bugün

Sen yoktun o zamanlar,
çocukluğumda en çok yağmuru severdim ben...
ne zaman bir dert gelse bana,
yağmur yağar,
dinler,
dokunur,
ve topraktan kalkan o kokuyu koklardım,
ateşim sönerdi...

sonra büyüdüm..
gözlerini gördüm,
yandım,
yağmur yağdı,
ve ilk kez sönmedim...
ben yağmurdan daha fazla bir seni sevebildim...
Flörtçü tasavvufist, tuhaf canlı.
- efsane " elif gibi sevmek " kitabının yazarıdır.
- yazdığı ilk kitap türkiye'de tüm zamanların en çok basılan şiir kitabı oldu.
- 9 ayda 300.000 adet ile de bu yılın rekorunu kırmış.
- tam 4 aydır ( devam edeceğe benziyor ) tüm listelerde tepededir.
- kitabını yayınevi olmadan bir sponsor olmadan kendi başına çıkartıp inanılmaz bir sayıya ulaşmıştır.
- yayınevi olmadığı için bütün yayınevlerini aylarca peşinden koşturmuştur.
- birçok yazar gibi edebiyatçı değil sayısalcı, istanbul teknik üniversitesi mezunu mühendis.
- ilk kitabının ve bir şiir kitabının yılın en çok satan kitabı olduğunu düşünürsek yazdıklarının normal şiir olmadığını öngörebiliriz.
- sanılanın aksine 70li yaşlarda değil, 28 yaşındadır ve birkaç şirketin sahibidir. bunlardan birisi: http://www.merkezajans.com
- efendilik mütevazılık abidesidir..
- muhafazakar genç kızların deyimiyle yusuf yüzlüdür.
- girişimcinin dibidir ve fena bir aşk adamıdır. kendi tabiriyle elif'in devamıdır..

yeni kitabı 25 ekimde çıkıyormuş, ismi saklı şimdilik "elif gibi sevmek 2" deniliyor..
http://www.hikmetaniloztekin.com sitesinin şeysi
ilk kitabının tüm zamanların en çok okunan şiir kitabı olmasının yanı sıra birçok girişimi mevcuttur.

istanbul teknik üniversitesinde okurken Türkiyenin ilk sigara karşıtı öğrenci klübünü kurup 200 den fazla öğrenciye sigarayı bıraktırmış ve tasarruf ettikleri paralarla da diyarbakırın kulp ilçesinde 2 okula kütüphane yaptırmıştır.

2-3 tane internet projesine yatırım yapmıştır ve şu an 20-30 kişilik toplam 3-4 tane şirketi yönetmektedir. Şirketlerinden biri http://www.merkezajans.com dur.

bunların herhangibiri bile bir yaşlı adamın hayali bile olamazken bu kadar şeyi 27 yaşında nasıl yapmıştır bilinmemektedir.
ülkenin açlığını iyi fark etmişi isim.

elif gibi sevmek ile edebiyata kritik(!) bir dokunuş gerçekleştirmiştir.

(bkz: elif gibi sevmek/#26350461)

türkiye'de tüm zamanların en çok basılan şiir kitabı o'na aitmiş. türkiye'de şiir nerelerde ve popüler kültürün şiire etkisi ne boyutta olduğu aşikardır.

rakı-balık kültürü misali çay-edebiyat kültürü oluşturmuş. çay için adeta deliriyorlar. çay demek bu arkadaşlarda, başka bir kafa yapıcı özelliğe sahip. bu kesimde muhafazakarlık had safhada. okuyucu kitlesine bakın, birbirinin kopyası insanlar. pek şiir bilgilerinin olduğunu sanmam.

yazsın, üretsin. bir şey demiyorum. sözüm, kaliteli şeyler üretimedir. dönemin kültürü böyle eserleri zirveye taşır. rüzgar kaybolunca, yığın bir eser olarak ortada kalakalır. hayatı sorgulamayıp maneviyata kör zihniyetle sıkı sıkı bağlananların ruhlarını okşaması normaldir. hiç renkleri görmemiş insana renkleri nasıl anlatırsın ki?
kişiliğini bilmem belki iyi bir insan olabilir kendisi ama kesinlikle bir yazar değil. isterse yüz milyon satsın kitabı. yayıncısı tonlarca para harcasın reklam yapsın tasavvufla manevi değerlerle malı götürsün. yazdığı kitaplarda dişe dokunur bir şey olsa eyvallah diyeceğim. hadi hepsini anlarım da aliya izzet begovic'in sözünü değiştirip kitaba koymasına ne diyeceğiz? hadi koymuş kitaba sayfasındakilerde beğeniyor vaaavvv ne yazmış. zır cahiller kitap okusalar o sözün kime ait olduğunu bilirler ama okumadıkları için nereden bilecekler. eğer bu ülkede "gerçekten kitap okuyan insanlar" olsaydı acaba bu tip insanlar tek kalem oynatabilir miydi? hadi oynattılar diyelim yüz tane kitap satabilirler miydi? tabi ki hayır. olay bu kadar net.

aliya izzet begovic: "Ve her şey bittiğinde, hatırlayacağımız şey; düşmanlarımızın sözleri değil, dostlarımızın sessizliği olacaktır."
hikmet anıl öztekin: "en sonunda da düşmanların sesini değil, dostlarının sessiz kalmasını hatırlar insan"
şiir yazma

simit sat, onurlu yaşa.

diye nasihatta bulunmak istediğim şahıs.
Adamın 3 kitabıyla Türkiye'nin en çok okunan birkaç yazarından biri oldu.

Kitapları tam sözlükçülerin laf atmada sotede bekledikleri tarzda. Tasavvuf muhabbet üzerine kitaplar. Sözlükçüler için daha iyi malzeme olamaz sanırım.

Adam işini 10 numara yapıyor. Adam gibi Adam ayrıca. 1 söyleşisine katıldım ve Eyvallah kitabını okudum çok çok güzel. Piyasada o kadar ergen yazarın arasında tutulmasının tek sebebi çok popüler olması.

Derttaş diyor kendine ve okuyucularına. Yazarlığı da Adamlığı da Zekası da 10 numaradır. iTÜ gemi inşaat mühendisliği mezunudur..
kitapherif senin kim olduğunu biliyorum arkadaşım. sosyal medya hesaplarından bu adamın reklamını yapıyorsun. para karşılığı reklam yap anlarım da para karşılığı entry atmak ne demek ya? ya sizde biraz utanma arlanma yok mu? ticaret uğruna para kazanma uğruna kirletmediğiniz değer kalmadı. utanmadan sıkılmadan diyor ki bu çakma yazarın eyvallah kitabı güzelmiş. şimdi o kitaptan iki satır yazıcam herkes okusun rezilliği görsün.

bir ara gözlerin vardı şehrimde
sen gittin,
yeşili ondan gitti istanbulun.

aynen böyle yazıyor kitapta. hikmet anıl denen şey kişisi resmen bizimle dalga geçiyor. her şeyi geçtim bu kitapherif gibi yanaşmacılar da bu tip kağıt israfı adamların kuyusuna su taşıyor. yazık gerçekten yazık. edebiyat dünyası bu tipler sayesinde ayak oldu ya başka bir şey demiyorum. ne diyeyim ki?
Kitaplarının başındaki biyografisi bile şiir gibi adamın:

Sevmek belki bir gün okur diye şair olmaktır deyip kimseye anlatamadıklarımızı kağıtlara dökmeye başladık. Her kelime biraz yağmur, biraz dem, çokça özlem, çokça sevmek ve muhabbet doluydu. Anlatmak değildi derdimiz, paylaşmaktı. Muhabbet kokulu satırlarda buluşmaktı. Trabzon'da açılan gözlerimiz, asıl görmeye onsekiz yıl sonra bir imtihanla başladı. Birşeyler olmaya çalıştıkça kaybolup duruyorduk. Biz de çektik elimizi ayağımızı öleceklerden. Dünyayı, dünyayı sevenlere bıraktık. Heybemizde bir güzel dert var, kokusuna şükredip yolumuzda yürüyoruz. Öyle güzel bir yol sevdirdi bize sevdiğimiz. Yürüdük, özlem ağırlaştı, hüzne bulandık, gözler yaşlandı, yağmur yağdı... Değişmeyen tek şey bir güzelin gözlerine mühürlü gözlerimizdeki buğu oldu. Bir derdimiz var dedik, kimse anlamadı... Yandık, yandık, yağmurlar söndüremedi... Tek keyfimiz hüznün düştüğü gecelerde demli bir çaydı... Yana yana kül olduk, külümüzden kalanları derttaşlarla paylaştık. Biz sadece sevdik, insanlar yazıyor sandı...
kitapherif kullanıcı adını "kutuphaneavcisi" yaparak sıyrılamazsın bu işten. para alarak bu adamın reklamını yapmana eyvallah da gelip de buraya da entry girmenin ayıbı ile yaşa sen. sizin gibiler yüzünden bu ülkede hikmet anıl gibi kalem cahilleri parsayı toplarken, gerçek yazarlar kaybolup gidiyor. çok para kazan ama onursuz olmasın hiçbir şey. onursuzca yaşayın siz!
sözlük dostlarımıza not: "kutuphanavcisi" isimli kullanıcı hikmet anıl öztekin denen vatandaşın para karşılığı reklamını yapan kişidir. entry lerine lütfen itibar etmeyiniz. para karşılığı atılan entry lerdir.
"Dualarımda da seninle beni buluşturmaya çalışıyorum."
hakaner344 para karşılığı birini kötülemek de nasıl bir .......luktur. çok ilginç. Yazdıklarım tamamen bilgidir. Seninkilerse yorumdur. Ben bilgi vermeye devam edeceğim sen de çamur atmaya devam et. Öteki taraf gibi bir derdin yok sanırım.

Hikmet Anıl Öztekin'in yeni kitabı Eyvallah'ın arka kapak yazısı:

Herkesin bir derdi vardır. Bazıları geçer, bazıları geçmez. Bazıları anlatılır bazıları da anlatılmaz. Bazen de anlatmak istersin ama dinleyecek kimseyi bulamazsın. Bilirsin, muhabbettir ihtiyacın ama edecek kimse yoktur. işte bu kitap bunun için, dertleşmek için yazıldı. Yalnız olmadığını bil diye yazıldı. Muhabbet için, muhabbetle yazıldı...

Biraz yağmurun, biraz da hüznün düştüğü gecelerde bu kitabı okurken şunu hissedeceksiniz;

“Hâlâ dertleşebilecek birileri varmış bir yerlerde...”

Bazen solundan, soluğundan eksilirsin yine de eyvallah dersin...
21. yüzyılın en büyük hatası. Nuri Pakdil, Cahit Zarifoğlu, Ömer Tuğrul inançer gibi adamlar dururken bu kendini edebi sanan adamları neden okuyorsunuz anlamam.
Son kitabı Eyvallah'ın incelemesi: http://listekitap.com/rop...il-diye-yazildi-eyvallah/
kitaplarının hepsi birbirinin aynısı.
Onca övülmüş illa o kitabı al ve oku ısrarlarına dayanamayıp raftan alıp şöyle bi karıştırdıktan sonra ben bu kitaba para vermem deyip hızla uzaklaştığım yazar aday adayı.
Eyvallah diyip zengin olan yazardır.
*elif gibi sevmek
*elif gibi sevmek 2
*eyvallah
*eyvallah 2
kitaplarının adlarıdır.

sevdan ne kadar büyükse
imtihanın da o kadar ağır olur.
elif gibi seven yürek,
yanar,yanar durur.
Eyvallah diyip köşeyi dönen ilk kişidir. Ona da eyvallah.
"Besmelesiz başladım diye mi
Doyamıyorum seni sevmeye?
Halbuki niyet etmiştim adın gibi,
Namaza durur gibi,
Orucu tutar gibi.
Gönlüme,Ömrüme niyet ettim bu sevdayı,
Doyamıyorum dediğime bakma,
Doymak da istemiyorum."

Basbayağı ŞiRK lan bu! Şaka şaka muhafazakar kızlar eqlesin tadında, mis gibi.
Bir Jet Fadıl değil ama o da geçirenlerden, takdir ediyorum.
Belki de ihtiyacımız olan tek şey ; değer verince değişmeyen insanlar..
Aq bu yazar mı "s" dediğim adam.