bugün

önce kendi götleriyle dalga geçsinler !!!!
önyargılarıyla şu hayatta var olmaya çalışan, insanları küçük görüp dalga geçince eline hiçbir bok geçmeyen karaktersiz insan davranışıdır.
insanların fiziksel görünüşü ile dalga geçmek bir çeşit kişilik bozukluğudur. Dalga geçen kişi ile de dalga geçilirse zırlayarak ayrılır. (Kendine yapılmasını istemediğini başkasına yapma) insanların dış görünüşünü bi salın.

Bu aptallar yüzünden anoreksiya olanlar var.. her şey goygoy değil. toplumun zehiri işte.
Başlık bile alay etmek için açılmış gibi! insan bedeni ile ilgili tanımlamalara kendimiz nezaket eklemezsek, kimseden o nezaketi de bekleyemeyiz.
herkesin kendi bedeni kendi kararı kimseyi ilgilendirmez. belki hasta belki kullandığı ilaçlar kilo yapıyor. kişinin kendi durumu kimseyi ilgilendirmez.

kınarsan alay edersen senin de başına gelebilir. belki kendin şişman olursun şişman bitine aşık olabilirsin çocuğun şişman olabilir.

fiziki özellikler de aynı kısa boy çirkinlik felan bunları insanlar seçemiyor. alay eden ilk önce kendine bir baksın ondan da iyisi vardır o da onla alay geçse hoş olur mu ?
Hastalıktan dolayı kilo vermiyorsa anlarım, hafif balık etli de güzel olur kadınlarda, hadi erkeğe de balkon göbek yakışıyor diyelim , ama kendine dikkat etmeyip ekmek arası, ya da hamburger vs. Sağlıksız beslenip iradesine hakim olamıyorsa başkalarını bırakıp kendi sağlığı için zayıflaması gerekir. Şişko diye dalga geçmek ilkokul da kaldı diye biliyorum , herkes kendini sevmeli , sağlığına dikkat etmeli. Boğazını da tutmalı bence.
ayıptır. tamam yemeseymiş ama sana dalga geçme hakkı da vermez bu .
başlıkta bile saygısızlık var. 'şişkolar' diye yazmış arkadaş. o insanın kilo almasındaki nedenleri bilmeden ön yargılı yaklaşmak kimseye yakışmaz. çoğu kilolu insanın hayat hikayeleri dinlendiğinde bunun aslında küçük yaşta başkaları tarafında yaşatılan travmalar sonucu oluştuğu gün yüzüne çıkmaktadır. ilk çocukluk - çocukluk ya da ergenlik dönemlerinde baskı ve psikolojik şiddete maruz kalan çoğu çocukta kilo alma problemi çıkmaktadır. cevaba gelelim kilolu diye biriyle alay eden biri varsa o kişiye değil ailesine ait olan bir terbiyesizliktir bu. aile çocuklarına insanlara saygıyı öğretmemişse o çocukta kendi çocuklarına öğretemeyecek. böyle bir kısır döngü içinde devam edip duracaktır...
(#17425090)
Şişkoluk bir kader değildir, tercihtir.
Her ne kadar her bünye farklı olsada, doğru beslenme ve sporla önüne geçilebilir.
O yüzden kendine saygısı olmayan şişkolar başkası saygı duymuyor diye hiç ağlanmasın.
kısa boylu insanlarla dalga geçmek kadar olmasa da yinede alçaklık göstergesidir.
şişkoluk kişinin elinde olan bir durum. bir kişi 35 yaşından sonra bile kilo verebilir. sadece o siktiğimin nefsine yenik düşüp inatla yemekleri midesine indirmeye devam ediyor şişkolar.

ama boy konusu öyle değil. erkeğim ve kemik yaşımın biraz ileri çıkması sonucu 14. yaşımın ortalarında boy gelişimim tamamen durdu. ne basketbol ne de uyku düzeni hiçbiri bir işe yaramadı. o gün bugündür 1.65 boyum var. kısa boy bir tercih değil, kaderdir. fazla kilo bir kader değil, tercihtir.
Yapmamalısınız. Dalga geçtiğiniz kınadığınız şeyleri yaşayabilirsiniz…
özgüvensiz bir insanın yapacağı hareket. dış görünüş hakkında alay eden birisi varsa yakınınızda kaçın.
kötü bir şeydir ve kırıcı da olabilir. ben kimsenin dış görünüşüyle dalga geçmem.
bir insanın fiziksel durumu ile dalga geçmek terbiyesizliktir. utanç verici.
kimsenin dış görünüşüyle alay etmeyin çünkü dönüp dolaşıp her zaman size geri döner.
Bende eskiden şişkoydum o yüzden ben şişkoya şişko kilo ver şişko olarak ölme derim.
tayt giydiklerinde evet.
tosun,tonton,ayıcık,tombalak gibi ifadeler kullanılırdı.
ciddi bir güruh bunlar dikkat etmek lazım ama.
alay ederek egosunu tatmin eden insanlardır.
benim yapmadığım eylemdir. şişko kelimesi bile alay yollu bir kelimedir. aslına şişman denilmelidir alay yollu olmasın diye.
Bende şişkoyum amk.
bak bir insanın mallığı ile salaklığı ile salakça yaptığı bir şey ile alay edersin anlarım.
ben yaptığımda da alay edilir çünkü.

çocukluğumuzdan beri öğretilen terbiye, bir insanın kusurları ile, elinde olmadan gerçekleşen şeyleriyle, durumlarıyla, seçemedikleri şeylerle vs alay edilmez!

hadi kimi durumlar şişmanlık bu tariflerin dışında kalsa da, karşıdaki insanı inciteceğinden yine edilmez aq!
52 kilo daha verirsem benim de yapacağım şey, o zamana kadar çok ayıp orçolar :(