bugün

entry'ler (75)

football manager 2013

2003'ten beri çıktıktan sonra oynamayı en çok geciktirdiğim oyundur. Sike sike orijinal alacağımı düşündüğüm ilk oyun olan football manager 2013'ün crack'ini hâlâ çıkaramadılar. Sikeyim ya.

sevgilisi olan bir kıza bile bile yazan erkek

Yavşaktır. Amacı anlaşılmış değildir; neyin kafasını yaşadığı da. tuhaftır böyleleri. mide boşluğuna bir yumruk atıp, eğildiğinde suratına diz attıktan sonra yere yığılışını izleyip kafasını saçlarından tutmak suretiyle kaldırıma defalarca vurulası gavattır.

bursların okul başladıktan 5 ay sonra verilmesi

ülkedeki eğitim sistemini dandirikliğini açığa çıkaran ufak bir detaydır. Öğrenciler aç kalır bazen. "Para kazanmak için mi çalışayım, okulu bitirmek için ders mi çalışayım" bu şekilde arafta kalır öğrenciler. Yazıktır öğrencilere.

çöpçü ile evlenen kadın

çöpçü kadındır.

engin altan düzyatan

Cennet filminde bir düşük zekâlıyı canlandıran oyuncu, bu filmdeki performansıyla beni kendine hayran bırakmıştır.

avrupa yakası vs leyla ile mecnun

ironik göndermeleriyle leyla ile mecnun yepyeni bir tarz, yepyeni bir üslup kazandırdığından dolayı dizi kültürüne; leyla ile mecnun diyorum.

birinin 20 yıl önceki kendisine notları

kardeşlerini yenmek zorunda değilsin dostum. bak, tamam hırsını anlıyorum. güçlü ve hızlısın da. ama gözünü seveyim, hiç gerek yok. hayat çok boktan. siktir et. dur geçme öne, birinci olma bak yol yakınken dön, o yumurtaya girme yapma, yapma, dur, dur, yapmaaa... hassiktir.

kuran ın insan işi olduğunu kabullenemeyen kitle

Kur'anı okumayan, anlamayan ya da okuyup da anlamayan kitledir. Muhammed'i ve kur'anı tek taraflı araştırıp öğrenen kitledir.

günü en iyi aldatan şarkı

Gün çok iyi giderken bir şarkı dinlersiniz ve öyle bir ruh haline bürünürsünüz ki, her şey bombok gelir ve güzel bir günü aldatıp boktan bir gün ile beraber olursunuz. Ya da çok boktan bir günün içerisindeyken öyle bir şarkı dinlersiniz ki, bir anda her şey çok güzel olmaya başlar(bir nevi pozitif enerji). Ve böylece boktan bir günü aldatıp güzel bir güne geçiş yaparsınız Günü aldatan şarkılar bu tür şarkılardır.

zuckerberg in duvarına yazılacak tebrik yazıları

tebrik ederim Zuckerberg.

hayattan ve her şeyden bir anda soğutan şeyler

kabız olmak.

milyonlarca sperm arasında hedefe ilk ulaşan sperm

bir nevi yaşamak için öldüren spermdir.

tiyatroları özelleştirmek

Sevgili Tayyip Erdoğan'ın fikridir. Ama şöyle ki: Diyanet işleri Başkanlığı’nın ödeneği geçen yıl 3 milyar 178 milyon 992 bin 500 lira (Hatta bu sene %22.4 artıp 3 milyar 891 milyon lira oldu). Gelir 0 lira. Kazanç, sanattan ve kültürden bihaber koyunlaştırılmış genç nesil. Devlet Tiyatroları'na geçen yıl harcanan para 140 milyon lira (Diyanet işlerine harcanan paranın 25'de biri). Gelir 4 milyon lira. Kazanç, kültür düzeyi, sanat anlayışı, dünyaya bakış açısı, insanlara ve topluma olan tutumu gelişen nesiller. Say(ı)gılar Tayyip amca. Sen özelleştir tiyatroları. Para verme. Ya da öteki taslağa göre sözleşmeli yap sanatçılarımızı, oyunların repertuvarını da senin adamlar hazırlasın. Hatta rejisör de ayarla. iyice istediğiniz yöne çekilsin. Ben bu projeye "Türkiye'de Tiyatroyu Bitirme Projesi" diyorum. Zira sizin yapacağınız tiyatroya tiyatro demem. Tekrar Say(ı)gılar.

mark zuckerberg

Facebook' un kurucusu eyvallah... ama şu zaman tüneli bokunu çıkarmasaydı iyiydi.

yazarların gönderdikleri en son mesaj

"kendini bir bok sanan götü kalkmış bir sürtük olmadığını kanıtlayabilir misin?"

bütün başlıklara sadece am yazan sözlük yazarı

döl ziyanıdır.

kara kediye koyulabilecek isimler

"buko psst"
bu gün çalıştığım otelde siyah bir kedi gördüm, yanıma yanaştı; okşadım, sevdim kendisini. adını da "buko psst" koydum. buko deyince bakmıyordu. ben de buko psst dedim baktı. adı da buko psst oldu.

hayat felsefesi olarak s ktir etmek

siktir edilmesi gereken felsefe türü.

ateistlerin yaşama amacı

Efendim şöyle ki: Her insanın farklı amaçları vardır hayatta. Ateistinden tutun müslümanından çekin budistine kadar... Ateistlerin amacları şudur, müslümanların amaçları şudur, yok efendim deistin amacı şudur, agnostikin amacı şudur diye bir şey yok efendim. kendimden örnek vereyim, ben ateistim ve şuan için amacım yeni başladığım fotoğrafçılık işinde başarılı olmak ve seneye de konservatuvar(tiyatro)' a girmek. Efendim ağabeyimden örnek vereyim, ağabeyim müslüman ve şuan için amacı para kazanıp seneye dershaneye gidip üniversite sınavına hazırlanmak ve ölünce cennete girmek için Allah' a ibadet etmek. O ölünce cennete gireceğine inanıyor ben de sonsuz bilinçsizliğe (bir nevi uyku), sonsuz hiçliğe, toprak olacağıma, ne bileyim çiçek olacağıma inanıyorum. Hepsi bu. Her şey insandan insana değişir. Dinden dine, dilden dile veya ırktan ırka değil.

mantıdaki ibretlik mantık hatası

(bkz: hiç kimsenin düşünmediğini düşündüğünü düşünmek)