bugün

entry'ler (583)

malum kişi öldüğünde yapılacaklar

malum kişi öldüğü gün yapılacak aktivitelerdir. Herkesin malum kişisi farklıdır ama herkesin aklına 1 kişi gelir.

Listenin 1 numarası taksim meydanın da şampanya patlatmak olacaktır.

türkiye nin 3 tarafında savaş olması sorunsalı

güneyinde malum suriye ve ırak ,doğusunda azerbaycan-ermenistan,kuzeyde ukrayna-rusya. Türkiye'nin iç dinamiklerini de dikkate aldığımızda umarım türkiye'ye sıçramaz diye umduğum ama korkarım ki bir gün bu savaşların ülkeye ister istemez sıçrayarak hepimizi birbirimize düşürebilecek sorunsaldır.

(bkz: korkuyorum sözlük)

356 dönem askere gidecek sözlük yazarları

bugün askerlik şubesine gidip ''beni kasımda askere alın hacılar'' diyerek giriş sonrasında '' gel seni hemen alalım askere'' diye cevap aldığım büyük bir güzellik yaparak beni dahil ettikleri gruptur.
Acemilik:kastamonu jandarma
usta: istanbul il jandarma

ilgili arkadaşlar yeşillendirebilir iyi olur.12 ağustosta görüşmek üzere.

NOt:daha önce tecil bozdurup tecil yaptırmıştım ondanmış

ışid in türk diplomatları esir alması

an itibariyle ajanslara düşen haber.musul başkonsolosluğunun düştüğü ve bütün diplomatların esir alındığı.bakalım işıd e bu kadar güvenip konsolosluğu boşaltmayan stratejik derinlik ne yapacak..
Edit; biraz kaynak götüm gibi olacak ama musul muhabirleri sağlam
http://yenisafak.com.tr/g...ler-var-11.06.2014-657682

abdullah gül ün sisi yi kutlaması

akboylar çok rahatsız ama tükürdüğünü yalatır uluslararası politika malesef öyle dünya lideri diye uçmamak lazım..

abdullah gül ün sisi yi kutlaması

mısırın resmi haber ajansına göre abdullah gül'ün sisi ye seçilmesi sebebiyle gönderdiği tebrik mektubu.Genç rabiacılar rahatsız.

kaynak ; http://www.ntvmsnbc.com/id/25520746/

seçimlerde akp nin alacağı oy miktarı

2009 da Bu gerilimin , yolsuzluk belgelerin,kusturulmus liberallerin,cemaatin,milliyetcilerin bu oranda olmadigini varsayarsak ve henuz insanlarin kafasinda fikirlerin oturmasi icin 3 ay gibi bir sure oldugundan,yeminli akp secmeninden ve kurtlerden baska kimse kalmamistir.2009 yerel secimlerinde %44 oy aldi buna da %25 diyebiliriz.Kendi akp ye oy vermeyen cevremizden bunlarin farkedilmesi zor ama iktidar degistirmeyen bir secimde halk kesinlikle akp ye ders verilmesini gerektigini dusunecek bu yuzden %25 ler kimse icin surpriz olmamasi lazim.Secimlerde Anadolu da cemaatin akp icin nasil calistigini bilirsek burdanda oy kayiplari olacak daha asagisi bile mumkundur.Burda tek sikinti merkezine dini alan gorece guclu bir partinin olmamasi ama zannimca mhp bu islevi bir sekilde yerine getirecektir.Kissadan hisse eger akp nin rant iliskisi kurmus sermaye gruplari gemiyi terketmesse renkli bir secim gorecegiz.

hakkı manav

Yüksek seçim kurulu üyeliğine atanmiştir.Artık hesap edin ne kadar temiz bir seçime gidiyoruz.

tayyip erdoğan ın gizli atatürkçü olması

Son döneme baktığımız zaman tayyip erdoğan islamcıları bir araya toplayıp o kesim gücü ele geçirdiğinde neler yapabileceğini gösterip herkesi turnusol kağıdı gibi özünün ortaya çıkmasını sebep olmuştur.Bir başka deyişle 5-6 sene önce ki dönemde olduğu gibi kimse de ikircikli durum yoktur herkesin kartları açıktır. Partisinde ve toplumda kimin ne olduğu ortaya çıkmıştır herkes açık ve net eteklerinde ki taşları dökmüştür.Sıra şimdi akp`nin karşısında ki en büyük güç olan cemaati de yok edip kendine de Harakiri ile yok etmesidir.Dolayısıyla 60 yıldır geniş bakışla 31 marttan beri devam eden islamcı siyasi görüşün sonuna yaklaşılmaktadır.yakında Türkiye bigbang ini yaşayıp cumhuriyet 2.0 la kritik aşamayı aşıp sanayileşme sürecine ve kuruluş değerlerinin günümüze revizyon edilmiş haliyle yeni süreç başlayacak.Bu bigbang in bütün bileşenleri toplandı artık sadece kıvılcım bekleniyor.

marmaray ın su sızdırması

http://webtv.radikal.com....marmaray-su-sizdirdi.aspx

Muhtemelen ''çekemiyorsunuz icraatlarımızı çapulcu, vatan hainleri,nifakçı,darbeci,cehapeliler'' diye savunulacak durumdur.
Ama ne yazık ki olacak bir kaza da yine çoğunluğu asgari ücretli insanlar öleceğinden bir şekilde savuşturulacak olaydır
Böyle durumlarda hep aklıma gelen şu söz vardır. (bkz: Her millet hakettiği gibi yönetilir)

tuğçe gendigelen

işin kötüsü ali ismail korkmaz la bölüm arkadaşi muhtemelen sınıf arkadaşıydılar.Gereksiz bir anekdot ama söyleyim dedim.

Edit; Vurmayın olum ne dedik!!!

hicbiseyebosunaiclenmeyenadam

senelerdir hala şuna cevap veriyor insanlar dişini sıka sıka ama diyorum ki yapmayın yavrum etmeyin.Bir şey anlama gibi bir derdi yok adamın.Trol tarihine altın harflerle adını yazdırdı yapmayın etmeyin.Ayrıca uludağ sözlüğün kurumsal olarak görev verdiği kesin gibi bir şeydir.Ekşi sözlük ve uludağ sözlük'te insanların daha fazla sayfa yenilemesi için bu tip küçük bizans oyunlarını kullandıklarına neredeyse eminim.

crispr

http://www.hurriyet.com.tr/planet/25063715.asp

Tarihe not düşmüş olalım.insanlık tarihini önümüzde ki yıllar da değiştirecek insan ömrünü uzatmaya hatta yaşlanmayı dahi yenebilecek teknolojidir.Yalnız 2 ucu keskin bıçaktır tamamen sağlıklı , hastaliklarin büyük çoğunluğuna bagışıklığı olan, yaslanmayan bir insanlik herseyn dengesini degiştirir.Bir nevi zaman makinesinin icad edilmesi gibidir.insanligin kritik bir eşiği olacağını düşünmekteyim.

vajinanın serbest piyasa ekonomisindeki rolü

Kapitalizmin pazarlamak zorunda olduğu ilk objenin kadın olduğu düşünürsek doğru önermedir.

başbakana itiraf

Sayın başbakan son 8 yılda kızlı erkekli ilişkilerim oldu hatta bir sure kız arkadaşımla yaşadık simdi de gidip gelir evet malesef işin içinde sekste var.Hatta yarın yine seksli olaylara girmeyi düşünüyoruz.ayrıca sana inat fazladan seks yapacağım.Ayrica öldüğün günün hayali beni çok heyecanlandiriyor.

türbanın girdiği meclis milletin meclisi değildir

Şimdi ne kadar demokratik diyoruz ama onumuzde ki secimlerde en az 50 tane kapali milletvekili meclise sokup diger partileri zan altinda birakmassa bende bir sey bilmiyorum.Artik diger partilerinin kadin milletvekillerine nasil gozle bakilacak yuce sozluk milletine birakiyorum yorumu.Malum sarilabilecegi tek sey artik basortulu bacilarimiz.

kızlı erkekli eğlenen gençlere mahallelinin tacizi

Genelde gençliklerini yaşayamamış insanların daha büyük tepki gösterdikleri olaydır. Çünkü kendisinin yapamadığını yapabilen birileri vardır ve linç edilmelidir

kız öğrenci ile erkek öğrenci aynı evde kalamaz

az önce başbakanla muhabir arasında geçmiş dialog

+ Muhabir
- Başbakan

+Efendim 2 kişinin özel olarak tuttuğu eve karşı nasıl bir düzenleme olabilir

-Gerekli düzenlemeleri yapınca görürsünüz.Yani bu konuda Siz şimdi bir erkek ve bir kızımızla aynı evde kalmasını onaylıyor musun

+Efendim kamuoyu adına soruyorum ben

-Çocugun var mı bilmiyorum olsaydı anlardın tabi eğer onay verirsen onu da halkımız takdirine bırakıyorum.

işte Böyle psikopat bir başbakanı var bu ülkenin gerisini siz düşünün.

30 ekim 2013 marmaray ın kapanması

An itibariyle Sinyalizasyon sisteminin çökmesi sebebiyle gerçekleşen hadise.

marmaray ın arızalanması

3. Arızasını vermiştir.Bu sefer üsküdar istasyonunda duramayıp sirkeci istasyonunda indirmiş.Canını seven yazarların en az 1 yıl binmemesini tavsiye etmekteyim.

http://birgun.net/haber/d...-bugun-tabanvay-6015.html