bugün

entry'ler (30)

kurt karaca

Fikret erendir diyen var iskender öksüzdür diyen var ki fikret eren,iskender öksüzün hocasıdır.büyük ihtimal kendi fikrimce ikisinin ortak mahlasıdır.milliyetçi türkiye bu mahlasla çıkardıkları tek kitaptır.

pişman olmak istemeyenlere tavsiyeler

asla pişman olmayın!
eğer sonucu iyiyse mükemmel,
sonucu kötüyse tecrübedir.

sevmek için acele etme.

kendi doğrularınızdan ödün vermeyin.

duygusal değil mantıklı hareket edin. evet, mantık size acı verir, yaranıza tuz basar fakat finalde mutlu siz olursunuz.

duygusal kararlar size uyuşturucu etkisi yapar, uzun vadede yıpranırsınız. mantıklı kararlar yolunuzu çizer buna kan kaybınız eşlik eder ama unutmayın hiçbir lider duygusal düşünerek bir yerlere gelmemiştir. öyle olsa loser aşk adamları her daim tarih yazardı.

daha farklı şartlar altında suratına bakmayacağınız birine, sırf el altında diye razı olmayın.
ona da yazık, haddini unutur. sizi buluyorsa daha kimleri kimleri bulacak sanır.
size de yazık, hududunuz daralır. bir kez eyvallah diyince alışkanlık yapar, hep idare ederle, eh işte ile yetinirsiniz.

ticaret

hırsızlık yalancılık vs. demek aptallık olur kendiniz yapamadığınız için karalamak olur evet içinde hırsızlıkta var yalancılıkta bunlar devlet dairelerinde bile var.

ticarete atıldığınız zaman hemen paranın oluk oluk akacağını düşünmeyin şansınız çok fazla yaver gitmezse...ticarette mühim olan sabırdır belki 4-5 yıl normal çalışırınız belki on yıl daha sonra 1-2 sene fazla değil parayı hızlı ve tahmin edemeyeceğiniz kadar çok kazanırsınız büyümeniz ve zengişleşmenizde bu dönemde yaptığınız hamlelere bağlıdır.

iskit saka fatih kullanıcısı

abi engelleyin kapatın şu bebeyi trol hesap.

sevilen hatunun ailesinin fakir fukara olması

gayet hoş durumdur açlığı bilir sevgiyi bilir saygıyı bilir.

darbeci askerlerin cenaze namazı

'''Cenaze namazı, ölen bir Mümin için kardeşleri tarafından yerine getirilen bir tezkiye ve duadır. Bu merasimde Müminler ölen kardeşleri için dua etmekte, ona hüsnü şehadette bulunmakta ve haklarını helal ettiklerini ilan etmektedir.

Hâlbuki bu kişiler, giriştikleri eylemler ile sadece bireylerin değil bütün bir milletin hukukunu ayaklar altına almış ve böylece Mümin kardeşlerinin tezkiye ve dualarını hak etmemişlerdir. Bu nedenle ülkemizin meşru yönetimine başkaldırarak milletimizin ve devletimizin bekasını hedef alan, TBMM başta olmak üzere kamu kurumları üzerine bomba yağdıran ve acımasızca halka karşı silah kullanan ve bu sırada öldürülen darbecilere karşı Başkanlığımızca sala, teçhiz, tekfin ve üzerlerine cenaze namazı kılınması gibi din hizmetleri verilmeyecektir.'''

metin diyanetin açıklamasıdır.

sözlerime başlarken kesinlikle darbeyi desteklemediğimi şiddetle karşı çıktığımı belirtmek isterim.

bu zamana kadar dağda gebertilen leşlere cenaze için imam veren hokümet darbecide olsa bu askerlere imam göndermeyecek..... Allah size bunun hesabını sormaz mı ulan bu yapılan istismarın hesabını verebilecek misiniz ?

Sokaklarda 200 şehit var haberleri açıyorum hdp öcalanın sağlığı konusunda endişe duyuyoruz diye açıklama yapıyorlar erkeksen bunlarıda al içeri meclisten defet binlerce masum gencin canına kıyan bu topluluğa püskür erkeklen nerdesin hokümetim ?

ben bu kadar yanar döner bir topluluğu (akp) başka hiçbir yerde göremem...Taşına toprağına kaldırımına insanına aşık olduğum bu vatanı şekillendirmeleri yön vermeleri bu vatanda devlet adamı olmaları içime bir öküz gibi oturuyor.

akp nin dokunulmazlıkları kaldırma senaryosu

böyle ciddi bir mevzunun hükümetin eline birakilmasi eleştirmesi gereken bir mevzudur.

Meclisteki adam ülkeni bölmek için çırpınacak sende hükümetin gözüne bakacaksin bunlara bir el atsin diye...senin devletin korkuluk mu lan senin ordun korkuluk mu kusura bakmayinda ben böyle anayasayida böyle devletinde anasini avradini sikerim.

mavi kelebek

bosna ve kossovada katledilen sivillerin toplu mezarlarinin yeri bir süre gizli kalmiştir.bir süre sonra bölgeye gömülen cansız bedenlerin toprağa verdiği mineraller sayesinde misk otu denilen bir bitki türüyor ve o bölgede bu bitkini artmasiyla beraber mavi kelebek sayisinda hizli bir artis oluyor.

toplu mezarlar misk otunun çiktigi yerler arastirilarak bulunuyor.

abdullah çatlı

her türlü eleştiriyi yapabileceğiniz bir adam.
çıkar milliyetçinin biride banka hırsızı deniz gezmiş der sap gibi kalırsınız.

lakin

silah gördüğü zaman ödü götüne kaçan,kısa şortuyla evin içinde asalak asalak dolaşan,cips yerken yağlı yağlı ellerinizle devletin bütün pis işlerini üstlenmis bir adamı eleştirmek biraz saçma..

milliyetçiliğe değil ulusalcılığa terstir.

katip çelebi

burda size hayatindan bahsetmeyeceğim kendi çapimda düşündüğüm ufak bir eleştiriyi paylaşacağım.
katip çelebi 17.yüzyılda istanbulda yaşayan ilim adami lafinin harbiden hakkini veren bir aydinimizdir.

"keşfüz zünun"adlı eserinde 15 bine yakin kitap 10 bine yakin yazar 200ye yakin ilim dalini tanitmistir.şimdi diyeceksiniz ki harbiden taşşaklı adammış evet taşşakli adam yazdiği eser mükemmel ötesi harika bir eser (özellikle osmanlinin yeni yeni islahatlara başlayacagi dönem için ayrica güzel)
buraya kadar bir sikinti yok...

bu eser arapça dilinde yazilmistir benim güzel kardeşim yazildiği yüzyilda hemen fransizca ve latinceye çevrilmiştir.türkçesi mi?türkçe fakir ezik halkin kullandiği bir dildir bu ilim irfan dolu kitaba zaten yakismazdi!

bu adam bu eseri neden arapça yazmis o zamanin devlet adamlari buna nasil izin vermis hiç kimsemi görmemiş inanin küfür etmeden duramiyor insan ağız dolusu küfür edesim geliyor islahatsa al sana islahat amina koim.

kendimize ait birseylere sahip cikmadiğimiz her zaman ezileceğiz ikinci sinif insan olacagiz ankarada bomba patlayacak ama herkes parisi konusacak hayirli sabahlar...

nihal atsız türk ülküsü

bişeyleri kavrayıp aştıktan sonra okumanızı tavsiye ettiğim kitap

-ülkü küçük ve olağan bir istek değildir. ülkü biraz hayal ile karışık güç ve hayali bir hedeftir. ülküler kanla fedakarlıkla kahramanlıkla beslenir.

-dünya bir çarpışma alanıdır. yaratıcı kuvvet, dünyayı bir çarpışma düzeni içinde yaratmış, yaratılanlar çarpışma düzeni içinde bugünlere erişmişlerdir. bunun neden niçin böyle olduğu hakkındaki yüksek felsefi düşünceleri bir yana bırakıp gerçeği olduğu gibi kabul edersek, çarpışmaya hazır bulunmanın en hayati prensip olduğu sonucuna kendiliğinden varırız.

-savaşmak yaşamak için gereklidir.

-bu seferki dalgınlık biraz tehlikeli gibi görünüyor çünkü içinde yabamcıya hayranlık unsuru var.

adolf hitler kavgam

bir insanın kendi insanına kendi yuvasina kendi memleketine karsı duyduğu bu akıl almaz düşmanlık anlamsız olduğu kadar yaratılışada aykırıdır.

-kitabı okudum ve genel olarak şöyle bir şeye vardım ki 1900 yıllarda almanyanın sosyal ve genel siyasi hali bizim ülkemizin şuanki haline benzer vaziyette

-kitabın neden yasaklandığına hiç bir anlam veremedim.

-viyanadaki gençlik hayatını anlattığı kısmı kesinlikle herkesin okumasını tavsiye ettiğim kitap.

108 1 biten basket maçı

iddaada ms2 oynadığım maçtır.

kadınlar basket
gilmour academy 108-1 norhteast ohio

en iyi dizi film karakterleri

(bkz: tyler durden)

10000 liraya bir orcla sevişir misin

menemenin üstüne götten bile sikerim.

özgüven eksikliği

tabi ki de sağlam bir ailede büyümemiş olmak. gerisi teferruat.
kim ne derse desin, baba sevgisi görmemiş, almamış birinin özgüveni de olmaz!
özgüvenli birisiyimdir normalde ama bazen içimde bir eksiklik hissediyorum hemen zaten ortaya çıkıyor nedeni '''ben hiç sevilmedim be beyler''' tek nedeni bu

küçükçekmece gazi anadolu lisesi

büyük ihtimal liseye yeni gececek olan elemanlar okul hakkinda biseyler ararken rast gelecekler bu yaziya birileri iyidir kötüdür atar tutar sadece buraya odaklanın

okulun genel yapisini yerini biliyosunuzdur zaten az cok binalarin arasinda büyük ve güzel bir bahcesi, yapisi klasik tokinin yaptigi okullardan biri.

size gönül rahatlığıyla söyleyebileceğim tek şey okulun hiçbir faaliyete izin vermeyen ama kocaman yüreği olan adam gibi adam çok iyi bir müdürü (tayfun aksu) var.
(tuvalette sigara içerken bizzat kendisi yakaladı ama sağolsun görmedi sigarayı :D )
onun yanında okul hayatınızda görebileceğiniz en iyi hocalar özelliklede sayısalcı olacak bebeler için büyük nimet bu okul sayısalın hocaları şu çevredeki en sağlam hocalardır hiç şüpheniz olmasın diğer bölümlerin hocasıda aynı şekilde hocalar bize kıyak çekiyor diye demiyoruz amına koim bunları derslerine giriyoruz derslerinden çıkıyoruz.

okulun ortamı bildiğiniz lise ortamı pek bişey yok orayı güzelleştirecek sizlersiniz eğer kazanırsanız okulunuza sahip çıkın öptüm hepinizi.

tavsiye:seçmeli ders olarak bilgisayarı seçin counter atarsanız beraber

altınşehir

bilindiği gibi sadece pkklilar oturmaz burda onun yaninda ülkücülerde vardir cocuklugumun en guzel yillarini çalan bu semtin anasini avradini sikmek istesem de gördüğüm zaman bir rahatlıyorum
-meydandaki trafiği
-tren yolu
-yıkık dökük
evleriyle istanbulda varoşun baş tacıdır bir numarası bayrak taşıyanıdır.

ilk kez geneleve gideceklere tavsiyeler

kariya aşık olmayın.

kolpa sanchez

boş ver.