bugün

entry'ler (28)

martha gellhorn

hemingway&gellhorn filminde Ernest Hemingway' in de dediği gibi 'insanlığı seven ama insanlara katlanamayan' bir kadındır. Yaşarken şahit olduğu şeyler bir kadın için çok fazladır.
http://oceanlandtoo.blogs...rdinary-women-martha.html

adolf hitler

Kafasının nasıl çalıştığını çözemediğim ve aslada çözemeyeceğim bir adam. Almanların seviyesini düşürüyor diye hastahanelerdeki zihinsel engellileride öldürdüğünü okumuştum bir yerde, yahudilere yaptıklarından bahsetmiyorum bile. normal bir insan değildir belki de insan bile değildir.

sevgiliyle birlikte hayatımıza dahil olan şeyler

Aramızdakileri herşeyi anlatıyor mudur acaba dedirtecek bir yada daha fazla yakın arkadaş maalesef.
(bkz: çağdaş desinler diye kıskanmıyorum demek)

benedict cumberbatch

Gerçek Sherlock Holmes olsa yeridir kimseye bu kadar yakışmazmış o rol , mükemmel bir oyunculuk sergiliyor. Hayran olmaktan başka seçeneğimiz kalmamıştır. Seslendirmesini yaptığı filmleri bile izleyesim geliyor o derece.

bayanların sevmediği sorular

sevgili bulamadın mı hala sorusu, aramadık belki ne biliyosun .

ateistlere sorulacak tek soru

hiç mi inanmıyorsun ? sormuşluğum da var bizzat , kafam yerinde değildiyse artık .

bir kadının en savunmasız olduğu an

oje sürdükten sonraki 5- 10 dakika !

gecenin tek şarkılık özeti

michel teló - ai se eu te pego

filmlerden öğrenilenler

yüzüklerin efendisi : yüzük deyip geçmiceksin, kadınları yüzük istedikleri için hor görmiyeceksin bakın bir yüzük uğruna neler oldu. Ama keramet yüzükte değil efendilikte bu da bilinsin.

olric i tanımayıp facebookta paylaşmak

1971 tarihli bir romanın karakteri neden bu aralar ortaya çıktı bilmiyorum. kim başlattıysa bu akımı bulmak gerekir. yazacak ileti sıkıntısı çeken gençlerimize yardımlarından dolayı nobeli haketmiş bulunuyor.

telefonunu hep sessiz ve titreşimde kullanan insan

alışkanlık gibi bir şey telefon çalınca korktuğumu bilirim ben. derse girerken kapat çıkarken aç derdinin olmaması güzel yanıdır. Ama ulaşamayanların arkanızdan saydırdıkları aklınıza geldi mi üzer.

hakan akkaya

normalde kadını soymayan çalışan erkek profili dışında biridir kadınları giydirmeye çalışıyor. bu da tercihlerinin farklı olduğu konusunda düşünceleri arttırıyor, her erkek modacıya olduğu gibi.

ömür boyu bir kişiye aşık kalmak

ancak ilişki içerisindeyken düşünülebilecek birdurumdur. Zamanla geçer. ilişki bittiğinde bu düşünceden arınılır.

diyarbakır da 13 vatan evladı şehit

Bu vatan kolay kazanılmadı. Dağda sürdürülen eylemlerle de kazanılmadı. Kahraman TÜRK ASKERi bütün imkansızlıklara rağmen ASLAN gibi çarpışarak kazandı. Bu şekilde kazanılmış, uğrunda binlerce şehit verilerek oluşmuş bu vatanı; ne dağdaki çapulcular, ne meclisteki kürt halkını savunduğunu iddia eden ama kendilerine bile hayrı olmayan kişiler alabilir elimizden.
ALLAH' TAN ŞEHiTLERiMiZE RAHMET, AiLELERiNE BAŞ SAĞLIĞI DiLiYORUM.
Umarım rahat uyurlar kemikleri sızlamaz herkes vatanına sahip çıkar, akan kan artık durmalı ! yeter !

şike tartışmaları gölgesinde galatasaraylı olmak

haberleri izlerken içindeki o anlatılmaz rahatlıktır.

sekizinci nesil çaylak

ilk önce ne olduğunu anlamadığım yazılanları okuduktan sonra tedirgin olduğum içinde bulunduğum durum.

galatasaray

bundan sonra kimsenin dil uzatamayacağı Türkiye'nin en iyi takımı olduğunu bir kez daha kılını kıpırdatmadan ispatlayan mükemmel takımdır. Yalanla dolanla işi olmayanların yeridir aynı zamanda.

ayağa yapışan karpuz çekirdeği

yazın geldiğini bastığınız heryerde hissetmektir.

vestel klimayla mesajlaşmak

yalnızlıkta gelinebilecek son nokta artık. genelde kontörü olmayanları göz önünde bulundurup ödemeli atma şeklinde değiştirilmeli.

facebookta 999 999 999 milyon allah seveni aramak

bir kez bulaştın mı bir daha sonu gelmeyecek olan bir dizi saçmalık. insan da, o kadar kişiyi buldun diyelim ne yapacaksın düşüncesi uyandıran bir durumdur. bu daveti gönderen arkadaş hakkında değişen düşünceler ve saçma deyip geçerken duyulan ,sebebi anlaşılmaz suçluluk duygusu.