hepimizin haberlerden tanıdığı yüzbaşı Levent Çetinkaya dır.
arkadaşlar gördüğünüz gibi sözlükte bu konu üzerine konuşan, tartışan yok. neden? çünkü şehit olan bir devlet memuru var karşımızda. farklı bir olay olması da beklenmezdi zaten. her zaman olan şeyler. " aaa şehit varmış, allah rahmet eylesin " denir ve unutulur.
birilerine yumruk atılır. günlerce manşet olur. demokrasi nutukları atılır. halkın ezilmesinden başlanır faşistliğe kadar gider. neden? bir siyasi lidere yumruk atıldı diye.
bu kadar insanlara değer veren, ihanet etmiş bile olsa ona insan gözüyle bakıp her hakkının savunucusu kesilenler nerde şimdi? neden kimsenin sesi çıkmıyor? neden hepimiz askeriz, hepimiz Levent iz denmiyor?
bu olayın ardından ortalık karışmadı. evet doğru olan bu. insanlar eline silahı alıp, molotof kokteyleriyle otobüslere saldırmadı. evet doğru olan bu. protesto edildi. nasıl? bayrakla, sessizce... atılan yumruğun peşine düşen resmi makamların ve ortaya çıkan hümanist yaklaşımcıların yine aynı şekilde davranmalarını beklemek komik olur. çünkü hepimiz biliyoruz ki bu olay kapanır gider. 3 -5 gün sonra unutulur. devlete sıkılan kurşun unutulur. devlet de unutur millet de. yazıklar olsun böyle adalete böyle düzene! mekanı cennet olsun! vatan sağolsun!
--spoiler--
hepimizin haberlerden tanıdığı yüzbaşı Levent Çetinkaya dır.
arkadaşlar gördüğünüz gibi sözlükte bu konu üzerine konuşan, tartışan yok. neden?
--spoiler--

hükümetin, hümanist insan saçmalarının, sözlükteki bazılarının gözünde ahmet türk'ten daha önemsiz olduğu için bahsi geçmeyen, vatan hizmeti ifa ederken şehit olan peygamber ocağı neferidir.

ahmet türk'ün pkk'lı burnuna atılan vatansever yumruğu daha elimdir onlar için...
bir garip türk yüzbaşısı şehid olmuş kime ne(!)...
(bkz: gün ağlama değil ağlatma günüdür)
burası türkiye elin pkk lısına yumruk atarsın olay olur. ömrünü vatana hizmete adamış aldığı 2 bin tl maaşla dağlarda canı koltuk altında gezen buna rağmen hiç sesini çıkarmayan eylem yapmayan, protesto etmeyen, yaşadığı güne yediği yemeğe şükreden vatan evladı şehit olur televizyonlar 45 saniye haber yapar,
bi ton antimiltarist ve pkk sempatizanının bulunduğu sözlüğümüzdede bu başlığın ardından ancak 7 kişi yorum yapar.
ruhun şad mekanın cennet olsun komutanım izindeyiz.
bu acı haberden daha acı olan bir gerçek, levent çetinkaya'nın şehit olduğu olayda taranan askeri minibüsün rotası teröristlere içeriden bildirilmiş. Halen ergenekon yok diyen şahıslara duyurulur.
eğer şehid edenler pkkcı ihbar eden işbirlikçi ergenekoncu ise sormak lazımdır.

Neden ergenekon işbirlikçisi bdp mecliste yargılanmaz . neden ergenekon işbirlikçisine yumruk atıldığında samsun emniyeti açığa alınır akp tarafından.

ya da neden ergenekon işbirlikçileri haburdan bayram havasıyla ülkeye girerken mahkeme ayaklarına kadar gidip alayını serbest bırakır.

bu kadar aptalmıdır bu millet diye sorulması gereken konudur.
görev adamıdır. mekanı cennet olsun.

öyle ki balıkesir/edremit ilçesinde askerlik görevimi yaparken revirci konumdaydım.
ilaçlar askerlerin kolay ulaşıp intihar etmemesi için başçavuşun odasında dolapta saklanırdı.bir gün yeni bir üsteğmenin geldiğini ve ilaçların neden burada olduğunu sormuş akabinde beni çağırtmıştı.

ü : üsteğmen
y : ben

y : beni emretmişsiniz komutanım ?
ü : bu ilaçların burada ne işi var oğlum?
y : komutanım askerlerin intihar girişiminde bulunmaması için bölük komutanı buraya aldırdı.
ü : sen revircisin demek. söyle bakalım askerlerin ne gibi şikayeti var ?
y : bölük komutanın emri ile tutmakta olduğum şikayet listesini çıkardım.

ahmet: ayaklarında çok ağrı var.
mehmet: dişi ağrıyor.
ali : bileği ağrıyor.
metin:miğdesi ağrıyor.
vs vs

ü : gel buraya dedi ( çantasından bir dosya çıkardı ve bana verdi)
ü : al burayı oku ve git o askerlere ne yazdığını söyle dedi
y:emredersiniz komutanım.

kağıtta yazan şeyi merak ediyorsunuz dimi?
kağıtta yazan şey bundan bir önceki görev yeri olan doğu anadolu'da bir görev esnasında çatışma bölgesine girerek iki askerini kurtaran bu yiğit üsteğmene genel kurmay tarafından bir teşekkür/başarı vs mesajı idi.

daha sonrası samimiyetimizi ilerlettiğimizde artık bir komutan değil abi gibi yaklaşıyordu.

ü: a.koyim bu ne ? beni aldılar doğudan getirdiler burada masa başında oturuyoruz.boş işler ile uğraşıyoruz. askerlere uygun adım yürütmeye çalışıyoruz. yarın öteki gün bir çatışma çıksa,askerler dağa çıksa orada da mı uygun adımda yürüteceksiniz.
b:doğrudur komutanım .
allah'tan kendisi için rahmet dilediğimiz yüzbaşıdır. hayatını ülkesi için feda etmiştir.
hadi hrantçılar, yumruk yiyen vekil şakşakçıları, hadi görelim sizi burdada.

aslan gibi bir vatan evladı daha şehit oldu. ne bir haber, ne bir eylem, bir slogan bile yok. gerçi siktir et olmaması daha hayırlı. bölücülük bokuyla, ermeni komitacılığı bokuyla ağzını pisletenler, benim şerefli askerlerimin adlarını pis ağızlarına almasınlar.