bugün

entry'ler (12)

en beğenilen meyve suyu markası

Şeftali ve vişne sularıyla tropicana'dır benim için.

yeni insanlarla tanışıp arkadaş olmak

Risklerle dolu eylem. Büyük ihtimalle kötüdür, değmez. niye zaman harcican ki şimdi? Az olsun, öz olsun. Yetmedi mi yediğin darbeler?

acısını kimseye belli etmeyen insan

gözlerinin derinliklerine bakın. oralarda bir yerlerde bana yardım edin, acımı biraz da olsun hafifletin çığlığı vardır aslında. sevin onları, mutlu edin. onlar da hak ediyor mutlu olmayı.

karpuz peynir ekmek yeriz yeter diyen kız

Üşengeç veya yemek hazırlayamayacak kadar yorgun kız da olabilir. Hem ekmek olmasa da olur, kilo yapar o. Bu saatte canım çekti şimdi, iyi mi?

sözlükteki fethullahçılar

Haşhaş bile bu kadar kafa yapmaz ki. Bu bu başka bişey bu. Yazık.

twitter ın yasaklanması gerekliliği

En azından bazılarına yasaklansın, herkes giremesin. (bkz: http://www.twitter.com/ersinesatd) Ya da vazgeçtim, yasaklanmasın. Komik bayaa.

Tanım: ikilemde kaldığım önerme.

gitarıma isim önerileri

"Umut." Rahmetli Asım Can Gündüz'le Galata'da karşılaşmış, tanışmıştık. Doğum günüm olduğunu öğrenince "happy birthday"i söylemişti yolun ortasında. Sonra da gitarı "Umut"la tanıştırmıştı. Mekanı cennet olsun.

öğrenildiğinde ufku iki katına çıkaran şeyler

Ortanca çiçeğinin adının italyanca ortancia'dan devşirildiği gerçeği.

allah kaderi yazmışsa beni neden ateist yaptı

Cüz'i irade-külli irade nedir bilmeyenlerin sorabileceği bir soru. Tabii Allah'ın isimlerinin de ışığında okumak lazım. Okumak azizim, okumak... Okuyup araştırmak.

18 yaş

Çok salak olduğum bir yaş. Şimdiki aklım olsa geleceğime daha çok yatırım yapardım, daha çok okur, çalışırdım. Ama fena da gezip eğlenmedim he! iyi ki yapmışım. Evet sevgili genşler, ne demiş Turkey markamız: Discover the potential!

durduk yere ağlamak

Hiç başıma gelmeyen şey. Belki gelse biraz rahatlarım. Ama durduk yere demiştin, değil mi? Rahat mı batıyor acaba böylelerine? insan durduk yere ağlar mı hiç? Vardır bir sebebi illa ki. Ama yine de gerçekten ağlamaya değer mi? Mis gibi antidepresanlar varken hem de...

3 yıl sonra uyansan duymak isteyeceğin ilk söz

"O tamamen iyileşti. Artık daha anlayışlı, daha sevecen. Yüzünden gülücük eksik olmuyor. Seni öyle çok seviyor ki bir bilsen..."