bugün

entry'ler (197)

clubhouse

indirdim ama davetiyem yok, keşke biri davet etse...

thy

Corana virüsü avrupadan ülkemize taşıyan fırsatçı firma.

corona

Ekibini hala servise çıkaran,ekibine maske taktırmayan THY yüzünden avrupadan virüsü iyice alacagımız virüs.

thy çalışanlarının maske takamaması

Bir çok hava yolu şirketi çalışanlarına maske taktırırken thynin pilotlar kabin ekibi dahil kimseye maske taktırmaması durumu. illaki birinin ölmesini filan bekliyorlar sanırım. Yurtdışına giden insanlarla saatlerce aynı havayı soluyacak ekip, bari servise çıkarma önlem al bir şekilde. Mesela yurtdışından gelen bir sürü ekip var bunlar 14 gün incelemeye alınamıyor bu yüzden önlem alınması lazım

thy

Korona virüsü için çalışanlarına önlem almayan şirket. Avrupa dahil bütün uçuşlarda kabin memurları dahil hiç kimse maske kullanamıyor, keşke buna izin verse keşke servise çıkarmasa kabin memurlarını.

aciklamabekliyoruz

Twittera yazalim mutlaka.
#açıklamabekliyoruz

22 aralık 2016 ışid in iki askerimizi şehit etmesi

Gunlerdir aklimdan cikmiyor... Bir seyler yapmak istiyorum, en azindan gundemden dusurmeyelim diye 4 yil sonra entry giriyorum. Her gün yazmaya devam edecegim.
Facebook'da Sefer Tas adli sayfaya bakarken akrabasiyim diyen bir kisi ile mesajlastim. Ailesinin perisan oldugunu soyledi. Bir tane engelli kardesi varmis maddi durumlari da iyi degilmis. Olayi sosyal medyada vs duyurmaya calistigini soyledi.

halanın ölmesi

Altı yıl arayla iki kez yaşadığım tarifsiz üzücü durum. Üç yıl olmuş. Öbür dünyayı seçmen en haklı haksızlıktı. Kocaman hiç geçmeyecek pişmanlıklar var içimde. Neden yalnız bıraktım, neden sana bitki çayları almadım, neden uyuyamadığın zamanlar yanında kalmadım. Hep bir suçluluk duygusu... Bitmeyen keşkeler. Güne evden birine günaydın diyerek başladığımda, yine ev halkından birine iyi geceler dileyip uyuduğumda, gece uyanıp evde yalnız olmadığımı hatırlayıp huzur bulduğumda, hele bazen yalnız yediğim akşam yemeklerinde seni çok iyi anlıyorum ve içimde bitmesi mümkün olmayan suçluluk duygusu yine. Pişmanlık.
Halanın ölmesi demek çok özlemek demek... Babanız hayatta olduğu halde yetim gibi hissetmek demek. Ölümden korkmamak artık. Her an, iyi olup olmadığını merak etmek. Zamanın hafifletici etkisinin olmadığını anlamak demek.
Bileğimde senin el yazın senin ismin, içimdeki özleminden izinden daha kalıcı değil elbet. Yokluğun benim parçam.
Her gece daha çok yalvarıyorum; 'imdada yetişin rüyalar' diye ve çok geç ama her ne kadar kabul edemesem de her an çok iyi anlıyorum seni ve senin gibi gözlerini kapatıp dünyaya veda etmek isteyenleri... Canım halam, anneyarım, baba bütünüm, her şeyim.

balık etliyim diyen şişman kız

Bunu söyleyen kız cümlesini bitirdikten sonra 'ya kiloluyum filan ama çok pis koşarım' da der.

mathildalp

Bulunduğu yerde aslında hep sadece öğrencilikten öğretmenliğe terfi etmiş. Değişiklik sevmez çünkü özler hep.

öss de insanı çökerten durumlar

Yanına saat almamak. *

survivor kızlar erkekler

Metin'in birazdan eleneceği yarışma. *

multipl skleroz

Yanyana gelen iki harfin, dikkat çekmesi artık. Ve o iki harfin canınızı sıkması.
Ayrıca ms yani multipl skleroz, Sedat balkanlı'nın hastalığı değilidir.

oyunun sonu

ölümü anlatan gerçekçi şarkı.

sevgilinin cep telefonu no sunu ezbere bilmek

ayrılığın ardından öyle anlar olur ki, mesaj atmak aramak ister insan, eli telofana gidip gelir, duygu ve beyin çatışması yaşar, işte öyle anlarda keşke numarasını ezbere bilmeseydim deyiverir insanoğlu, rehberden silince geçip gidip bitseydi der.

yara

''her yara iyileşir, gözlerden saklanır, çünkü hiç bir yara görülmek istemez.'' *

alışamadım

gök gürültüsüyle başlayıp, dinledikçe yıldırım çarpması hissi veren, sözleri müziği harika olan yaşar kurt şarkısı.

kavak yelleri

sarp apak'ın avrupa yakasından kalma replikler kullandığı dizi.
(bkz: bacım yapma valla yanlış anladın)

geleceği özlemek

sanırım, geçmişi özlemekten daha fazla acı vermeyecek olan durum.

pelin karahan

bana hep aslı enver'i kıskanıyor hissi veren oyuncu. ayrıca çok itici. ayrıca mektepli olmamanın ezikliğini yaşıyor sanki hep.