bugün

bir mısra daha söylesek
sanki her şey düzelecek...

#şiirsokakta.
Hayır, şiir sokakta değil. O duvardaki arabesk söz, üçüncü sınıf leş kelime oyunu dizelerden oluşuyor diye şiir değil. Sen de şair değilsin, sikerim senin yazacağın şiiri.

Şiir sokakta değil kitapta olur. Herkes ince ruhlu olacak,şiir yazacak diye bir kural yok, velev ki yazdın senin alt kültürüne de saygı duymak zorunda değilim. Okunması gereken deryalar varken sen daha bir damlasını okudun diye entelektüel değilsin.

içtenlik adı altında Buram buram banallık, lümpenlik. Kusmamak için kendimi zor tutuyorum. Hep o amına koduğumun postmodernizmi yüzünden başımıza geliyor bunlar. Mişel fukonun anasını sikeyim.
Başıma bir şey gelmeyecekse; bu akımı sevmiyorum. Gezi'yi falan boşverin, gezi eylemiyle alakalı değil sevmeme nedenim. (Biliyorsunuz bu akım gezi'de meşhur oldu)

Gezi açıklamasını yaptıktan sonra gelelim neden sevmediğime... Bu kadar cıvık, bu kadar sanattan ve edebiyattan uzak bir şey olamaz. Bir şiirden 2 mısra alıp duvara yaz, oldu sana edebiyatsever! Adam cemal Süreya'dan 3 tane şiir bilmez, şiir mısrası yazıp Cemal Süreya güzellemesi yapıyor. Nazım Hikmet'in aldığı bir tane ödülü bilmez, gidip mısralarını paylaşıyor. Temalar da hep aynı; göğe bakalım, yalnızım, kuşlar falan. Ulan halk ve divan edebiyatı görmüş, bu edebiyatçıların apansız mücadelelerine tanık olmuş bu coğrafyayı 2 şiir mısrasına sıkıştırdılar be! Edebiyat yapayım derken (ki ne kadar edebiyat olduğunu yukarda anlattım) elalemin duvarını sikip batıranlardan bahsetmiyorum bile...
bitti o şiir.
başka mısra gerekmez..
görsel
Kahvaltıyı severiz biz de napalim.
artık kabak tadı vermiş olan kezban-keko edebiyatı.
görsel
görsel
görsel
Zannedersem arkadaşlar birbirlerine yürüyorlar.
görsel
Şiir sokaktaymış söyle hangi sokaktasın.
Siktirden aşk şiirlerini duvarlara yazıyolar. Şiirmiş. Memleket kurtarıyosunuz a ibineler
görsel
Tamam anladık artık yahu en sevdiğiniz renk mavi, olmadı çay demlersiniz, sevdiğinizi de kahvaltıda seversiniz tamam.....
görsel
Sadece sokaklara değil dünyanın bütün boşluklarına şiirler yazılmalı. Ancak sevgi ve şiir kurtarabilir bu dünyayı.
Şiirler her zaman kapalı kapılar ardında değil, ara sokaklarda cılız ışık altında ağlarcasınada yazılmıştır.
Çok afedersiniz yarrak gibi oluşum. Ülkemin bi varoş kafalı gençlerinden bi de böyle yumuşak yumuşak şiir okuyup aptal saptal yeni yetme edebiyatçıları okuyup triplere giren entel bozması gençlerinden nefret ederim.

Aptal saptal edebiyatçı (bkz: hikmet Anıl Öztekin) vs.
Atatürk üniversitesine girişinde ki duvarda her sene üzerine yazı yazılır gelenek gibi bir şeydir genelde paylaşılan şeylerin altında

"#Şiir sokakta" kısmını gördükten sonra ilgim başlamıştı.
Boşanmaların tek sebebi evliliklerdir!

#ŞiirSokakta
görsel
görsel
görsel
görsel

#şiirsokakta

not: -de ayrı diyeni vururum. net söylüyorum vururum.
güncel Önemli Başlıklar