bugün

yaklaşan yazla birlikte insanların üzerlerindeki yerini alacak,kısa,alta giyilen giysi.
kısa paçalı pantolon. yüzmek için olanı var, gezmek için olanı var.
bu kışın modası.

minicik şortlar, renkli renkli çoraplarla giyilecek. altına ister topuklu ayakkabı, ister çizme. her türlü güzel yahu.

- peki ne işimize yaradı şimdi bu bilgi?
- sen sus rıza!
ilk olarak bir tenis müsabakasında giyilen ve sonra oldukça popülerleşen bir tür giysi. sıcak yaz günlerinin olmazsa olmazıdır.
-şort giycem ben!
-şortunun boyu pantolonun boyundan uzun.
-ehe şort giydim.
bülent sertaç ın yaz aylarında evde askılı tişörtle*giydiğidir. serindir. oh mis.
(bkz: mini şort)
Yazın giyilen, serinletici giyecek.
yaz aylarında izmirli kızların %86.7'sinin giydiği seksi giyecek. tabi şort dediğim mini olan versiyonu. bu orana da sıkı gözlemlerim sonucu ulaştım.
keşke işyerinde de giyilse denilendir. ohh tatil modunda.
yaz aylarında giyilmesi en mantıklı şeydir.
bir giysi ismi. bildiğin "short" kelimesini alıp dilimize sokmuşuz amk.
bahar şenliğinin olmazsa olmazı, bir nevi sponsoru. bedava dağıtıyorlar sanırım.
gülhanede giyilmemesi gereken giysi zira şakirt ablalarımız tarafından göz hapsine alınabiliyorsunuz.
Yaz aylarının vazgeçilmezidir. izmir'de yaşıyorsanız alsancak, bostanlı vs. rahat rahat giyebilirsiniz. Fakat barzoların rahatsız edici bakışları dışında bazı ablalarımızın bile tövbe tövbe bakışlarının altında kalabilirsiniz.
Batmanda yazin erkeklerin bilkle giyemedigi giysiydi zamanunda..
Kısa pantul.
tarzım değildir ama aldım iki tane... tam delikanlı adama yakışacak cinsten şortlarım var...

gerçi bu memlekette erkek olarak ben bile şort giymekten rahatsızlık duyabiliyorum..

millet kadınıyla erkeğiyle et görmesin hemen incelemeye hevesli...
şort kelimesi ingilizce short yani kısa kelimesinden gelir. a short man sözü de eşortman olarak türkçemize girmiştir.
ingilizce... kasa, hesap vs açık vermek.
ing. Kısa anlamına gelen short kelimesinin okunuşudur.
ingilizce short kelimesinin telaffuzu.