bugün

entry'ler (12)

yeşilçam filmlerindeki ilginç sahneler

cüneyt abimiz bu sefer kördür, ancak hala o bir cengaver o bir kahramandır.
atıyla gelir ve sorar;
-nneerde?
+bu tarafta!
-okumla yayımı verin bana.
ve olaylar gelişir.
(bkz: bağırmayacaktın anton) müthiş!

https://www.youtube.com/watch?t=4&v=57lzhJqm-hU

storage wars

türkiyedeki karşılığı yediemindir. (bkz: yediemin)

kadınları itici yapan detaylar

sürekli birşeyleri ertelemeleri ve çok iyi bildikleri halde salak yapmaları! (bkz: salak yapmak)

sıçtık kelimesinin mesleklerdeki anlamı

-ne? ishal misin ?
(bkz: jinekolog)

iki dizelik şiirler

vazgeçtim sen ekimde gel.
eylülde herkes geliyor..

sözlükçülerin en tuhaf korkuları

sene 2003 de geleceğe mektup kampanyası vardı. ve varolan birşey daha vardı , ben aşıktım. o da bana aşıktı. asiktik 2003'de. o hatun bana bu mektuplardan yazmıştı.
işte o mektubun eve gelmesinden çok korkuyorum.
not: 2023 e miadliydi sanırım.

başım belada tabancamı unuttum helada

aslında kolluk kuvvetlerinden bir personelin tabancasını helada unutması ve bunun bölücü terör örgütüne ait biri tarafından bulunması sonucunda yazılan sarkidir.

musixmatch

yıllardır süregelen music player ve şarkı sözleri sorununa noktayı koymuş şu zamana kadar yapılan en başarılı uygulamadır.
öyle ki; galerinizde bulunan hemen hemen bütün parçaların sözlerini buluyor. parçaların sozlerinin tek sayfa yazı halinde göstermekten ziyade senkronize bir şekilde karaoke misali akması da çabası.
bulunamayan sözler için sizin ekleyip senkronize yapma şansınız da var.
müzik olayına çok başka birşey getirdir. deneyin.

türkiye

70'lerde genç olanların, su an başbakan, milletvekili bürokrat veya cumhurbaşkanı oldugu olduğu ülkedir. o zaman ki karışıklıklar, eğitim sistemi, iç çatışmalar, ülkenin içinde bulunduğu durum an itibariyle bu yıllara çok benziyor. o günlerden bu çıktıysa bu günlerden neler çıkar acaba diye merak ettiren ülkem!
otuz sene bekleyelim görelim.
tabi koltuktan kalkan olursa.

bonzai

uyuşturucu illetinin fakirinin zenginin olmayacağını gösteren ve bu belanın güzel ülkemden bir an önce gitmesini dilediğim zehir zıkkım.
hadi benim dilemem deryada bi katre su damlası olsun kabul olur olmaz dileğim bilemem. ancak ülkenin her inine girdiğini ve gireceğini söyleyen 'hükümet' bir an evvel buna çare bulmalıdır.
hani her çete çökertilecekti, hani kontrol altına alınmayan hiçbir unsur kalmayacaktı. sorarım sana arkadaş.
bırak başkalarını artık, yok pensilvanyadır yok suriye yok israil. önce bi kendi ülkene bak lan!
ama özür dilerim bende hata ben kime diyorum ki! bunlar ülkesinin hangi gencini düşünmüşlerdi ki!

stinger

sanırım artık eskimiştir. 4 km menzille son teknoloji yüksek hızlı ve uzaktan mühimmat atan savaş uçaklarını vurmak imkansız gibi. amerika menşeili ve yerden havaya tek kişinin atabildiği hava savunma fuzesidir.

nightcrawler

başladığı anda sizi gerçekliğine inandiran ve her an her saniye lou'nun yapacağı cakalliklari tahmin etmeye çalışarak sizi de suça ortak eden harika bir film. bir kere kesinlikle klasik bir hollywood işi filmlerden değil. senaryosu ve jake gyllenhaal in gayet başarılı oyunculuğuyla üst düzey bir film.
ayrıca ;

--spoiler--

şunu da belirtmek isterim ki; gazetecilik okuyanlara sorulan veya her zaman klasik bir soru olarak karşımıza çıkan ' kaza yerindesin, elinde bir kamera var önce yaralilara mi yardım edersin yoksa çekim mi yaparsın ?' sorusuna cevap olarak yapılmış bir film .

--spoiler--