bugün

yok öyle yağma birader 30 gün aç kalıp oruç tuttun diye bu bayram babanın bayramı değil. şeker bayramına ramazan bayramı diyerek benim çağdaş bir insan olarak oruç tutmadığım için bayramı kutlamayı hak etmediğimi ima edemezsin.

edit. yobazların ısrarla şeker bayramına ramazan bayramı demelerinin nedeni bu yolla medeniyet ve insanlık dışı bir imada bulunarak aydın ve çağdaş kesimi dışlamaktır. ( ramazan bayramı oruç tutanlarındır ) demek istemiş yobazlar.

tanım. şeker bayramına ramazan bayramı diyen cahil insandır, yobazdır.
Yobaz değildir. O bayram şeker yenilmesi için değil 30 gün oruç tutan müslüman insanların bayramıdır. Şeker bayramı diyip çağdaş olacaksan yürü git istediğin ülkeye.
troll başlıktır.
gerçek adı ramazan bayramı olduğu içindir.
http://4.bp.blogspot.com/...0/ramadan+the+mobarek.jpg
yobazlıkta sınır tanımayan kişinin kendince bulduğu bahaneyle söylediği anlamsız cümle.
Eksi yiyerek dikkat cekmeye calisan bir yazarimizin actigi sacma baslik.
şeker bayramlarda adet olduğu içindir.

zira kurbanda da şeker ikram edilir ama ortalık et kaynadığından kimse dönüp şekere bakmaz.
şimdi burdan anla benim caanım yobaz kardeşim.
Ramazan Ayının ardından kutlanan bir Bayram olduğu için isminin Ramazan bayramı olması normaldir anormal olan ise her şeyden üstüne vazife çıkarmaya çalışan çağdaş görünümlü yobazların bu tür düşünceleridir.
müslümanların sırf şeker yiyebilmek için otuz gün aç kalması.
ahh cahillik işte böyle bir şey.. ne yaparsın öğrenecek abisi.
onun aslı ramazan bayramıdır sizin gibi yobazlar, şeker bayramı olarak biliyor hepsi bu. kapiş.
evet ülkemizde bu düşünceye sahip bol miktarda yobaz mevcuttur.
Ramazan Bayramı'na şeker bayramı diyen cahil olarak değiştirilmelidir.
yallah arabistana denilesi yobazdir.
"Ramazan" bayramın mübarek olsun sayın yazar...
ramazanda oruç tutmayıp bayramda şekere abanan dingil beyanı.
yanlış açılmış başlıktır. doğrusu "ramazan bayramına şeker bayramı diyen amerikan orospuları" olmalıydı. gidin siz çeker diye amerikan yarrağı yiyin.
ramazanı oruçsuz geçirince gelen bayramı da şeker bayramı sanmanız çok doğal.

aslında size her gün bayram isminin çok önemi var mı sizce?
Bayramın adı konusunda bile polemik yaşayan zavallı bir milletiz artık dedirtir.
Bayram işte olum, ne fark eder diyemiyoruz bile!
Birbirimizi kesip yemesek bari!
eskiden ben Çocukken trt bayramda "şeker bayramınız kutlu olsun" mesajı yayınlardı. Ne okulda ne de sosyal çevrede ramazan bayramı sözünü duymamıştım. bayramı anneannemin çocukları imam hatipe giden sofu abisinin evinde kutladığımız zamanlarda bile.

Bebeler bilmez Ramazan'dan sonra kutlanan bayrama şeker bayramı denilen dönemde bu ülke bu kadar kutuplaşmamıstı, insanlar hiç tanımadığı yabancıların bayramını da gülümseyerek kutlardı. Bayramda gerçekten mutlu olur ve neşelenirdik.