bugün

entry'ler (14)

sanal seks

guzel kizlar eklesin.

ölüm gerçeğine rağmen yaşamaya çalışmak

" Ben varsam ölüm yok, ölüm geldiginde ben olmayacağım"
lucretius

mini etek giyen kısa boylu kız

bana yazabilir.

başı açık kadın aldatır

guzel kizlar eklesin.

dans etmesini bilen kız

''orayı fetheden komutan ne güzel komutandır,ne kutlu bir insandır''

pardon yanlış geldim.heyecanlanmışım.

younger brother

hakikaten çok iyi müzik yapan bir grup.

intihar edenlerin doğası gereği yaşamı haketmemesi

erich fromm, evrimden yola cikarak insana dair yapilacak yorumlarin eksik,gedik,orantisiz oldugunu soyler.(toplumsal bilincaltinin arastirilmasi)

keza oyledir de.bilinc vardir psikoloji vardir sosyoloji vardir.

camus intiharin baslangicinin dusunce oldugunu soyler ve ekler:dusunmeye baslamak yer bitirir insani.(sisifos soyleni)

en nihayetinde" dusunmek" yabancilasmaya baslamaktir.
yabancilik ise yitimi yahut yeniden dogusu getirir.

basli basina buyuk bir guc olan yasama gudusune ket vurmak, olume giderken gerileyen bedenin korkusunu yadsimak buyuk bir karardir.

yeniden dogamamak yitmek demektir.ancak bu eylem bireyin kendi arzusuyla gerceklestiginden intihar, iradi bir yikimdir.
yasamin hakedilip edilmemesiyle ilintili degildir.

terrence mckenna

halüsinatif bitkiler üzerinde araştırma yapan botanikçi, filozof.
albert hoffman\' ın öğrencisi.
dmt üzerine yaptığı araştırmaları ve felsefi düşünceleri( algı, bilinç) ile ün kazanmıştır.

thomas mann

"düşüncelerim, etrafı sislerle çevrili olduğu için bana sonsuzmuş gibi görünen bulanık sular misali önümde açılınca, sık sık eşyanın birbiriyle bağlantısı gibi bir şey görür ve kavramların hiçliğini anladığımı sanırım"

diyerek insanı mental orgazma ulaştıran alman yazar.

tenbihül gafilin bostanül arifin

bir ebül-leys semerkandi kitabıdır. ne zaman oluşturulduğu bilinmemekle beraber 1000 yıllık bir geçmişe sahip olduğu söylenir.

müslümanların bugün yaptığı ritüeller ve oluşturduğu ahlak anlayışının temellerini attığı bilinmektedir.

birçok medrese ve kuran kursunda çalışılmış ve ders anlamında değer kazanmış bir kitaptır.

kadınların zor durumlarda memelerini ifşa etmesi

aptal kadınların en etkileyici hareketlerinden birisidir.
zeki kadınların da en etkileyici hareketlerinden birisidir.

dindar ve dinsiz

nikola tesla abi çok net bir şekilde ifade etmiştir bu ayrımı.

kutsal kitapları okuyup anlamayanlara dindar, anlayanlara ise dinsiz diyorlar.

bilimin allah ın olmadığını ispatlaması

bilimin kendinden başka hiçbir şeyle uğraşmadığını bilmeyen bünyelerin anlamsız ve gereksiz bir tarafgirlikle savunmaya çalıştığı önerme.

amak ı hayal

şehbenderzade filibeli ahmet hilmi'nin sonsuzluğa uzanan hayalgücüne ve anlatımındaki tarif edilemez sadeliğine şapka çıkarmak gereken kitapdır. hayır kitabın öyle bir havası var ki kitabı eline alır almaz kendini osmanlı delikanlısı hisseden kişiler tanıyorum. velhasılı kelam;

bir insanın yapabileceklerinin ya da yapamayacaklarının sınırlarının çok keskin bir çizgiyle ayrılamayacağını dışrak bir efendilikle okuyucuya adeta her bölümde ders verircesine anlatan nadide bir kitap.