bugün

entry'ler (56)

chp nin adayı aziz sancar

iyi bir insan, iyi bir bilim adamı, iyi bir türk milliyetçisi ve gerçek bir atatürkçü.

ama olmaz, en başta türkçesi çok kötü durumda, yıllardır amerika'da yaşıyor ve ingilizce konuşuyor, anadilinin de arapça olması türkçesinin bozulmasını çok kolaylaştırmış. ayrıca bizim milletimiz bilime önem vermez, siyasi bir geçmişi olmayan birinin cumhurbaşkanı seçilmesi imkansız gibi bir şey.

büyük birlik partisinin cumhur ittifakına girmesi

bbp ciddiye alınacak bir parti değildir, hiçbir zaman da değildi. 1995'te de anap listelerinden girmişlerdir.

chp lilerin hala kime oy atacağını bilmemesi

meral akşener'e verecekler.

zaten chp yönetiminin planı bu, chp seçmeninde beklentiyi düşürüp akşener'e yönlendiriyorlar. açıktan biz aday göstermiyoruz akşener'i destekliyoruz deseler ters teper. amaç iddiasız bir aday gösterip akşener'i ikinci tura taşımak.

iyi partinin seçim vaatleri

açıp araştırın, görürsünüz. sabah akşam a haber izlerseniz göremezsiniz.

seçim sürecine girilmesiyle birlikte görmek istemeseniz de göreceksiniz.

sinan oğan

zaman uzun vadeli hedefler koyma zamanı değil, 24 haziran dönüm noktası olacak. sinan oğan bunu görüyordur eminim, buna göre davranmalı artık.

meral in sadece chp den oy çaldığı gerçeği

iyi parti tüm partilerden oy alıyor, bunu görmek için biraz bilgisayar başından kalkıp işçinin, köylünün arasına karışmak, çarşıları, pazarları, esnafları dolaşmak yeterli.

chp demek aynı zamanda tezek demektir

bu adam bu üslupla yine seçilirse cumhuriyetimiz yüzüncü yılını göremez. buraya da böyle bir tespit bırakalım ki ilerde hatırlatırız.

cumhur ittifakı nın oylarının yüzde 60 a ulaşması

referandumda da aynısını diyorlardı %50'yi zor aldılar, şimdi de durum aynı hatta akp için aleyhte olan birçok şey de yaşandı. muhalefet akıllı davranırsa bu sefer %60, %50 değil anca %45'i görürler.

sigara içmek için 1 tek neden

keyif için içilir, efkardan içilir, kederden içilir, yemeğin üstüne içilir, çayla beraber içilir... sen bir tek neden dedin ben beş neden söyledim.

sigara elbette zararlıdır ama benim keyif için içtiğim, günlük dört beş dal sigaraya da saygı duyulmalıdır diye düşünüyorum.

bekaret aptal insanların enteresan takıntısıdır

insanı insan yapan değerlerden biri tek eşlilik ve meşru ilişkidir.

bekaret hem erkek için hem de kadın için kişiliğin korunması, sağlam temelli aile ve çocuklar için en önemli unsurlardan biridir.

örneğin evlat sahibi olmadan önce sayısız erkekle ilişkiye girmiş bir kadından ailesine bağlılık ve insani annelik duyguları beklemek çok gerçekçi olmuyor. aynı şey erkekler için de geçerli.

balkan göçmenleri vatandaşlıktan çıkarılsın

çıkarın da görelim.

bir istek.

edit: bu arada balkan göçmenlerinin en az yarısı, belki de %60'ı öz be öz türk'tür. türk olmayan balkan göçmenleri de çoktan türkleşti, marjinal kesimler olmakla birlikte arnavut, boşnak, pomak vs. gruplarda da herkes kendini önce türk milletinin bireyi olarak tanımlıyor.

vandallar

avrupa halklarının, hatta kuzey afrika berberilerinin arasında eriyip giderek yok olmuş eski bir germen kavmi.

günümüzde bu kavimden geriye vandal, vandalizm ve vandalus (endülüs) kelimelerinden başka bir şey kalmamıştır.

a haber

seçimden sonra akp iktidardan giderse (ki ben gideceğine inanıyorum), bu utanmazlar, yüzsüzler ne bok yiyecekler çok merak ediyorum.

milliyetçilik

sosyolojik, siyasi, ekonomik ve kültürel şekillerde olabilir.

saydığım her alanda milliyetçi olabilirsek, bunun üzerine bir de laik ve demokratik hukuk devletini işletirsek türkiye ve halkı huzur ve refaha kavuşur. aksi durumda sürünmeye devam.

abdullah gül

konuşmasının özeti şudur; geniş bir ittifak tarafından desteklenseydim aday olacaktım, chp ve akşener bunu bozdu, o yüzden aday olamadım.

ayrıca akp ile yollarının ayrıldığı net şekilde bellidir, üstü kapalı eleştirmiştir.

neyse bu mevzu da böylece kapandı, ama erdoğan ve gül arasında tercih yapacak olsam gül derdim, ideolojisine zıt olsam da.

bacınızın bıdığı size feda olsun

uydurma bir hikaye. neden her şeye araştırmadan inanıyoruz?

1920 li 1930 lu yılların cumhuriyet halk partisi

türkçü, laik, inkılapçı, devletçi/toplumcu iktisatçı, milleti tek bir ülküde toplamayı amaçlayan bir parti.

bugünün akp'si ile veya bugünün chp'si ile uzaktan yakından alakası yoktur.

erken seçim ve muhalefetin bitirilişi

erdoğan son birkaç yıldır akp'li olmayan tüm insanlarda ciddi şekilde nefret uyandırmıştır. ben chp'ye, iyi parti'ye ve o bölücü partiye oy verip de erdoğan'a sempati duyan kimse göremiyorum. insanlar geçen yılki referandumda da bu refleksle oy kullandılar ve yüzde elliye elli bir sonuç çıktı.

bu sene de değişen bir şey yok, hatta yaşanan birçok şey erdoğan aleyhine oldu. herkes emin olsun ki erdoğan'a muhalif olan insanlar referandumda nasıl hayır oyunda birleştiyse bu seçimde de hiç fazla irdelemeden erdoğan'ın karşısındaki en güçlü rakipte birleşecekler.

çoğunluğu iyi parti çatısı altına giren türk milliyetçileri bile önce erdoğan devrilsin sonra kürtçülerin icabına bakarız der oldu, ben de dahil...

hulusi akar

erdoğan; 24 haziran'dan sonra ilk ziyaretimi azerbaycan'a yapacağım diyor. yani imalı olarak ben seçileceğim demeye getiriyor, bu genelkurmay başkanı da alkışlıyor...

akp milletvekili misin be adam, bu neyin şakşakçılığı? anlaşılıyor ki bu seneki ağustos ayı yaş toplantısında çok kişiler akp'de meşru siyaset yapmaya zorlanacaklar...

chp nin merak akşener e yalvarması

(bkz: sen öyle san)

şu an akşener muhalefet kesimleri için tek aday haline getiriliyor, chp bizzat bu işin başında. chp tabanının bir kesiminin akşener'e mesafesi vardı, bu kesime abdullah gül gösterildi, böylece bu kesim abdullah gül'ü görüp akşener'e razı oluyor, hatta oldu.