vadeli hesaba yatırıp ömür boyu yatardım.1 milyon liranın aylık getirisi hemen hemen 15 bin liraya eşdeğer.bunu çekmeyip 2-3 ay sonra mudanya güzelyalıdan deniz manzaralı bir yazlık alıp uhreviyete çekilirdim.her sabah marlboro ve bir şişe jack bitirirdim.sabahlara kadar heralde gene sözlükte yazardım.
evime bi futbolcu transfer edip her gün kaleye geçirip pis burun şut çekerdim.
ibnelik parayla değil diyenlere inat götüme sokarım.
1 milyon liram var gibi yapardım. (bkz: var)
Yeni word belgesi açıp; edebi, sıradışı ve eleştirel bir istifa metni hazırlardım.
neden 2 milyon dolarım yok diye düşünürdüm. klasik açgözlülük. hep elde olmayanı ister ve düşleriz.
O bir milyonu katlayacak bir yol bulur sonra da kendi harcamalarım dışında katlamaya devam ederken kalan kısmıyla da( bu kalan kısım az olmayacak bir meblağ olacak) olabildiğince çok insana yardım ederdim ve ömrüm boyunca buna devam ederdim. Olunce de benden kalanları bu işi devam ettirmesi koşuluyla vasiyetim olarak bırakırdım. inşallah böyle bir imkanım olur ve Allah da bana bu istediğimi yapabilecek temiz gonlu yardımseverliği verir yani paranın yanında paranın bozmayacağı bir gönül de istiyorum her ne kadar para beni bozmaz desem de guvenemiyor insan.
Şimdi saymaya başlardım
ohooo
1 lira eksik çıksa bidaha saya..

Akbile 5 bin lira yüklerdim.
metroya da taksiyle giderdim.
Oh mis.
Kendi iş yerimi açardım. Yanımda sevdiklerimle iyi bir iş çıkarırdım.
Bi kız satın alırdım. Beni sevmesin. Sadece yüzüme gülsün. Muhabbet edelim. Beni yalnız bırakmasın.
Kızların sevgisine güvenim kalmadı amk. Seviyorum diyen bile on senenin üzerine siktirolup gidebiliyor. Gerisi yalandır artık benim için. Param olsa parasıyla yalan dostluklar kurardım. Maksat gönül rahatlığı.
dışarıdaki dünyayı göremeyenlerin kafa yordukları soru. milletimizin ne kadar boş konuştuğunun göstergesi. bırakın artık şu tarz muhabbetleri, bilmemne kadar param olsa ne yaparım diye düşünmek yerine nasıl çalışırsam para kazanabilirim sorusunu sormak gerek. bu ülkede bir ihale için 3 milyon lira rüşvet veren adamlar var, kazandığı para tahmin bile edilemez. sadece dükkanının kirası 200 bin tl olan insanlar için sizce 1 milyon lira çok para mı?
tabi ki her şeyi arkamda bırakıp bu ülkeden siktir olur giderim. artık neresi olursa.
Harcarım.
Otobüs kartını fulletirim.
Memleketime geri dönerim. Sonra ver parayı bankaya baba...
gider cok hosuma giden bir hatuna bir gece icin 10000 lira teklif ederdim.
isveç'e yerleşilir, bir ev alınır, evin bir odası insanın aklına gelebilecek her türlü ekipman ve enstrumanı barındıran bir prova-kayıt stüdyosuna dönüştürülür.

Bir de sigaram bitti. Bir paket siyah lucky strike güzel olurdu.
Adam gibi bir flüt alırım. Bir de spotify premium. Başka bir isteğim yok şimdilik.
ataşehir ve kurtköye 2 tane emlak ofisi açarım.
harcar parayı bitiririm sonra televizyonlara çıkarım;

1 milyon lirayı 1 ayda harcayan adam şimdi sokaklara düştü!

bir de sibel can vari timsah gözyaşı döken bir sunucu buldum mu tadından yenmez.
ev ve araba alırım gerisi bankaya.
kendime güzel bi gamehouse kurardim kalanida yavaş yavaş yerdim.
Ya makyaj malzemesi alırım ilk önce.
borçları kapatırdım.
Sevdiğim kız ile evlenirim
Spor salanu açarım
Audi Q7 çekerim
Geri kalanı ile yardım yaparım.