bugün

mühendis şirinde yok ona bakarsan. her işi ucuza yaptırmak için usta şirin bulmuşlar bir yerden ona yaptırıyorlar köyün imarını.
Gerçekten büyük sorun bak ama aşçı şirin var. Çoğu şeyi o yapıyor.belki şirin baba da büyüyle yapıyor olabilir püskevitleri,şukulataları.
Komünizm.
tüketen değil üreten bir gelecek için el ele verdiklerinden olabilir mi?
iyi bir çocuk olursan şirinleri bile görebilirsin ama sen bu kafayla iki ekmek aldım eve gidiyorum diye yolda şarkı söyleyen pepeyi anca görürsün.
ona kalırsan orospu şirin de yok. bu arada bu şirinler nereye sıçıyor lan?
Şirinlerin yaratıcısı peyo kişisi, bu köyün ve Şirinlerin yaşam sisteminin komünizmi temsil ettiğini söyler.

Bakkal kapitalizmi simgeler. Şirinlerin ruhuna aykırıdır. O yüzden olmaz.
Muhtar da yok.
Film kapitaliste tepki olarak komünistler tarafından hazırlanmıştır.
gargamel denilen sahtekar yüzündendir. evvelden açmışlar bir market ama bu kötülük yuvası ifritin önde gideni gargamel gerek kedisi azmanın maması olsun gerek kendi ihtiyaçları olsun sürekli veresiye alıp borcunu ödemeyince kapatılmak zorunda kalınmıştır.

görsel

bilgin şirin olarak bildiğimiz bu gariban şahısta işletmecisi. elindeki defter alacak defteri..
önceden vardı. 2000 krizinde iflas eden bakkal şirin, şirin babanın önüne “sayın şirin babam ben bir esnafım” diyerek boş kasasını fırlattı. ondan sonra bir daha açılmadı. liseliler hatırlamaz.
çünkü şirine bedava mal almak için bakkala veriyordu. olay patlak verince bakkal şirini hadım ettiler, süslü şirin oldu. nereden nereye...

şirin baba da bir daha bakkal açanı siksinler dediydi.
çünkü bakkallar şirin değildir. diye düşünülmüş olabilir.
Şirin holding köye şirinşok mağazası açınca bütün küçük şirin esnafin batmasina sebep olmuştur. Dikkar ederseniz şirin kırtasiye, kasap, manav, mantıcı falan da yoktur.
Lan hepsini geçtim, bi kiraathane bile yok amk köyünde. Bu şirinler nerde ok oynayıp ömürlerini harcayacaklar acaba? Hiç bunu düşünen yok!