bugün

entry'ler (13)

zengin sözlük

şu an yazar adayı olduğum,güzel sözlük umarım hayırlı olur.

fakir aptal ve çirkin bir insanın yaşama nedeni

insan olması onu yeterince değerli kıldığı için başka herhangi saçma bir nedene ihtiyacı yoktur.

allah ın dünya yı 7 günde yaratması paradoksu

alegori ve sembollerle altından rahatlıkla kalkılan yaratım açıklaması.

hayatın en çok zevk verdiği an

yürürken düşünmek ve sonra bunları yazıya geçirmek işte bunlar bana hep haz verir.

terk edilmiş mekanlarda gezerken hissedilenler

özellikle köylerde ören diye adlandırılan yıkık dökük kerpiç evlerse, yoğun korku ve ölüm duygusu iliklere kadar hissedilir.

çok afedersiniz ermeni diyen bile oldu

aslında tam bir trajedi ve komedi arasında gidip gelen söylem, hatırlarsak bu iktidar zamanın da ermenistan ile ilişkiler geliştirilmeye çalışılmıştı. şimdi gelen duruma bakılırsa tüm komşularla aramız kötü ve ulusal bir tv kanalında sarf edilen ırkçı bir söz var elimizde,yani o politikaları geliştirirken samimi değil miydiniz şimdi ? ya da kullandığınız kelimeye ben o anlamda demedim, sözleri mi çarpıttılar diye mi kurtaracaksınız kendinizi ? sanırım, bir şey olmayacak olması da beklenemez toplumsal hafızası balıklar yarışan bir toplumda.

ahirette neden namaz kılmadın sorusuna bahaneler

içeriğin tanrı kitabın da tam usuluyle yazmadığı için, pek önemsemediğin soru, hadis kitapların dan sorumlu değiliz değil mi ?

erciyes üniversitesi

beklentiye göre güzel olabilecek ya da geçen yıllara okkalı küfürler savrulabilecek okuldur.

hata ve yanlış

ikisi de pişmanlık gibi ortak bir sonucu doğurur.

sözlük yazarlarının söylemek istedikleri

" kardeş gibi dost " bu kelime grubunu bir daha telaffuz etmeyeceğim.

1990 dan sonra doğanların cahil olması

2000' lerin başın da zönk diye hayatımıza giren cep telefonları, internetin yaygınlaşması gibi unsurlar buna etki ediyor katılıyorum demiyorum ama çağ ne kadar post modernleşirse içi de o kadar boşalıyor haliyle bu doğru insanların kendini oyalayacağı bir sürü oyuncak çıktı kitabı, tiyatroyu kim ne yapsın ? o yüzden yavaş yavasş seviye düşüyor, bu hiç yok anlamına mı gelir tabikide hayır her devirde kendini yetiştiren insanlar vardır muhakkak.

ihsanoğlu nu rezil eden cesur teyze

bir bakıma üzüldüğüm teyze büyük ihtimal oğlu ya da bir yakını bu dönem de bir işe kapılanmış, yoksa bu fanatizmin bir açıklaması yok anca ucunda kendine bizzat dokunan bir şey için bu kadar ateşlenebilir bir insan, buna inanmışlık diyemem inanan insan bağnaz olamaz, olmamalı.

eve atılan kıza yapılabilecekler

erkek egemen bir toplum sanrısı, halbuki o hanım kız eve atılmamış kendi hür iradesiyle arkadaşıyla vakit geçirmek amacıyla o eve girmiştir * bu vakit geçirme etkinlikler arasın da cinsellik olur, pes oynama olur farketmez esas olan insanları meta olarak görmemek, sorun burada başlıyor galiba.

(bkz: eve kız atmak)