bugün

entry'ler (25)

el ettiginde duran otobuse gulerek binen insan

otobüste gayet ciddiyetle oturduğum zamanlarda çok dikkatimi çeken ve oldukça sık rastladığım insandır bu. adam otobüse yetişmek için basıyor deparı; yetişince, kan ter içinde çıkıyor merdivenleri ve etrafını süzerek gülümsüyor. yaşanılan hangi duygu sonrası veriliyor bu tepki çok merak ediyorum. etrafına bakıp gülen abi, açıkla bunu.

atatürk düşmanlığı ile prim yapmak

omurgasızlığın tanımıdır. bu düşmanlıktan nemalanan bazı hainlerin, kendilerini mağdur durumda gösterip ağlaması ise gülünçtür.

hristiyan

(bkz: adam haçlı beyler)

mamadou niang

bundan yaklaşık bir ay önce, lig tv fenerbahçe muhabiri loran vayloyan, fenerbahçe kulübü yetkililerinin ağzından şöyle bir haber iletmişti:

"isteseydik roman pavlyuchenko da robbie keane de fenerbahçe'ye gelmeye hazırdı, ancak biz istemedik. çünkü daha genç ve sisteme uygun isimler peşindeyiz."

dilerseniz doğum yıllarını baz alarak bu üç oyuncunun yaşlarını inceleyelim:

roman pavlyuchenko: 29 yaşında
robbie keane: 30 yaşında
mamadou niang: 31 yaşında

bu ne perhiz, what is this? aman hocam, can touch this.

anıtkabir

ulu önder'in uyumakta olduğu yerdir. yalnız vahim bir tablodan söz etmek istiyorum. anıtkabir'i birkaç kez ziyaret etme fırsatı buldum. ancak gördüğüm tablo ziyadesiyle üzdü beni. bunun sebebi de ziyaretçilerin daha çok turistlerden oluşmasıydı. hayır anlamıyorum ben bu işi, anlayamıyorum, bu saçmalığı anlamak da istemiyorum aslında. nice güzellikleri bize armağan eden, koca yürekli bir adama gidip teşekkür etmek bu kadar mı zor?

köpek gibi içip hayvan gibi sevişmek

çok güzel eylemlerin birbirini takip etmesi durumudur. köpek gibi içmek, insanı çocuksulaştırır; saklayamazsın hiçbir şeyi içinde.özüne dönersin; en saf haline. sevişmenin de kötü bir şey olduğunu söyleyecek kişiler yoktur sanırım.(aklı başında kişiler için)karşı cinsin teninde kaybolmak gibisi var mıdır? ha alkolün dozunu baya bir kaçırmışsın, biraz sert bir birleşme olmuş ama bir sakıncası yok onun da. en fazla bastırmış olduğun şehvet duyguları açığa çıkmıştır.

anam babam sana feda olsun ya resulallah

pek hoş bir söylem değildir. saf bir sevgiyi değil de aksine hastalıklı duyguları ifade eder.

zeytin gözlüm

sözlerini hüceste aksavrın'ın yazdığı, bestesi selahattin içli tarafından yapılan bu parça, eğer yanılmıyorsam ilk olarak mustafa sağyaşar tarafından seslendirilmiştir.

sözleri şu şekildedir:

zeytin gözlüm sana meylim nedendir?
bu sevmenin kabahati kimdedir?
gül olmuşsun dikenlerin bendedir,
zeytin gözlüm uzaklarda işin ne?
şarkıları düşürürüm peşine.

zeytin gözlüm özlem ektim yollara,
rast gelirsen halimi sor onlara,
gül kurusu akşamlar senden yana,
zeytin gözlüm uzaklarda işin ne?
şarkıları düşürürüm peşine.

askerlikte mantık olmaması

askerlikteki gariplikleri açıklamak için yeterli olmayan, sanırım biraz da baştan savma iddia. işin aslına bakarsak tamamen yanlış bir çıkarım değildir; ancak söylediğim gibi askeriyedeki durumu tam olarak açıklamaz. o mantıksızlığın içerisinde bir mantık mevcuttur ki eğer tamamen mantıksız olsaydı zaten hepimiz gerizekalı konumuna düşerdik.askerde; komutanların mantığa sığmayan emirlerinin sebebi, askerlerin sinir sistemlerini güçlendirmek ve onların her konuda sorgusuz bir şekilde itaat etme eğilimlerini kusursuz hale getirmektir. o mantıksızlık dediğimiz sadece bundan ibarettir. yoksa ben niçin çok yorgun bir halde dinlenecek fırsatı bulmuşken, toprağı kazıp daha sonra kazdığım yeri tekrar kapatayım? deli miyim amk.

ronaldo gaucho de assis moreira

dünyanın gelmiş geçmiş en iyi şovmen futbolcusu. izlerken böylesine keyif aldığım bir adam daha bilmiyorum.(kariyerinin zirvesindeki dönemden bahsediyorum)

platon

"öğretmenlik her şeyden evvel bir tanrı sanatıdır" buyurmuştur kendileri.

hastası olunan sözler

"bana bu da geçer de geçebilirim."

ünlü ozan serdar ortaç

nutuk

mustafa kemal'in; zamanın şartlarını, ülkenin nasıl yoktan var edildiğini, bunun için nasıl meşakkatli yollardan geçildiğini, çok doyurucu bir biçimde ele aldığı ve gelecek nesillere bıraktığı miras. atatürk bu eserde, zamanın örümcek kafalı yaratıklarını ve kalleşlerini gözler önüne sermiştir ve muhakkak ki bizlere birçok ipucu vermiştir. günümüzde hala cumhuriyeti sindirememiş yobazları gördükçe, o yaratıkların soylarını devam ettirdiğini görüyoruz. nutuk, yurdumuza dair olan biteni anlamak adına okunması zaruri bir eserdir. bilinçsiz gençlerimiz "yaw aşkı memnunun kitabı çıkmaaşş" gibi salak tepkilerle, bir asırlık kitaba yalnızca sikko bir dizi yüzünden merak duyacaklarına, en azından nutuk'u okuyarak atamızı anlamaya çalışmalıdır.

not: edebiyata karşı değilim. aşk-ı memnu'yu da okusunlar ama nutuk'u mutlaka okusunlar.

taraftarlarının aşık olduğu futbolcular

kesinlikle majid musisi'dir. bursaspor taraftarının yüreğinde kocaman bir yeri vardır kendisinin. zamanında beşiktaşa taktığı o golle hatırlanacaktır. rahmetli ölmeseydi uganda'ya cumhurbaşkanı olurdu anasını satiyim.

lig tv

internet sitesi, yeni arayüzü ile karşımıza çıkmıştır. keşke çıkmaz olaydı ki bu kadar zevksiz ve kötü bir görünüme daha tanık olmadım.

ezan okunurken köpeklerin havlaması

sabahın köründe vuku bulan bu anlamsız gürültüden rahatsız olan köpeklerin davranışıdır.

tweetine bandım

belki kaliteli bir şarkı değildir ancak neden bu kadar aşağılandığı hakkında bir fikrim bulunmamakta. şahsi kanaatime göre çok eğlenceli bir şarkıdır. müziğin çeşitli işlevleri vardır ki eğlendirmek de bu işlevlerden biridir. madem beğenmiyorsun dinleme o zaman kardeşim, zorla mı dinletiyorlar?

mustafa kemal atatürk

ilelebet payidar kalacak olan cumhuriyetimizin kurucusu. mustafa kemal müthiş bir devlet adamı ve zekasına hayran olunacak bir liderdir. şu anda eğer özgür bir şekilde yaşamımızı sürdürebiliyorsak, şüphesiz ki bunu türklerin en büyüğüne borçluyuz.

tüm bu gerçeklere rağmen hala kendisi hakkında atıp tutan bazı kendini bilmezler mevcut. atatürk olmasaydı herhangi bir konu hakkında eleştiri yapmayı bırakın, bu kişilerin konuşma hakkı bile olmayacaktı. seslerini biraz yükselttikleri anda tiz kelleleri vurulacaktı. ama ironiye bakın ki atamızın onlara sağladığı hakları kullanan bu acizler, o haklarla şimdi atamızı eleştirme, hatta ona hakarete varacak sözler sarfetme haddini kendilerinde buluyorlar.

ne yaparsan yap ama başaramayacaksın! mustafa kemal'in çakır gözleri hep kalbimizde olacak ve sen hiç istemesen de her gün nice mustafalar doğacak bu ülkede.

bikinili kızlar yüzünden sahile inememek

çadırı dikmekten korkulduğuna delalettir.

(bkz: 25 cm penisi olup 10 saniyede boşalmak)

yüksek sadakat

pervane ve aşk durdukça gibi iki mükemmel esere imza atmış, dinlemesi pek bir hoş rock grubu. bir süre önce, solist ve davulcularını değiştirmelerine rağmen kalitelerinden hiç ödün vermemişlerdir. sanıyorum ki yıllar sonra efsane grup olarak anılacaklardır.