zurt günü varsa oralardan eksik olmayan.hayattaki en büyük zevkleri temizlik, bulaşık, yemek, ütü, sabah sabah seda sayan ve izdivaç programları izlemek olan ilginç bulduğum kız tipi. evde oturup koca beklemek kolaylarına gelir. hiç gelecek kaygıları yoktur. nasılsa zengi bir koca bulup evleniriz diye düşünürler. durmadan dedikodu yaparlar. sonra da erken yaşta evlenip 3-5 tane çocuk yaparlar.

türk kürt alevi sünni diye ayrım yapmak

herkes kendi yaşam biçimini özgürce yaşayabilir. hepimiz bu ülkenin toprakları üzerinde bir arada yaşıyoruz. kardeşçe ve birbirimizin özgürlüklerine saygılı olarak yaşamak kadar güzeli yoktur. ayrım yapanı da kınıyorum.

türk kürt alevi sünni diye ayrım yapmak

gereksizdir.yer yüzünde yaşayan insanların dili, dini, ırkı ne olursa olsun ayrılmaması gerekir. hepimiz insanınz. hiç birimizin diğerinden farkı yok. bu yeryüzünde herkes aynı topun kumaşı. o yüzden sen şusun sen busun diye ayrılmaya luzum yok.

islami evlilik sitesi saçmalığı

nette gezerken reklamlarını gördüğüm genellikle türbanlı bayanların başvurduğu izlenimi veren ilginç site.

deli kızım uyan

muhteşem bir şebnem ferah şarkısı. tamamen gerçek duygularla yazılmış bir parça.

yatağın altında unutulanlar

kaçak içilmiş bira kutuları.
sigara paketi ve kül tablası.

arka sıradakiler

oyunculuğun oldukça yapmacık olduğu abartılı bir gençlik dizisi. bukadar çok sorunlu öğrencinin bir arada bulunduğu bi okul hiç görmedim.

durmadan fal baktıran öss öğrencisi

ya çok çalıştığı için ya da hiç çalışmadığı için geleceğini fallardan öğrenmeye çalışan öss sendromundaki zat.

darbeye karşıyım ama akp ye daha çok karşıyım

akp'ye sonuna kadar karşıyım fakat darbenin de iyi bir şey olduğunu savunamam. bir şekilde demokrasinin akp'nin aleyhine işlemesi yönünde umut etmekten başka bir çaremiz yoktur. darbeye de akp ye de daima karşıyız. umarız akp daha da ileri giderek ülkede darbeyi zorunlu kılacak boyutlara ulaşmaz.

gelinlerin kırmızı kurdelayla paketlenmesi

kadınlara damgalı eşek muamelesi yapmaktan başka bir şey değildir.kime ne onun bakire olup olmadığından. hiç bir bayan bunu ispatlamak durumunda değildir. kaldı ki düğün günü onca insanın önünde 'bizim kızımız bakiredir' mesajı vermek neden? bu rezilliğe ne gerek var? kimi ilgilendirir ki bu durum? lafa geldi mi 'namusu bacak arasında arayan milleti anlayamıyoruz' diye söylenirler. birinin kızı evlenmeye görsün; o kırmızı kuşak hediye paketi gibi bağlanacak. nerde kaldı söylenen laf? o zaman erkeklere de bu sünnetlidir diye herhangi bir renkte bişey bağlansın, bunu belli edecek bir şey olsun. kadınlara neden böyle bir acizlik simgesi konuluyor. bu gibi, bir insanın özeli olan durumu apaçık ortaya koyacak sözde 'gelenek' adı altında yapılan saçma sapan eylemin artık son bulması gerekir. hiç bir bayanın buna müsade etmemesi ve kendini küçük duruma düşüren bu kurdele olayına ne pahasına olursa olsun baş kaldırması gereklidir.

eski sevgiliye gönderilecek tek şarkı

eski yara - nurettin rençber.

mhp ye oy veren kürt

bu ülkenin vatandaşı ise istediği partiye oy vermekte özgür olan ve bu hakkını da mhp den yana kullanmış olan kürt kökenli vatandaştır. olabilir. anormal bir durum yoktur.