bugün

entry'ler (53)

ankara

sevmenin zor, sevdikten sonra vazgeçmenin ise imkansız olduğu şehirdir. seven kişiye 'sokakların denize çıkmasa da, seviyorum seni ankara' dedirtir.

emre belözoğlu

"düğünümde bile oynatmam!" dediğim, omurgasız futbolcudur.

sevgili bulunca yapılacak şeyler

telefonda köklü bir temizlik yapmaktır.

yaran facebook iletileri

bir yanım 'never back down' derken, diğer yanım gram ingilizce bilmiyor.

beşiktaş

öyle çok yüz güldürmez, sevindirmez belki. ancak, sevdadır beşiktaş. taraftarının, sevinmek için sevmediği takımdır. delikanlıdır beşiktaş sevdası. hayata ya siyah, ya da beyaz bakmaktır durumuna göre. çok sevdik be abi! diyebilmektir. maç sonrası ses kısıklığıdır. ben mi? beşiktaş mı? sorusunu sormaya korkan sevgilidir. göz yaşıdır. hayattır. doğumdan, ölüme en büyük aşktır.

bu saatte banyodan çıkarken babaya yakalanmak

an itibari ile tam tersi ile karşılaştığım durumdur. babamı duştan çıkarken yakaladım evet! aile bireylerinin her biri duş alıyor. ne garip değil mi sözlük. ulan insan duştan çıkınca niye utansın. duş bu duş! hani su ile temizlendiğimiz yer.

insanı dumur eden filmler

srpski film' dir efendim. ben böyle bir dumur, böyle bir sapkınlık görmedim. senaristinin, yönetmeninin, ışıkcısının, oyuncusunun, asistanının, kameramanının ve bu yapıtta emeği olan her bireyin ta amk! dedirtir insana.

nişanlısına bekaret sorun değil diyen erkek

mantıklı bir adamdır. kızın yalanları sıralayıp içini rahatlama çabası yerine, gerçeği kabul ediyordur.

kızlardan erkeklere tavsiyeler

genel itibariyle, tavsiye yerine sipariş verildiğini hissettiren durumdur. burada mı yersiniz? paket mi yapalim?

şöyle olun, böyle olun demek kolay. sanırsın erkek değil çok amaçlı isveç çakısı arıyorlar. önemli olan, olduğu gibi kabul edeceğiniz insanlarla beraber olmaktır a dostlar.

öpüşürken dili kullanmak

kullanılmayan şekli de mi var. diye sorulası durumdur. dudak kanseri olursunuz gençler.

bakkala gidiyorum sözlük bir şey istiyor musun

yardım sever yazar beyanatı.

hayatımızı bir film olarak düşünecek olursak

ben bile yarısında çıkardım. yönetmene filan soverdim.

telefona karşı cinsten gelen son mesaj

"bayramdan sonra" dır.

"ne bayrammış arkadaş! öncesi, kendisi, sonrası. bitmek bilmiyor lan!" dedirten mesajdır.

boşaldığını belirtme yolları

zehiri attım.

eskiden bakkallarda olan şeyler

meybuz, kames top, pez, leblebi tozu ve bakkalın arkasını tamamen gorebileceğiniz şekilde kestiği kaşar dilimleri ve yarım ekmekle yarattığı şaheser.

suratsız bir insana işinizin düşmesi

nefret duygusunun sınırlarını zorlayan durumdur. o sinirle imza attığı kalemi gırtlağına saplayıp, karşısında zevkle seyrettiğim görüntüler canlanıyor aklımda.

pazartesi sendromu

pazartesi sabahı, uykudan uyanma anında zirveye ulaşan nefrettir. küfür dağarcığının genişlemesine yol açan iş günüdür.

sevişirken ben hümanistim diyen kız

erkeğin, sevişirken bir şeyler algılayabileceğini sanan kızdır. istediğini söyleyebilir.

topuksuz ayakkabı giyen kız

eğer gerektiğinde topuklu ayakkabı da giyebiliyorsa, candır kendisi.

sözlük yazarlarının tespitleri

iyi niyet gösterilen insanlarda bir göt kalkması oluyor sanki.