bugün

said-i kürdi adlı sahte peygamberin yıllarca gizlenen ve şimdi yayınlanan bir kitabında serdettiği hezeyanlardır. ilgili haber:

http://odatv.com/o-kitapt...r-yaziyor-1301161200.html

said-i kürdi nam sahte peygamberin, "cifir ilmi" (yahudilerin kabalasının, müslüman olduğunu iddia eden münafıkların arap alfabesine uyarladığı hali), "ledün ilmi" saçmalıklarını, atamız, inönü ve çakmak paşamız hakkındaki iftiralarını eleştirmeye tenezzül etmeyecek ve sadece bir çelişkisine dikkat çekmekle yetineceğim:

zamanında sırf abdülhamit kendisini akıl hastası olduğu için tımarhaneye attırdığı için 1908 devrimini can-ı gönülden destekleyen, ittihatçılarla birlikte rumeliyi dolaşıp, devrim lehinde söylevler veren bu şahıs, hiç utanmadan sıkılmadan devrimin bir yahudi - mason komplosu olduğunu söylüyor!.. ulan öyleyse sen ne oluyorsun a hain? ta çocukluğunda muttali olduğunu, sayesinde eğitim bile görmeden ilim sahibi olduğunu iddia ettiğin sözde "ledün ilmi", eşek kadar adam olduktan sonra neyin ne olduğunu anlamana yetmedi mi?

elin libyalı arap şeyh sunusi'si bile istiklal harbimize yardım için anadolu'yu dolaşırken, harp boyunca çamlıca tepesinde elin konaklarında oturan bir hainin canlarını ortaya koyarak istiklalimiz için mücadele edenlere laf etmesi!... neyse sövmeyeyim şimdi...
hayranlarının "namaz kılıyor muyuz" filan gibi hezeyanlarla destekledikleri hezeyanlardır.

namaz kılmıyorum, müslüman değilim, duble yol da, hırsızlık da, nankörlük de, müfterilik de yapmadım.

yeterli oldu mu?
(bkz: kemalist dininin özellikleri)
Doğu müslümanlığında sık görülen durum tehlikelidir.
söz konusu yobazın müritlerinin haklarındaki direkt ithamlara doğrudan "cevab" veremediği hezeyanlardır.

bakın, neyin ne olduğu konusunda zerre bilginiz olmasa bile, bu tür tartışmalarda kimin haklı kimin haksız olduğunu anlamak çok kolaydır.

kim doğrudan konuşuyor, diyeceğini açıkça söylüyor, cevap verirken kıvırmayıp, konuyu saptırmıyorsa o haklı, dansöz gibi kıvıranlar, ithamlara doğrudan yanıt veremeyip, konuyu saptıranlar, çamura yatanlar haksızdır.