bugün

entry'ler (20)

bir çocuğun muhakkak yaşaması gereken tecrübeler

dsi'nin sulama kanallarına girmek, kurbağa yakalamak, tüm günü sokakta geçirmek, komşu bahçelerdeki ağaçlardan meyve aşırmak, misafirliğe gidilen evi arkadaşlarla ortaklaşa karıştırmak, kolunu bacağını kanatmak, kapının kasasına el ve ayaklarla tutunarak mümkün olduğunca yukarıya çıkmak, annenin bitmesi için tabağa koyduğu ıspanağı çatırmadan tencereye geri boşaltmak, vampir ve hayalet hikayelerine inanarak tırsmak ... Bitmez ki çocukluk harika bir dönem.

güzel kızların sigara içmeyen erkek tercihi

bir erkeği sigara içiyor veya içmiyor diye tercih etmek "mantık" meselesi. kadın erkek ilişkisinde mantıktan önce "duygu" olmalı. bu sebeple hiç bir kadın ayağına ayakkabı alır gibi rahatını, kokusunu, parasını vs. düşünerek sevgili tercihinde bulunmaz.

otu boku silen sözlük yönetimi

az önce benim entry'mi silen moderatördür. başlık-entry( bu arada niye başlık ve başlık altına girilen yazılara ingilizce entry denmesine de anlam veremedim bir türlü. türkçe(başlık)-ingilizce(entry) ) uyumsuzluğuymuş. sanki başlık çok uyumlu, çok mantıklı da biz de ona uygun entry girmedik. niye daha görür görmez sinirlerimi zıplatan bir başlığa açıklama yapayım? onun yerine başlığın bende uyandırdığı hisleri yazıyorum neymiş uyumsuzmuş. komik. bir de bu moderatörlerimizin çalışma hızları oldukça değişken. mesela bazı entryler aylar sonra silinirken, popüler bazı yazarlarımızın fikirlerine karşı olan entryler anında siliniyor. tıpkı az önce olduğu gibi. neyse efendim hayırlısı olsun. biz kırılırız ama eğilmeyiz.

son kullanma tarihi geçmiş yazar

Son kullanma insan için kullanılacak en kötü tabirlerdendir ve eğer kasıt yaşın ilerlemiş olması ise bunu nesil ile orantılamak doğru değildir. mesela ben 7. nesil olmakla beraber 48 yaşındayım.

mudanya

aşık olduğum eski ve yalnız evin içinde bulunduğu ilçe. benim bu hassasiyetimden ayrı olarak zaten çok güzel bir ilçedir.

deniz üstü köpürür

Ege türküsüdür, olağanüstüdür. cem Karaca ve sağır odayla genç kulaklara da ulaşmıştır.

vatanına milletine bağlı kürt

milletine bağlılığını anladık da vatanları neresi?

inkılap

inkilap nedir? Devrim ınkılaptır. moderasyon nerede? Başlık ve altındaki bilgiler pek çok kişiyi yanıltabilir.

sucuklu yumurtalı kahvaltı

çalışanlar ve öğrenciler için Hafta sonu yapılması tavsiye edilen lezzetli kahvaltı zira koku sorun olabilir.

balkona sütyen asan kadın

Kalitesizdir.

engerek yılanı

insandan kaçmayan, efe karakterli bir yılandır. Hakikaten çok dikkatli olup, bir engerek tarafından ısırılmamamaya bakılmalıdır.

geneli yakışıklı olan burç

yaydır efendim. yaylar ekseriyetle yakışıklı ve aktif olurlar.

oruç tutan insanın amacı

oruç tutmanın amacı ibadettir. Nedeni de Allah korkusu.

sokak ortasında sakız şişiren evli kadın

evli veya değil hiç farketmez. ne kadın ne de erkek her ikisine de yakışmaz.

türk dil kurumu

maalesef adının getirdiği beklentileri karşılayaman kurum. google'da bile aramak istediğiniz herhangi bir cümle ya da kelimeyi yanlış yazdığınızda %99,9 oranında düzeltip verirken türk dil kurumu internet sitesindeki büyük türkçe sözlükte ayşe'yi ayse diye yazın
"Söz bulunamadı.
Aşağıdaki sözlerden birini mi aramak istediniz?" ibaresinin altında portakal, zeytin gibi aramak istediğiniz kelime ile alakası olmayan bir çok kelime çıkıyor(biraz abarttım ama neyse)

yolda kafasını öne eğerek yürüyen kız namusludur

yolda kendisine bakılıp bakılmadığı umurunda bile değildir. namuslu mudur değil midir bilemem ama dikkat çekmeyi sevmiyordur.

püskevit

hangi görüşe sahip olursa olsun bir çok kişinin şu aralar bisküviden ve Mhp'den bahsederken kullandığı kelime.

ömür gedik

Görüntüsü ile isim ve soyismini bir türlü bağdaştıramadığım, dışı hoş ama içi boş hatun.

ezan sesi duyunca müziği kapatan insanlar

inanan insanın hareketidir. Eğer kilise çanı çalındığında hristiyanların da müziğin kapattığını bilsem ben şahsen ona da saygı duyar müziği kapatırım. 2-3 dakika müziksiz kalsak bir şey kaybetmeyiz. Birbirimize saygı duymak insanlığın bir gereğidir.

müslüman olmadığım halde ak partiliyim

doğaldır. netekim akp gerçek müslümanlara hitap eden bir parti değildir.