bugün

Şekersiz çay kahve içmeye alışın çay şekersiz acı geliyorsa biraz demsiz için.
Zaten unlu gıdalardan fazlasıyla kalori depoluyoruz.
kahveyi ve çayı zaten öyle sevdiğim için şekersiz içerim ama şekeri kes kelimesinden ele bıçak alıp şeker tanelerini kesmeyi anlarım ben arkadaş, başka bir şey yapamam çünkü.

ne demek tatlı yemeyeceksin?
son 4 gündür yapmaya çalıştığım şeydir. zaten çayı kahveyi şekersiz içiyorum ama diğer şekerlerden uzak durmak kolay değilmiş.
hayattan şekeri alın, geri neyi kalır ki?
Çayı şekersiz içmeye alıştım da sensiz çay içmeye alışamadım.
Şekeri kesmek önemli değil. Önemli olan şekeri kestiğini insanlara reklam yapmak.
Beden sağlığı için gerekli olan eylemler bütünüdür. Sadece çayda ya da kahvede şekeri kesmekten bahsetmiyorum. Tatlı, çikolata, bisküvi, abur cuburu da yememek, kesmek gerekir. Ancak böyle 'şeker kesmek' eylemi gerçekleşir.
yuksek atesli hastalik veya kusmadan sonra enerji icecegi kola gibi yuksek sekerli besinlerin vucuduma etkisi olumlu olmustur. yuksek seker bazen ise yarayabiliyor.
20 gündür paketli gıda, tatlı vb. tüketmiyordum. Dün akşam bir tatlı yedim ve boğazımdaki yanma hala geçmedi. Canına yandığımın glikozu ne kadar su içersen iç geçmiyor. Yani demem o ki değerli yazarlar boğazımıza kadar mısır şurubuna batırıldığımız için farketmiyoruz ama bedenlerimize verdiğimiz zarara birazcık ara verip tekrar deneyince anlıyoruz tahribatın boyutunu.