bugün

entry'ler (96)

gunlerce evden cikmamak

bir haftadır içinde bulunduğum durum. Giyinmek,süslenmek ölüm gibi gelir,canınız hiçbişey istemez,devamsızlıktan kalmak göz önüne alınır,evde bütüngün pineklersiniz.
resim yaparak,film izleyerek,boş boş tavana bakarak, vakit geçirmeye çalışırsınız. Hatta o kadar ileri boyutlara gelir ki markete gitmek için bile çıkmak istemezsiniz,arkadaşlarınız sizi zorla çekiştirebilir çıkartmak için.. günlerin verdiği bıkkınlıkla ve çok uyumaktan vücudunuz ağırlaşmıştır.
akıl sağlığı için,bir an önce içinden çıkılası durumdur

iliski surdurebilmek

hem çok zordur hemde aslında çok kolaydır.
Zaten çok seviyorsanız özel bir çaba harcamanızada gerek yoktur fakat yeterli denebilecek seviyede seviyosanız sevseniz bile karşınızdaki insan bundan tatmin olmuyosa bir nedeni vardır ve çabalamanız gerekir. Değer verdiğiniz bir insanla hergün karşılaşmazsınız hele sarılıp sadece uyumayı sevebileceğiniz insanla daha nadir karşılaşırsınız yani buda demek oluyor ki böyle birini bulduğunuza inandığıınızda çaba göstericeksiniz,özenli davranıcaksınız ben seviyorum deyip bir kenara çekilmek yetmiyor işte.
Kaldı ki bazen çok sevmekte yetmiyo,çok özlemekte..
birbirini çok seven bambaşka insanlar olarak kalmanız gerekebiliyor bazen. suçlanacak kimse yok,farklıydık diyebiliyorsunuz sadece. ikimizinde ilişkiden anladığı farklıydı,başka insanlardık diyebiliyorsunuz.

bar

bilinçaltına itilen yatma hevesinin giderilmesinin amaçlandığı yer.
inanmıyorum arkadaşım ben oraya eğlenmeye ve kafa dinlenmek için gidildiğine.
bariz bir şekilde ilgi çekmek isteyen,yeniliklere arzu duyan,kendini göstermek isteyen insanlar gider.
tamam istisnalar mutlaka vardır ama çoğu böyle.

seks

iki insanın birbirine karışma evresi.

osuruldugunda sarf edilen sozler

bir koku geldi sanki sende aldın mı?

vicky cristina barcelona

yeni çıkan başrollerini Scarlett Johansson,Javier Bardem,Penelope Cruz'un paylaştığı dötlü bir aşk üçgenini anlatan fakat woody allen'ın hayal kırıklığı yaratan filmi.

okullarda filistin için saygı duruşu yapılması

bu kadar saçmalıkda olmaz dedirten şey.
Tamam gazzede insanlar,çocuklar ölmüş bu bir insanlık ayıbıdır fakat biz ki kendi başbakanımız daha şehitlerinin cenaze törenine gitmeye zorlanırken,onların başında gözyaşı dökmezken,biz onlar için saygı duruşunda bir kere bile bulunmamışken gösterdiğimiz bu gereksiz hassasiyet nedendir?
yaralı çocukları uçakla hastaneye türkiye ye getirmişler başbakınımızda gidip başlarında gözyaşı dökmüş ama gidip şehitleri için dökmüş mü?
kaç defa okullarda kendi şehitlerimiz için saygı duruşunda durduk? hiç..
neymiş müslüman kardeşlermişiz.. önce kendi vatanımızın şehitleri için saygı duruşunda duralımda sonra filistin de gelir.

mehmet turgut

yeni nesil gündem fotoğrafçısı. Ankaradan istanbul'a geçiş yapmakla beraber adını duyurmuş kişi.
Fotoğrafları güzeldir ama tema ve yöntemler hep aynıdır kırmızı bulanık bir arka fon,göz bebeklerinin damarlarına kadar yaklaşan bir fotoğraf,bol makyaj ve vahşilik içerir.
Eşek gibi ekipmanı vardır,elinin altında muhtemelen her modelden makina bulunur zaten dede mesleğiymiş.

eski sevgilinin yillar sonra attigi cagri

boşta kalmasının sonucu yapılan eylemdir.

neden

bu kadar beceriksiz miydik,bu kadar beceriksizce mi sevdik? Aslında her cama çıktığımda serin havanın o kokusunu almak gibiydi seninle olmak.
her ayrılışında senle beraber o kadar çok şey götürdün ki,biliyorum bu kez son gibi,kalan son şeylerde gittiğinden belli, artı ne yazdıklarımızın ne yazmadıklarımızın anlamı var. Ne söylediklerimizin nede
söyleyemediklerimizin.
hiçbir günü sen aklıma gelmeden tamamlayamıyorum hiçbir geceyi ağlamadan bitiremiyorum.
öyle alakasız şeyler geliyor ki aklıma en eskide kalmış en sote anılar.
hatta hatırlıyo musun bilmiyorum şu ilk evinin olduğu o karanlık ıssız sokak,seninle ordan yürümeye hep bayıldığım o tenha sokak..o eşyasız ev..senin olduğum o ilk gün.
herşey,herşey teker teker geçiyor aklımdan. Duvarlarda tırnak izim var canım haddinden fazla acıyo,
sadece seni suçlamakla hiçbirşey bitmiyo herşeye tekrar dönmek istiyorum kokunu aldığım ilk geceden son geceye kadar yaşamak tekrar.
geçen hiçbirşey yok,günler iledikçe artıyor,aylar önce başlamam gereken atkıya şimdi başlıyorum sanki sana vericekmişim gibi her gece yapıyorum.
burda durasım yok artık hiç kalmadı senden bir tek iz görecek halim yok, ne yaparsan yap kızamam tek bildiğim uzun bir süre aklımda kalan son şey sen olucaksın...

ertesi gün hapı

ilişkiden sonra en geç 72 saat içinde alındığında etkili olması beklenen ama en yüksek etkisini ilk 24 saatte yapan yararlı buluştur ama olayı abartıp nasılsa ben hap alırım dememek lazımdır sürekli bir doğum kontrol yöntemi değildir çok acil (kaza vb) durumlarda kullanılması için piyasaya çıkmıştır, sürekli alındığı taktirde bünyenin ve relg dönemininin düzenini mahveder kaldı ki ayda bir defadan fazla kullanmak hem hormonal bozukluklara hemde hapın etkisinin azalmasına sebep olur.

diş ağrısı

kesinlikle en kötü ağrıların başını çekenlerdendir,berbattır ve nedense hep gece uyumak üzereyken musallat olur hatta uykudan bile uyandırıp size günün geri kalanını zehir edebilir.
kafaya,boğaza,kulağa sağolsun her tarafa vurur. Pamuğa bir miktar rakı döküp ağrıyan tarafa koymak suretiyle ağrı br nebze olsun hafifletilebilir gerçi bu çözüm önerisinide pek tavsiye etmem ilerleyen yıllarda sizi rakı içmekten soğutması muhtemeldir.

evlilik

günümüzün en büyük ve köklü yalanlarından,kandırmacalarından biridir.
kimler evlenir; birbirlerini çok seven insanlar, neden evlenir;bir ömür mutlu mutlu yaşamak için.
efendim misal bunun sevişerek evlendiğini söyleyen türüde mevcuttur,gerdek gecesini tütsülüyen türüde ama lakin sonuca bakmak gerekir birkaç yıl geçer türlü türlü bahanelerle birbirinden uzaklaşan,gün geçtikçe daha az dokunan bi süre daha geçtikçe mecbur kalmadıkça dokunmayan,bir müddet daha geçtikçe sadece çocukları için konuşan bir müddet daha geçtikçe tek ortak özellikleri aynı evde yaşamak olan iki insan kalır geriye. Aldatma mevzuularına girmiyorum bile o zaten işin olmazsa olmazıdır yapılan kişi tarafından her zaman türlü izahatı mevcuttur. Hep demişimdir evlenince ne olucak milyonlarca mutsuz insan topluluğunda 2 çift çoğalacak...

can sıkıntısına iyi gelen şeyler

geçmeez.. istediğiniz tavsiyeyi verin zaten canı hadsafhada sıkılan biri aynı zamanda birşeyde yapmak istemiyodur ki hiçbirşey yapmak istemediği için bu kadar canı sıkılıyor olmasıda muhtemeldir.
akışına bırakmak kendiliğinden geçmesini beklemek lazımdır.

aldatılmak

yıllarınızıda geçirmiş olsanız aldatan kişiden nefret etmenize sebebiyet veren kavramdır.
nasıl enayi yerine konduğunuzu düşününce içiniz bir kez daha acır ama işin iyi olan tarafı düşündükçe nefret o kadar çok kaplar ki içinizi iyi olan hiçbirşeyide artık düşünmemenizi sağlar,nasılsa eski masumiyet kalmamıştır, güvesizliğin içinde en derin güveni yaşarken sarsılır,yerle bir olur içinizde ne var ne yoksa.. siz yokken yaptığı herşeye zoomlamak istersiniz size güldüğü gibi gülmelerine,sizinle konuştuğu gibi konuşmalarına..yalanlarına siz yokken yaptığı herşeyde suratına yaklaşmak istersiniz.
ama en azından artık daha kolay gidebilirsiniz bir daha aklınız geride kalmamacasına.

yas ilerledikce ilerleyen seyler

(bkz: sorun)

yilbasinda kirmizi ic camasiri giymek

(bkz: hurafe)

yeni yıla girmek

anlamsız.. diğer aylara geçmekten pek bir farkı olmayan kapitalist düzene yardakçıların,bi düzüne insana para harcatmasına yarayan hede.

mutlu gibi görünmeye çalışmak

çalışmakla kalınan hede.

adolf hitler

bulunduğu konumu yedirememiş,cahil,ırkçı ve gelmiş geçmiş en sağlam (bkz: diktatör)