bugün

entry'ler (74)

sakallı uzun saçlı at kuyruklu erkek

saçı kesip sakalı kısaltınca adama benzeyecektir.

parfüm kullanmamak

parfümün kimlik olabilmesi için kimsede olmaması gerektiğini düşünen kişi işi. piyasa satılan parfüm nasıl beni temsil edebilir ki? bugün beni temsil eder yarın başkasını. çok standart. ama bakın hepimizin kendimize ait kokumuz var, beğenen beğensin beğenmeyen siktir olup gitsin. pis gezip pis kokmadıktan sonra geçtiğim yeri kokutmanın da manası yok.

insanın sinirini alan şeyler

normalde kızılmayacak şeylere kızıp küfredip hakaret etmektir. tabi ki o kişilerin duymayacağı şekilde. yoksa çok ayıp.

arabayı park eden kadına gel gel yapan adam

bir de, kadının park edip edemeyeceğini merak edip yürümeyi bırakıp durup izleyenler versiyonu var bunun. kadın park edemez, araba kullanamaz ya. yardım istemeden yardımcı olmaya çalışan aklıevveller de var mesela. saniyesinde park edince de göt olup kalıyorlar. cinsiyet ayrımcı şerefsizler sizi. hop gaza geldik vites küçültelim.

kıskandırmaya çalışan erkek

iticilikte sınır tanımayan erkek tipi. ya kadında bile ne kadar itici duruyor erkekler bari siz yapmayın.

ayça eren

sanırım bacaklarını çok seven hanım kızımız. fotoğraf paylaşımlarının yarısı bacaklar.

kardeş payı

çıraklardan kabarık saçlı olanın daha önce işler güçler'de de vinç görevlilerinden olan, bu dizide de kahve ahalisinin arasında bulunan amcanın akrabası olduğunu düşündüğüm dizi.

30 marttan sonra akp nin yapabilecekleri

anamızı bile öperler artık.

kardeş payı dizisindeki çıraklar

kabarık saçlı olanı, diziden birine benzetiyorum. daha önce işler güçler'de de ekipten vinççi ikili olarak yer almış abiler var siyah saçlı olanına çok benziyor kabarık saçlı olan. kardeş payı'nda da kahvede takılıyorlar yine. bi buldurun be taktım kafaya gece gece.

kim milyoner olmak ister deki matematik seven

kendini ultra bilgili ve kültürlü sanan kenan ışık'ı faka bastırmıştır.

gelecekteki sevgiliye not

gelme canım gelme şekerim.

hayatım film olsa oynayacak başrol oyuncusu

Audrey Tautou.

otobüste kapıyı açar mısınız acaba diyen kız

türkçe konuşan kızdır. ne diyeydi kardeş bi haltı da beğenin amk.

yokluğu varlığından daha iyi olan şeyler

insanlar. olmasak dünya maviş maviş tatlı bir yer olurmuş.

erken kalkmak

bir kez yapınca alışkanlık haline gelen durum. her sabah, 8'i 1 dakika bile geçmeden çalar saat kurmuş gibi uyanabilmek benim gibi salakların işidir.

sırrı süreyya önder

kürt milliyetçisi. milliyetçiliği her fırsatta yerip kendisiyle çelişen insan. ama sinemacılığı iyidir, keşke siyasete girişmeseydi de gerçek yüzünü görmeseydik.

sevilen şarkının vurucu cümlesi

''everything that kills me makes me feel alive'' bunu türk kızı söylese kezban dersiniz. ama iyi şarkı.

body yaparken ansızın içeri giren komşu

(bkz: içeri girdiğimde trisepsini sıvazlıyordu)

yazarların en sevdiği enstrüman sesi

erhu. çok naif ve dinlendirici alet.

push it

80'lerden salt-n-pepa şarkısı. uuu beybi beybiiiiii beybi beybii. fena gaza getiriyor arabada dinlemeyin.
http://www.youtube.com/watch?v=vCadcBR95oU