bugün

entry'ler (315)

ateistlerin zeki ve kültürlü insanlar olmaları

bu yazıyı bile baştan sona okuyamayıp sonunu görüp eksilemeleri de önermenin doğruluğunu pekiştirir niteliktedir.

ateistlerin zeki ve kültürlü insanlar olmaları

bir ateist olarak kendimce geçtiğim yolları gelin sizlerle de paylaşayım. aşırı dinci bir ailenin ilk çocuğu olarak ömrüm lise yıllarımın yarısına yani 16 yaşı civarına kadar kuran kursları, cemaat yurtları, dini sohbetler, kıssadan hisseler namaz ve dualar arasında geçti. gerçekten dört dörtlük bir müslümandım 16 yaşında olmama rağmen kuranı yüzlerce kez arapçadan hatim etmiş 5 vakit namazında salih bir gençtim. bazı geceler öyle içten dua ederdim ki 8-10 yaşlarında bir çocuğun saf yüreğiyle tanrıya seslendiğimi sanar ve benim ve muhammet ümmetinin günahları için af dilerdim. ramazanda teravihten sonra caminin güzel sesli müezzininin okuduğu ilahilerin gözlerimi yaşattığı da oldu. şimdi bu zamana kadar ki yaşadıklarım büyüdüğüm çevrenin ailemin beni yetiştirme tarzı beni kendilerince eğitip kendilerine benzettikleri dönemlerdi.

bazı şeyler bana yanlış gelmeye başladığında 17-18 yaşlarındaydım, eskişehirin sayılı liselerinden birinde okumaktaydım ve bize verilen eğitim ortalamanın üzerindeydi, okulda öğrendiğim çoğu şey bize verilen dini eğitimle çelişmeye başlamıştı anneme yönelttiğim soruları annem gider dini sohbet gruplarındaki hocalara sorardı ancak hocaların verdikleri cevaplar genelde yüzeysel ve geçiştirir nitelikteydi. ben de kendimce daha fazla araştırmaya başlamıştım ancak o yıllar hala müslümandım ve tanrı incancım biraz sarsılmakla beraber kuvvetliydi. ben büyüdükçe ve aklım daha fazla çalışmaya başladıkça dini daha çok irdelemeye başladım ve herşeye körü körüne inanmaktan vazgeçip üzerinde düşünüp mantıksız gelen şeyleri hurafedir diye geçiştirmeye başladım.

daha sonra üniversiteye başladım 21 yaşındaydım ve çok fazla bir işim yoktu dedim ki şu bizi yaradanın indirdiği ve oku diye emrettiği kur-anı bir de türkçe mealini okuyayım dedim. okudum ve ateist oldum arkadaşlar. ben hiç bir yazarın hiç bir kitabında kafama bu kadar yatmayan bilimle ilimle bu kadar ters düşen bir kitap görmedim lan insanlığın sapiens türü ortaya çıktığından beri 250-300bin yıllık kısa geçmişinde öğrendiği ürettiği herşeye ters aq. açın okuyun bi ya evreni yeri göğü genişleyen uzayı yıldızları galaksileri yaratan yüce tanrı köleliği serbest kılıyor cariyeleri legalleştiriyor, hanımı ve çocukları döverek terbiye etmeyi öğütlüyor, kadınlar ve onların acizlikleriyle ilgili uzun sureler indiriyor yarattığı insanların ırklarını ayırıyor(yahudiler pis kötü arkadaşlık yapmayın diyor), görünmez alemlerden haber ve hikayeler anlatıyor ancak hiç bir bilimsel gerçeğe dokunmuyor, hiç bir mucize ve kanıt sunmuyor, öldükten sonra göğsü yeni tomurcuklanmış kadınlarla kandırıyor, cehennem ve ateşle korkutuyor, merhametli olduğundan bahsediyor ancak merhametli davranmıyor. insanlara ve peygamberlerini saçma sınavlara sokup onları ne hale düşürüp daha sonra neler ihsan ettiğinden falan bahsediyor. olum saçma sapan bir kitap la topraktan yaratmış falan sonra ben boşluğa düşüyorum daha çok okuyorum daha çok araştırıyorum bilimsel makaleler okuyorum evreni okuyorum dünyayı okuyorum hayvanları okuyorum yıldızları göktaşlarını okuyorum göktaşlarının kayan melekler olmadığını öğreniyorum okudukça içinde bulunduğum din bana yetmiyor hristiyanlığı museviliği okuyorum aynı boktan hikayeler beni tatmin etmiyor. 2 sene sonunda dinden çıkıyorum.

beyler dinden çıkmak da kolay değil lan ben size yemin ederim cehennemde sonsuza kadar yanmayı ölüp yok olmaya tercih ederim. şu sonsuz evrende 60-100 yılla sınırlı kısacık bir ömür bana yetmiyor ne zaman düşünsem içim sıkılıyor hala yok olmak ölmek istemiyorum keşke tanrı olsa diyorum ancak artık geri dönülecek noktayı aşalı çooook uzun zaman oldu bu öğrendiklerim ve hala öğrenmeye devam ettiklerim islam gibi ilkel bir dini kabul etmemi engelliyor.

işin özü bu kadar okuyup araştırdıktan düşündükten sonra dinden çıkan bir insanın kendini diğer tembel kendi dininden bir haber insanlardan daha kültürlü daha zeki görmesi çok normal birşey. çok uzun yazdım özet olarak ateistim basın eksiyi :D
edit: Başlık başa

çilekeş

şarkı sözlerinin anlamlı olduğu solistlerin şarkıları hissederek okudukları zamanlarda ortaya çıkan güzel grup. y.o.k, yetmiyor, siyah, kendimden geriye gibi parçaları hala açar dinlerim. 10 senedir bana kendilerini dinlettirmeyi başarmışlardır keşke tekrar müzik yapsalar.
edit: bu da üşenenlere amme hizmeti https://www.youtube.com/watch?v=7YChUxZHlrc

anıra anıra güldüren filmler

gülmekten anırtacak filmlerdir. yabancı film tercih edilir. Pazar akşamı için güzel bir komedi filmi arıyorum.

internetin kaplumbağadan daha yavaş olması

Patlamamı var?

yazarların şu an dinlediği şarkılar

Sia - My Love Kulaklıkla dinleyiniz.

dişili nick alan dişinin asıl amacı

Toplumun dişi bir bireyi olduğu gerçeğini sözlük yazarlarıyla da paylaşmaktır sanırım inci jargonuyla * tarzı bir şeye denk geliyor.

linkin park

Sözlerini anlayamadığım zamanlardan beridir linkin park dinlerim ilk ve en sevdiğim rock/alternative rock grubu olmuştur sonraları daha farklı slow ve hard rock türlerine takılsam da hatta metale kaysamda benim için linkin park hep özeldir. Her şarkısında farklı bir kaybolmuş duyguyu farklı bir anıyı tekrar yaşatır.. Lisenin flu ama güzel günlerine, sokak aralarında balkonlarda gizli gizli tüttürdüğüm sigaralara, eskişehirin karış karış arşınladığım yollarına götürür her bir parçası biri beni sarıya boyarken bir ötekisi ruhumu kızıla saplar. Büyüdüğüme lanet eder eski günleri bir kez daha ararım her kulağıma çalındığında. Dinlemesem bile yılların alışkınlığı müzik arşivlerimde ve telefonumda vardır bütün albümleri.
Bu gün yanlışlıkla denk geldiğim bir coveri beni bu başlığa yazmaya itmiştir. iyi dinlenceler dilerim.
https://www.youtube.com/watch?v=NU1JraEVsgc

Things aren’t the way they were before
You wouldn’t even recognize me anymore
Not that you knew me back then
But it all comes back to me
In the eeeeend :D

5dk sonra gelen edit: Coverin etkisi geçti bi linkin çakayım dedim de kafa kaldırmıyor artık beyler yaşlandık mı nedir?

evde hayvan besleme onursuzluğu

ah yine bu din. Eğer kedimi sokaktan 1 haftalık iken almasaydım annesinin bırakıp gittiği kardeşleri gibi ölecekti ona yatacak ver ve yiyecek yemek vermek eve melek girmesine engel oluyorsa o uydurma meleklerinizi götünüze sokabilirsiniz. Teşekkürler.

taşşak burcu

Taşşak burcu günlük burç yorumu:
Çok dolmuşsunuz ancak bir arkadaşınız içinizi boşaltmanıza yardım edecek. Elinize geçen fırsatları kaçırmayın. iş hayatınızda değişen bir şey yok sperm üretmeye devam edeceksiniz ve çocuklarınız tekrar halıyı boylayacak.

liberal demokrat parti

Daha varlığından haberin yokken fikirlerini savunduğum partidir.
Yıllardır savunurum askeri ücretin 1500 lira olması emekli maaşlarının 2 katına çıkmasının ülke ekonomisine hiç bir katkısı olmadığı gibi çalışanın sırtına yük bindirir. Kalkınmak için yüksek teknoloji üretmeli ve halkı zenginleştirmeliyiz girişimcileri desteklemeli ve sadece hak edeni, hak ettiği konuma getirmeliyiz. Bizim vergilerimizle ayakta duranların altında ezilmemeliyiz. Ya abi ülkeyi kalkındırıcaz iş kolları kurucaz daha çok sanayileşicez işsizliğe bu şekilde çözüm bulacağız demek yerine size şu kadar para vereceğiz şu kadar insanı kadroya alacağız ki az çalışıp çok para kazansınlar diye seçim propagandası yürüten bir devlete sahibiz. Bu ülke nasıl kalkınsın. Bunlar benim düşüncelerimdi ve bu düşüncelere uygun bir parti göremiyordum ta ki ldp genelbaşkanının bir konuşmasını yanlışlıkla dinleyene kadar.
Bundan sonra ölene kadar bütün oylarım Liberal Demokrat Partiyedir. Böyle biline.

evrim islam ile çelişmez

Ahaha yerkürenin düz olduğunu güneşin dünya çevresinde döndüğünü yıldızların tanrı tarafından gökyüzüne asıldığını ve onun kudretiyle orada kaldıklarına eğer tanrının isterse yıldızların gökyüzünden düşüp dünyaya çarpabileceklerine inanan insanlar mı söylüyor bunu olum açın da şu kitabı okuyun lan gözünüzü seveyim.

eşimin başka erkeklerle sevişmesinden onur duyarım

* dedirtendir.

ateistlere sorulacak sorular

Trollleme amacı güdülmeden içtenlikle sorulacak sorulara cevap vermekten mutluluk duyarım. pm e de gelebilirsiniz uyku tutmadı

ateistlere sorulacak sorular

--spoiler--
ölüm gibi bir gerçek sizi korkutmuyor mu?
--spoiler--
evet korkutuyor. ölüm bizim için bir yokoluş hiç yaşamamış gibi yitip gitmek manasına geliyor ki sonsuza kadar cehennemde yanmayı yok olmaya tercih ederim. bu düşüncem de insanların ahiret inancının neden bu kadar sarsılmaz olduğunu gösterir nitelikte. evet ölümden korkuyorum ve ölmek istemiyorum ancak bu ne bir gün öleceğim gerçeğini değiştirir ne de tanrının varlığını ispatlar.

insan neden inanma ihtiyacı duyar

çünkü insan doğası gereği güzel masallarla kandırılmaya yatkındır. egosu dolasıyla da yok olmaktan korkar. Ayrıca sosyal bir varlık olduğumuz ve bize benzemeyen türdeşlerimizi dışladığımız için uyum sağlamak zorundayızdır. doğduğumuz andan itibaren beynimizin hikayelerle yıkandığını ve toplumun sarsılmaz inancını ve yürekten daha yüce bir şeye olan bağlılıklarını ve yakarışlarını görerek büyüyen bizlerin inanmaması kaçınılmaz olur. zincirlerimizi bir kez kırıp kendimizi özgür kıldığımızda ise diğerlerine bunu açıklamaya korkar ve denemelerimizden büyük hayal kırıkları ile döneriz çünkü onlar koşulsuzca inanmıştır. Bu da bizi en büyük sorunla yüz yüze getirir öteki dünya yoktur ve tek bir Şansın vardır ölüm yok oluşdur asla var olmamışcasına. Yıllarca ölümden sonra da var olacağına ve sonsuza kadar yaşayacağına inanırken bir anda boş yere yaşadığının ve hayatın hiç bir anlamı ve kutsal nedeninin olmadığının farkına varmak çok zordur. aslında bu yüzden inanmak daha kolaydır inanmamaktan ve bu yüzden inanmak daha kolaydır ve insanların inanmaya ihtiyacı vardır ben yok olmak istemiyorum tüm kalbimle bir yaratıcı olmasını istiyorum ama bu isteğim bir yaratıcı olmadığı gerçeğini değiştirmiyor.

boş vakitlerini masturbasyon ile geçirmek

Ardından sözlüğe girilip başlık açılabilir.

kesfedilmemisair

Nickini keşfedilmemiş misafir diye okuduğum yazar. *

memelerini gezmeye çıkarmak

Gerilim romanı yaz sen hacım.
(bkz:child in the mirror
Gözükmeyen pipi ve memelerin kardeşliği)

size hayatın güzel olduğunu kanıtlayabilirim

Ya bi siktir git.