tamamen kürtlerle, karadenizlilerin yaşadığı. En çok hırsızlık olayının gerçekleştiği yerdir. her çeşit tipte insan vardır. (gay, travesti, sapık, salak, kötü kadın, evden kaçan, ot çeken, b*k yiyen)
bugün saat 21 sularında meydanında hdp'li kişilerin halaylar eşliğinde kürtçe sloganlar attığı ve suratsız malum kişinin resmini salladıkları yer.
Adı gibi şirin olmayan yer.
semtimdir. hiç kötü olaya rastlamadım, rastlamam umarım. seviyor muyum, ne evet ne hayır. içindeki orospu çocukları olmasa bu soruma evet diyebilirdim. suriyelilerin uğrak yeri olmuştur, kürt semt çocukları çeteleşmiştir adeta. lanet edilesi semttir belki de ama, gidemiyoruz işte napalım. meydandaki amcanın iki yıldır aynı ses tonuyla selpak alır mısınız demesini değişemediğimden değil şartlar böyle gerektiriyor. he bir de size tavsiye, meydana gelince sağdan ilk sokağa girmeyin. tinercilerin uğrak sokağıdır. kürtler burada da asayiş kurmuşlardır. devlete artık ne diyeyim bilmiyorum. önümde 4-5 kürt sarı kırmızı yeşil puşilerle geziyor ben bir şey yapamıyorum. duvarlarda ydgh asayiş yazıyor ben bir şey yapamıyorum.
Tramvaydan durağından tutun Metrobüs durağına ordan meydanına kadar mahşeri bir kalabalığa sahip(özellikle iş çıkış saatleri) bahçelievlere bağlı bir semt.
Her gün okula giderken en az 15 dakikamı çalan bir trafiğe ev sahipliği yapan istanbul'da bir semt.
Istanbulun en sıkıcı , en gereksiz, en boş semtlerinden biri bence hayat gerçekten çekilmez.
Suruçluların kebap dükkanları haricinde bi sikime yaramayan semt. Kültür Üniversitesi mezunuyum. Dört sene boyunca bu bölgenin bana kattığı tek güzel şey için (bkz: öz suruç urfa kebapçısı)
bağcılar ve yayla gibi yerlere açılan kapıdır. kötü semttir. gitmeyin.
Hemen hemen her şehirde olandır.
insanı çileden çıkartacak her şeye sahip olan varoş semt.
barındırdığı esmer potansiyeli ile adeta istanbul'un zenci mahallesi olarak anılabilecek semt. kürtler yoğunlukta yaşar. böyle döşleri gıllı gıllı gezerler, akşamları da meydanda pilav üstü kuru yerler.

esmer severler buraya taşınsın gözünüz göynünüz bayram eder.
meydanda pilay üstü kuru yenilmez. pilav üstü tavuk vardır. yanlış bilgiler ile semtimizi kötü göstermeye çalışanların oyunlarına gelinmemeli.
-son kızılderili türk kabilelerine hala rastlayabilirsiniz , şirinevlerin balta girmemiş ormanlarında hergün yeni şeyler öğrenerek tecrübe etmekteyiz , beş çayı içmek için ideal kafeler bulabilirsiniz.
Bursa yıldırım da bir semt.
Cocuklugumun gectigi istanbul semti. Gozumde canlanir koskoca mazi.. Ha simdi maltepedeyim. Bi daha avrupa yakasinda oturur muyum? Aslaaaaaa.
küçük mantardan evlerin olduğu bir bölge.
Ankara yönüne doğru trafiğin başladığı, havalimanı yönüne doğru trafiğin açıldığı e-5 in kenarında bulunan semt.
eski püskü binalar ve metrekare başına en az 3 adet mağaza, kurs, toptancı...v.s. tabelasının düştüğü bir ilçedir kendisi.
adı ile ters ortantılı olarak gördüğüm, sürekli kalabalık ve orta-düşük düzeyin yaşadığı semttir.
Garip bir şekilde şirinler'in yaşamadığı yerdir.
Bir rivayete göre şirin baba'nın memleketidir.
metrobüsün en yoğun duraklarından birine ev sahipliği yapan mekan.
kalabalıktır ama yaşanılabilir bir semt. ulaşım konusunda gayet iyi.
şehrimde gitmekten en çok imtina ettiğim semttir. araba ile gitmek zaten zulmün kitabı ancak yaya olarak da giderseniz çok yorar bu semt sizi. e-5 kenarını baz alarak aşağıdan yukarıya doğru insan seli akıyor lan resmen böyle bir kalabalık olamaz ve günün her saati aynı.

minibüsçülerine değinmiyorum bak bile..
hiç sevmiyorum bu semti. 10 gündür azap çekiyorum burada.
Şirinevler mahalle değil mi usta?
Çocukluğumun geçtiği Bahçelievler'in güzel mahallesi.