bugün

görsel

belki frodoyla sam'i de görürdüm *
sıcak su kaplıcasın da.
Umrunda.
görsel
Onunla birlikte burada. (O kim belli değil ama. yok çünkü. Yok ki. Yok yani.)
evde. oradan sahile iner civelek gibi gezerdim deniz kenarinda ancak "mesai"ler kabilesine uyeyiz bugunde ogleden sonrasina kadar..
görsel
görsel

Burda her şeyden uzakta olmayı isterdim.
hayalimde bi yer var, orası tam olarak neresi bilemiyorum. böyle küçücük bir ev, çok mütevazi, eşyaları, yapısı, tarzı her şeyi mütevazi. minik de bir bahçesi var, içinde salıncağı ve birkaç kişilik masası olan. pek yakın komşusu yok bu evin. ve en müthiş özelliği deniz kenarında oluşu, pek keşfedilmemiş bir kasaba falan galiba burası ya da ben yazlıkçı değilim, ortalık sakinleşince gidiyorum galiba.

heh işte buraya, bu hayata ışınlayın beni, ihtiyacım olan şey bu sanki.
Köyde. Şimdi serindir de orası. Sırtıma bir şal alıp bahçedeki ağacın altında oturmayı isterdim. Gökyüzündeki yıldızlar güzel görünürdü. Manzara gecenin karanlığında görünmezdi tabi, siyahlık sadece. Ama gündüz zihnimde kalan görüntüsünu görürdüm karanlıkta. Biraz böceklerden korkardım, pantolonumun parçasını çorabımın içine alır kendimi rahatlatırdım. Korkar mıydım acaba? Çocukluğumu, kaybettiklerimi, kazandıklarımı düşünüp kendimi anlamaya çalıştıkça korkar mıydım bilmiyorum.
Benim artık gerçekten iş bulmam lazım. Bu boşluk bana hiç yaramadı.
görsel
tam burada. muhtemelen yakardım bir tane.
görsel

Memleketimde şu kahveyi içtiğim koltukta olmak isterdim.
Her şeyden bir haber, ses olmadan, trafik olmadan, sorumluluk olmadan, fazla insan olmadan.
görsel

Atımla birlikte orman yürüşünde,
Kahvaltıdan önce,
Sevdiğim kadınla beraber,
Sohbet ede ede,
Gülerek..
insanların olmadığı, arabaların geçmediği sessiz sakin insana huzur verici bir yerde olmak isterdim.
görsel

sonuçta şu an bir yerde gece.
Onun yanında olmak isterdim.