bugün

bu tip yerlerde çalışan kasiyer / siparişçi emekçilere saygı duyuyor, onların halden anlayan insanlar olduklarını düşünüyorum. bu nedenle böyle bir durumla karşılaştığımda ilk yargım müşteriden yana değil kasiyerden yana olur. şikayetlenen arkadaş şikayetini naif bir üslup ile yazmış ama belki de kasiyerle olan diyalogu bu şekilde naif geçmemiş olabilir.
işte bunlar hep gapitalizim.
lilithle beraber popoyes'a gidip 4 kişilik süper kova ısmarlama istediği uyandıran başlıktır.
gerçekse çok komik ama gerçek değilse çok ayıb olaydır. düşünsene 5 kuruş için eleman mırt mırt ediyor. tezgahın ön tarafından tokadı bir aşk edeceksin ağzına görecek 5 kuruşu.

gerçek değilse markayı karalamak için üretilmiş çok basit bir iftiradır.
popeyes'a o konuda ben de çok kırgınım.
büyük süper/hiper/gross marketlerin; 3.78 kuruş, 16,99 TL gibi küsüratlı fiyatlardan müşterilere ver(e)medikleri para üstlerinden yıllık elde ettikleri karı duysanız dudağınız uçuklar.
(bkz: Oysaki yoğurtlu sosun içimi ferahlatması gerekiyordu)
Lilith selçuk çıktı rıza baba.
bu gurur kirici hareketten sonra hala oraya gidiyorsan. sen kapitalizm tarafindan sikilmeyi seviyorsun bu hosuna gidiyor demektir.
5 kuruşa eşi nadir bulunur pırlanta gözüyle bakan paranın robotu yazar kasası olmuş insanımsılar ve kuruluşlarından alış veriş yapmamak lazım .

yapıyorsak da şikayet etmemek lazım . onları da öyle kabul etmek bakımından !

sobanın taa içine kadar elini sok sonra da vay efendim elim niye yandı !

ben söyleyim elin çok dayanıksız .
Kasanın yanından bu konusmayı duyup on kuruşumu kafalarına fırlatmak ve üstü kalsın demek isterdim ama şimdi ondan da anlamaz bunlar. En iyisi yüzlerine tükürmek.
Antalya, Manavgat Çenger' de sigara alırken benim de başıma geldi böyle bi durum. Olmaz olsun lan sizin gibi esnaf.
Sikayet degil, insiyatif beklentisidir.

Sen de ayagini yorganina gore uzat. Git 5 liraya tavuk doner ye.
Cebinde 13 lira olur, 14 lira olur, 15 olur. 13.90 olmaz. Hikaye