bugün

kazığa oturtup teşhir etmek daha mantıklı bence.
büzzüğü sıkı olan varsa denesin .

bende öyle düşünmüştüm zaten .
hayallerle yaşamak zorunda kaldı bazıları .
laik paşa sallandırmak . kulağa ne kadar hoş geliyor değil mi .
bu kadar insaflı olmak zorundamıydın

rusların yaptığı gibi kökünü kurutsaydın.

bu konuda atatürk e çok kırgınım.
yok mu maçası sıkı olan ? deneyecek bir babayiğit yok mu len .

babayiğitlerin sizin gibi soytarıların için de ne işi olur .

hepsi bizde çok şükür .

yazılarımız değil icraatlarımız konuşur bizim .

rakiplerimiz de düşmanlarımız da mal mal seyrederler .

hele bir icraat yapsınlar bakalım .

bak feto piçi icraat yapayım dedi anasınınkini tersden gördü .

yokmu başka ?

adamlar hala ölmüş atatürkden medet umuyorlar .

siz yan gelin yatın o gelip kurtaracakmış sizi . ulan ne gülüyorum yaa .

acizliğinde bir sınırı olmalı .
ölmüş atatürk fikirlerini tohum gibi saçtı anadolu topraklarına. biz yeşerdikçe siz kuduruyorsunuz.
şeyhleri yetmez halifelik iddiasında bulunacak müritlerini de sallandıracaksın ki ortalık rahatlasın.
ahirette ödüllendirilecek eylem dini o kadar çarpıtıyorlar o kadar şirk koşuyorlar ki bu eylem allaha hizmet olur.
türkçülüğün yükselmesi yolunda uygulanabilirliği su götürmez olan eylem.
güzel aktivitedir.
la çoğu tescilli ingiliz ajanı

kör öldü badem gözlü oldu.

şeyh miş

ben de uçan derviş.
günümüzde de yapılması gerekir.cemaat, tarikat vb. bunlar tehlikeli oluşumlar.terorize olmaları için önlerinde engel olarak sadece bir kişinin " saldırın " dememesi olması kadar korkunç bişey yoktur.
caizdir.
vatana büyük hizmettir.
sadece vatana değil.

arıya böceğe kediye balığa kuşa çiçeğe havaya insanlığa dünyaya büyük bir hizmettir.
kurtuluş müjdesidir, bir nevi insanlığa hizmettir..
bir ayı düşünün o ayı yavrularını korumak için başka bir canlıyı ona saldırmasa da potansiyel tehdit olarak görüyor ve öldürüyor. ayı suçlu mudur hayırsa peki bir insan yavrularını korumak için ayıyı öldürürse suçlu mudur sorusunun da cevabı hayır mıdır ? yani şeyhler mesela sizi sallandırsa suçlu olmayacaktır eğer elinde güç varsa. çünkü siz tehlikesiniz onun için. sizin ideolojiniz içinse o tehlike. ikinizin elinde de hakikat yok ayrıca yani ikiniz de doğruluğu kesin olmayan şeylerden yola çıkarak karar verebilme imkanına sahip olan varlıklarsınız. siz şeriatı diyelim ki baskıcı bir dayatma olarak görüyor ve özgürlüğümüz yok diyorsunuz belki ama karşı taraf da şeriata inanıyor. yani burada herkes tek başına bireyci anarşist olsa tamam diyeceğim siz haklısınız o adam sizin özgürlüklerinizi kısıtlıyor inancıyla lakin devlet de tanrı gibi insanları kısıtlıyor ve elinde hakikat yok. ama sizin değerleriniz devletin değerleriyle kesiştiği için problem yok. yani öyle üstünkörü bu özgürlük meselesinden çıkamazsınız.
görsel
her zaman doğru olmayandır.

dinci, gericiler için doğrudur, ilerici aydınlanmacılar için yanlıştır.

(bkz: şeyh Bedreddin)
21.yüzyılda bile hala bunların ilerici, akılcı, aydınlanmacı olduğu düşünüldüğüne göre hepsinin sallandırılması gerektiğini doğrulayan başlıktır.
Temiz bir toplum için yerinde bir harekettir.
Atatürk bunları toplu sallandırmış, Gönüllerde bir kez daha taht kurmuştur.
hak edene gereğini yapmaktır. o günkü şartları bugünle değerlendirmek kolaya kaçmaktır.
soğuk yenen bir yemeği seyredecek olmaktır.