bugün

entry'ler (25)

mutlu ask

http 404 "Page not found"

nnlp

nnlp = new nlp. nlp = neuro linguistic programming .nnlpnin kurucusu bir türk olup adı yahya hamurcudur .nlp den farkı yahya hamurcu tarafından kendi teknik ve yasalarıyla olusturulmus olmasıdır .yahya hamurcu nnlpnin ihtiyacını nlpnin tutarsız bilgilerden dolayı ve çok hızlı büymesinin kurbanı olması sebebiyle hissetmiştir.çok hızlı büyümekten kasıt, nlp yeni yeni duyulurken asıl düşünce korunamamıstır daha iyi acıklamak gerekirse;incil de çok hızlı yayıldığı için bir çok din adamı incile kendi düşüncelerini katarak yeni bir incil yazmıştır ki bunların sayısı çoktur.sonuc olarak incil çeşidi 4'e indirgemişdir.nnlp için Türkiyede nlp nin ilk indirgenmişi diyebiliriz .Eğitimleri için dönüşüm konağindan yardim alabilirsiniz.

memolf

dogum günün kutlu olsun kardesim nice mutlu yıllarını hep beraber görmek dileğiyle.iiki varsın iiki dogdun .

femme fatale

bu film sayesinde Rebecca Romijn-Stamos ile tanıştım ki ağızım bir süre açık kaldı .

fleetwood mac

bıkmaksızın dilenilecek bir amerikan muzik grubu. 60 lı yıllarda ortaya cıkmışlardır. şarkılarının neredeyse hepsini severek dinememe rağmen favorim dreams dır.

pazarlama

havayolu şieketlerinin gayet iyi yaptıkları para kazanma stratejisi.

seat toledo

yol tutuşu eksikliğini hızlanmasıyle kapattığını söyleyebilirim. 8 hoparlörlü ses sistemin gayet iyi. gerçektende volswagen boraya benziyor.

nissan primera

1997 - 2002 model olanları hızlanma açısından vasata yakın olsa da yol tutuşu muhteşemdir. gariptir ki bu 1300 kg lik otomobil 3. viteste 155 km\h hıza ulaşabilmektedir.

çarşamba

pekçok yerlisinin sevmediği bir samsun ilçesi. yumurta topuk çarsambadan çıkmıştır. bazı yerlileri yumurta topuktan başka ayakkabı kullanamaz. 8 köşeli şapkası vardır. içinden yeşilırmak gerçer ki bu nedenle havası yazları dayanılmaz oranda nemlidir. kuş uçuşu denize uzaklığı 15 km dir. bu sebebden olsa gerek yeşilırmak'ın carsambadaki gençler için önemi büyüktür. özellikle yazları kendilerini kanıtlamak için yayaların kullandığı kopruden atlayarak akrobasik hareketler yapmak için uğraş gösterirler. kendini bulan birçok yetişkininin hayatını sürdürmek istemediği şirin görünen 49000 nüfuslu ilçe.
sinema açıldı yaklaşık 6 sene once fakat 3 ay sonra kapatıldı. içinde sevgilini alıp gidebileceğin mekan sayisi yok denecek kadar yoktur.gel iki gezelim diyebileceğin bölge hayli sınırlıdır. o da kurbağalrın öttüğü hatta zaman zaman bok kokan yeşilırmak kıyısıdır. ne mutlu ki son belediye başkanı çevre düzenlemesine önem verdi. çarşamaba daha güzel olacak aslında içindekiler olmazsa.
çarşambada çokça kabadayı ve kendini kabadayı zannedenler vardır. önemli olan nokta şudur; çarşambanın normal bir girişi olmasına karşın çıkışının solunda cezaevi sağında mezarlık ve karşısında ise hastane vardır...başka ne denilebinir ki.bu da kapak olsun artık .

damnation

geceleri mum ışığında herhengi bir ugraşı içerisindeyken dinlenecek 2003 çıkışlı bir opeth albümü. favori olarak gösterebileceğim şarkısı in my time of need.

arkadaşa aşık olmak

cok boktan bir durum. düşük şiddetle atlatsamda acısını bildim. bu süreçte insan kendisiyle bolca çelişkiye düşüyor.
a : acaba seviyomuyum?
b : yok canım oyle olmasını ıstedıgınden bu sekilde düşünüyosun.
a : ama o bana böyle davranıp beni bu şekilde etkilemişti.
b : çünkü arkadaşsınız.
a : doğru yaa. ama ama... offf.

kelimeler yetse

Şebnem Ferah'ın en güzel albümlerinden biridir. bütün şarkıları teker teker dinlenmelidir.

acm

ACM dunyadaki en önemli bilgisayar organizasyonudur. Acilimi Association for Computing Machinerydir. Türkiye'de ilk öğrenci kolu Fatih Universitesi'nde kurulmuştur.

klasik müzik

Klasik muzik, matematiksel dusunceyi güclendiriyor, ögrenme fonksiyonuna yardimci oluyor ve kisiyi sakinlestirir. Bilim adamları, anne karnindaki bebegin klasik müzik dinleyince yumusak hareketler yaptigini, rock turu muzikler dinleyince ise tekmelerin siddetinin arttigini soyluyor.

feist

leslie feisti kings of convenience de duydum. sesi buyuleyince aradim taradim buldum. feist denilince one evening ve mushaboom derim.

kings of convenience

muzikte sakinlik deyince aklima gelen ilk isim.

donusum konagi

uskudar kuzguncukta bulunan psikoloji enstitusu.kurucusu yahya hamurcu dur.New NLP egitimleri verilmektedir.Eski bir sirket olmamasina ragmen yeterince popülerdir.Sicak bir ortamda kaliteli hizmet verildigi kanaatindeyim.

finlandiya

tarihine bakildiginda Snelman adinda bir bilim adaminin onemli rol oynadigini soyleyebilirim.Finliler hakkinda bilgi sahibi olmak icin kisisel gelisim kitabi da diyebilecegim beyaz zambaklar ülkesi adli kitabi okumanizi tavsiye ederim.

kokoloji

onem verdigin insanlari karsina alip oynanması gereken oyundur.bence en iyi bu sekilde anlam kazanir.

bulgary

BULGARY taki sektorunde dunyaca unlu marka.saatinden tut yuzugune bircok cesitte taki ureten firma.