bugün

görsel
Ali sürmeli' nin canlandırdığı samimi ama o kadar da psikopat bir karakter. Adamı hastanede kafasını sedyeye vura vura öldürmüştür.
kurtlar vadisinin en şerefsiz kaypak ve ödlek karakterlerinden biriydi. zaten adamın oyunculuk gücüde yok sıradan bi oyuncu.
(bkz: fırat delibaş)
ş:ben insan seviyem mi cevher
c:sevmiysin dayı
ş:he sevmiyim.
Ceveeeeeeeeer.

Ben insan seeeeemiyim.
Kaçakçılık sektöründe büyüyen elazığ asıllı zaza iş adamı. Ayrıca antika araba koleksiyonu vardır.
Sikender beyy deyişi bile yetiyordu kıralın. Özledik be. Evet.
görsel
beni sevimisin?
şivesine hastayız.
şivesi tam böyle malatya, erzincan şivesi arası. kelimeleri falan yayarak söylemiyormu bitiyorum.
sen beni sevmisen cevherim.
süper karakter . diyakoglarıni izliyorum. kurtlar vadisini değil.
görsel
dizi zerre ilgimi çekmez ama bu karakterin olduğu bölümleri kahkalarla izlerim. muazzam oyun, muazzam espriler.
(bkz: allah rahmet eylesin)
ölümüyle üzmüş karakterdir.
kurtlar vadisi pusu'nun en yaran karakteridir. ali sürmeli'den başkası bu rolü böylesine mükemmel oynayamazdı büyük olasılıkla.
geçen bölümde 100 rekattan fazla namaz kılmıştır.
cevheri ölmüş ortalığı sikertecek gibi duruyor, hayırlısı.
(bkz: karakter oyuncusu)
ali sürmeli karakteri öyle bir oynuyor ki sanki gerçekte de o şiveyle konuşuyor.
son bölümlerinden birinde adamlarına kızıp sizi ne bu dünya ne öbür dünya da affetmem cennetteki köşkümün kapısından içeri aldırmam demesiyle ortaçağda vatikandan cennet için arsa satın alan derebeyleri filan aklıma gelmiştir.
sikender beğ diyerek beni yaran tiplemedir. helal olsun ali sürmeliye. yine yapmış yapacağını.
eski günlerini mumla arayan kurtlar vadisi pusu'nun şu an için lokomotif karakteri. diziyi bu adamın üstüne kurgulasalar ikinci bir süleyman çakır efsanesi yaratır. ali sürmelidiyorum...başka söze gerek yok.
çok beğendiğim ve çok iyi bir oyuncu olan ali sürmeli'nin canlandırdığı, belli bir raconu olan, sevilen, sayılan bir karakter. zaza dayı. diziye girdiği ilk bölümde kulak keserek ve sen beni sevmisen repliğiyle beğeni kazanan karakter.