bugün

entry'ler (28)

pele vs maradona vs ronaldinho

iki sporcu ile bir sanatçının karşılaştırıldığı vs dir.

mats hummels

Yıllar önce almanya da yaşadığım dönemde seviştiğim bir hatun vardı. Hatunun kuzeniydi bu çocukta. O zamanlar alt yapıda takılıyodu tabi. Şimdi adam olmuş fırlama.

namaz kılmayan salak

Aşırı derecede salaktır. Ulan ben allaha pandik atan adamım. Yinede namazlarımı aksatmam yıllardır. Benim gibi çok münafık ve müşrik arkadaşım var onlarda namazlarını aksatmazlar. Salak herif müslümanım diyor başını secdeye koymuyor.

kutlu doğum haftasına zorunlu katılım

Kutlu doğum haftasıyla ilgili bir ayet ve hadis paylaşarak cevap vermek istiyorum.

Alemlerin rabbi allah u teala celle celalehu bir ayeti kerimede şöyle buyuruyor.

"kulumuz bir gece sancıyla doğurduğunda, putlar yıkıldığında, alnındaki nur ile doğan elçime iman edin. O gün insanlar neşe içinde kutlama yaparlar"

peygamber efendimiz salllallahu aleyhi vessellem ise bir hadisi şerifinde bizlere adeta bugün için canlı mesajlar veriyor.

"gün gelecek benim kutsal doğumum tartışılacak ve inkar edilecek. Kim ki inkar eder de kutlamaktan kaçınırsa bilinki o münafıktır. Onların yeri cehennemin en altıdır."

bu ayeti bilmeyip de kutlu doğum haftasını eleştiren mümin din kardeşlerim inşaalla u teala bunları öğrendikten sonra ısrar etmezler inkarlarında. Selam ve dua ile.

allah kötülüğü engelleyemiyor mu

Alemlerin rabbi olan allah u teala celle celalehu şöyle diyor bir ayet i kerimede.

"eğer bir iyilik gördüyseniz, bilin ki allah'tandır. Bir kötülük gördüyseniz o da bilin ki sizdendir" yani iyilik allah'tan kötülük bizdendir.

kitapların en hayırlısı kuran ı kerim de çok yerde geçer bu ayet i kerime. Şimdi belli ki sen bu ayet i kerimeyi bilmiyordun ama şuan öğrendin. Şimdi bir mümine yakışacağı gibi iman et ve kalbini kötülükten münafıklıktan şirkten kafirlikten arındır.

Allah u teala seni bağışlasın mümin din kardeşim.

mekik vs masturbasyon

Benzer noktaları çok fazla olan bu iki sportif hareket arasındaki karşılaşmadır. Maçtır. Yarıştır.

(bkz: mekik sonrası pişmanlık)

türkçe şarkılarda geçen mükemmel sözler

Çoğunluğu, barış manço'nun şarkılarında geçen sözlerdir.

bir kızda gördüğünüz ilk yer

Kulak. Kepçeyse frekanslarımız uyuşabilir demektir.

ülkenin islamla yönetilmesini ister misiniz anketi

bahsi geçen ülke benimse en çağdaş yasalar neyi gerektiriyorsa onunla yönetirim. yok eğer türkiye'den bahsediliyorsa baştaki kişi zaten kendi inanç ve ideolojisine göre yönetmektedir. herhangi bir demokratik ülkeden bahsediliyorsa o durumda da genel de çoğunluğun inanç ve ideolojisine uygun kişi seçilir o da hem kendi hemde o çoğunluğun inancına ideolojisine uygun yönetimi yerine getirir.

kısa ve net: hayır.

orta çağda sözlük olsaydı açılabilecek başlıklar

(bkz: jan dark israil ajani yossi cohendir)

var olusun tesadufler sonucu olmasi

Olagandir. Bazi kesimlerden bazi bilimciler, dinciler televizyonlarda gazetelerde yazip ciziyor, anlatiyor. Atomun su sekilde olusma olasiligi bilmem kac milyarda bir. Molekulun olusma olasiligi milyarkere milyar falan. Hucrenin, dokunun, organlarin, canlinin, hayvanin, insanin olusma olasiligi trilyonkere trilyon falan uydurma bir suru sayılar. Bu sayilar gercekten muazzam buyuklukte, bu kismi inkar etmiyorum. Fakat aci gercegi gormelisiniz. O kadar olasilik icinden tutturulan insan modeli evren icinde hiclige yakin bir hacime sahip. Yani evrende insan modelinin disinda da o olasiliklara denk gelicek milyarkere milyar sayida farkli varlik modeli var. Belki bilmedigimiz canlilar. Belki baska seyler. Ne oldugunun onemi yok. Uzaya gitmeyede gerek yok. Bir yanardagin olusma olasiligi ile bizim olusma olasiligimiz arasinda az bir fark olsa gerek. Buyuk bir kudretin eliyle var olmamiz sartmi bu durumda? Tavlada rakip 6 sayi icin de acik vermisken 6 atmakla 1 atmak arasinda bir fark varmidir? Ya da tam da lazim olan geldi demenin bir onemi varmidir? Zaten ne gelirse gelsin lazim olan gelecektir. Var olusumuz da bu kadar basit. Bigbang ile birlikte ya da baska bir olayla birlikte milyarkere milyar sayida farklı varlık modelinin olusma sansi vardı. Ve bizde dahil bir cogu olustu. Kendimizi merkeze koymayi birakip gercegi gormemiz lazım. O zaman karmasalar, savaslar, kavgalar son bulacaktır.

dublajlı film vs altyazılı film

Özellikle Game of thrones u dublajlı izlememek bir mazoşist için bu hayatı boşuna yaşamaktır.

azrail blöf yapmaz

(bkz: hayırlı olsun kardeş türkçe öğrenmişsin)

fatih ürek

gün itibariyle grip olup yoğun bakıma kaldırıldığı iddia edilen şarkıcı.

kaynak. http://www.sabah.com.tr/m...atih-urek-hastanelik-oldu

candy crush saga

carl saga nın kız kardeşidir.

(bkz: yalandan kim ölmüş)

doğu türkistan daki türk bölücüler

çin in tüm halkına uyguladığı rejimi sadece kendilerine uygulanıyor sanan soydaşlardır.
bir de taa buradan onlara destek verenler, vermeye çalışanlar vardır.
ünlü düşünürün dediği gibi, "herkesin hayatında hiç kimse karışamaz" diyorum.
nasıl çin kendi vatandaşlarının hayatına karışmamalıysa, buradakilerde oraya karışmamalıdır.
müdahalenin iyisi kötüsü olmaz.
senin açından iyi olan çin yönetimi açısından kötüdür.
çin yönetimi için iyi olan senin için kötüdür.
bırakın kendi hallerine.
siz amerika değilsiniz ki barış götüresiniz.

çin bize bokmir

şu versiyonu da vardır.

(bkz: israil bize bokmir)

savcı mehmet kiraz ın ölümünün sorumlusu

sağcısı solcusu. akplisi chplisi. milliyetçisi komünisti. türkü kürdü. azınlığı çoğunluğu. dinlisi dinsizi. tanrılısı tanrısızı. iyisi kötüsü. akıllısı akılsızı. zengini fakiri. katili hekimi. soyanı soyulanı. sikeni sikileni. varı yoku. beni seni. geçmişi geleceği. atası torunu. herkes suçludur. bu toprakların halkıdır tek suçlu. bir arada yaşamayı bilmeyen barbar görgüsüz aç gözlü vicdansız korkak egoist bencil ahlaksız ve cahil olan bu halk, bu topraklardaki ölümlerin ve kaosun tek sorumlusudur. berkinin sorumlusuda bu halktır mehmet kirazında. deniz gezmişinde adnan menderesinde. turgut özalında uğur mumcununda. hrant dinkinde muhsin yazıcıoğlununda. münevver karabulutunda özgecan arslanında. dağdakininde karakoldakininde. hepsinin katili bu halktır. hadi verin cezayı.

beyaz tayt giyerek sokağa çıkan kız

kendini meze yapmak için giyiyorsa tecavüzü sonuna kadar hak eden kızdır. önce amına kodumun kadınları kadın olmak yerine insan olsunlar. insanım ben diyemeden kadınım ben diyorsan o zaman hayvanlar alemindeki kadına yapılan muameleyi görürsün. üreme mevsiminde biner tepene 6 tana hayvan.

böyle giyinen bir kadın görürsem gidip sorucam bunu erkekleri azdırmak için mi giydin yoksa kendin için mi giydin diye. ilk cevabı verirse de "ulu orta bağırıcam bu kadın sapıktır. bana cinsel tacizde ve teklifte bulunuyor" diye.

soyadı white olan zenci

ahmet türk ile aynı ironiyi paylaşandır.