bugün

canı yanan gururlu annedir. anneler bu acılarla sınanırken siyasilerimizin yıllardır süregelen konuşmaları hiç değişmedi bile. hala "bunu yapanlar karşılığını bulacak" diyorlar. ve biz hala o karşılığı bekliyoruz. dua edelim ki biz beklerken daha nice anneler oğullarının tabutlarına bakıp gülmek zorunda kalmasınlar.

http://gundem.milliyet.co....2012/1591309/default.htm
Şırnak'ın Beytüşşebap ilçesindeki terör saldırısında şehit olan askerlerden Piyade Uzman Çavuş Ahmet Bozkurt'un annesi rahime bozkurt'tur.

" görsel "

Anne Rahime Bozkurt, şehit oğlunu gülümseyerek ve el sallayarak uğurladı.
Şehidin kız kardeşi Nuriye ise "Ağlamayacağım. Benim kardeşim şanıyla, şerefiyle törenle toprağa verildi. Dağdakilerin leşlerini ise kurtlar, çakallar yiyecek" dedi.

helal olsun !

Şehit Uzman Çavuş Ahmet Bozkurt'un cenaze töreni, önceki şehit cenazelerinde yaşanan tepkiler nedeniyle kentin dışındaki Asri Mezarlık'ta bulunan Nakiboğlu Camii'nde yapıldı. Vali Erdal Ata, 5'inci Zırhlı Tugay Komutanı Tuğgeneral Kahraman Güneş, il Emniyet Müdürü Süleyman Oğuz, milletvekilleri ve belediye başkanlarıyla şehidin yakınlarının katıldığı törende, anne Rahime Bozkurt, kortejdeki top arabasına dayanarak yürüdü. Acılı anne kortej boyunca kınalı elleriyle oğluna el sallayıp, öpücük gönderdi.

Şehit Uzman Çavuş Bozkurt'un cenazesi Asri Mezarlık'taki şehitlik yerine ailesinin isteği üzerine aynı mezarlıktaki aile mezarlığa defnedildi.

Tören sırasında polis geniş güvenlik önlemleri alırken, törene katılmak isteyen kalabalığın bir bölümü aranarak tören alanına alındı.
şehadet, islam dininde peygamberlikten sonra erişilebilecek en büyük makam olduğu için sevinmiş olması gayet normal olan müslüman hanımdır.
şerefsizleri sevindirmemek için dışından gülümseyen ama içinden ağlayan annedir.
oğlunun şefaatine nail olacağının bilincindedir.
bir yandan da yüreğimizi yakandır. o kadın içinden kan ağlıyor, götü boklu bir vatansız gelip evladını vurduğu için. vurabildiği için. bundan öncekilerde ve bunda da olduğu gibi devlet büyüklerinin çıkıp herşey yolunda dediği için ve hiçbir şeyin yolunda olmadığı için.
yahu neden bilmiyorum ama biraz ilginç geliyor bana. gülmek var gülmek var. bir oğul şehit olduğu için bu kadar da sırıtılmaz ki. bende mi sorun var lan? benim gözlerim dolar tanımadığım insanların şehit haberlerinde. ne bileyim ya. biraz değişik geldi bu durum bana. hüzünlü bir gülme şekli vardır da bu gülüş düğünde gülen teyzeler gibi.

başı sağ olsun annemizin, ne diyelim...
ne tür bir sakinleştirici ilaca maruz kaldığını merak ettiğim annedir.
çaresiz annedir. vatan sağ olsun diyerek acısını dindirmeye çalışan annedir. muhtemelen ruh sağlığı bozulmuştur.
o annenin içindeki ateş dünyaya düşse tüm galaksi yanardı.
ananm olsa sevmem,o derece. fasitligin sinirlari nereye kadar dayaniyor , bir anayi nelere mahkum ediyor der gecerim.
sinirleri oldukça yıpranmış görünen anne. üzülmemek elde değil.
başkalarının yaptıkları bir tarafa, tuzukuruların askerlik bile yapmaması bir tarafa... insanın gücüne gidiyor ama bu dünya imtihan dünyası değil mi? allah bizi canlarımızdan, mallarımızdan, evlatlarımızdan alarak sınamıyor mu?.. değil mi ki şehit ahiret gününde rabbinin huzuruna çıkacak; "ya rabbi beni dirilt, dünyaya gönder, senin yolunda yine şehit olayım; yine dirilt, yine şehit olayım..." diyecek.
allah yolunda öldürülenlerin ismidir şehit. şimdi askerlerimizin durumunu tartışmak yersiz. zenginler yatışta, gariban ölüyor... doğrusu o ama allah sevdiği kula hayırlı ölüm veriyor.
dünyada işi tıkırında olan akıbetinden korksun...

http://youtu.be/6G5yoJUSsGAhttp://youtu.be/6G5yoJUSsGA
bence sinirden gülümsüyor,çünkü yıllarca fakirlikle büyüttüğü gariban oğlu,ordusunu amerikanların yönettiği ülke bile olmayan küçük bir toprak parçasında anlamsız bir şekilde can verdi kim bilir belkide o çocugu öldüren arkasındaki tsk faşo kürt komutanıydı...
psikolojisi ne durumdadır diye düşündüğüm anne.
bazen babanneme soruyorum da hemen ağlıyor amcam aklına gelince.
allah sabırlar versin.
bakalım daha böyle kaç anne gülerek, ağlayarak, sinir krizi geçirerek evladına veda edecek!
çok emin ellerdeyiz ya, cezasını bulacaklar ya, bekliyoruz bakalım!
sinirleri bozulmuş olan annedir. çaresizdir. elinden gelen hiç bir şey yoktur.
artık şaşırtmayan görüntüdür. o kadar yoğun,olağan ve normal oldu ki bu şehit cenazeleri, insanlar ne yapacağını şaşırdı. herşey yapmacık ve yalan. acılarımız bile. bu kadını nasıl bu moda soktular, nasıl beynini bu şekilde yıkadılar anlamak çok güç. bu vatanın genç insanları bir hiç uğruna sırf birilerin çıkarları uğruna yok yere ölürken, birilerinin şehitlik mertebesinden bahsetmesi, vatan sağolsun, vatan bölünmez nidaları o kadar büyük yalan ki, yazıklar olsun demekten başka birşey demek elden gelmiyor.
akşam akşam gözlerimi dolduran annedir, ellerinden öpülesidir.
sinirleri aşırı derecede bozulmuş, kafayı yemek üzere olan annedir.
haberi ve yorumları gözyaşları içinde okuduğum olaydır.
oğlunu, topraktan ve devletten daha değersiz gören annedir. devlete gidip hesap sormayan, bağırmayan, direnmeyen annedir, susup oğlunun ve diğer tüm fakir oğlanların ölmesine göz yumacak annedir, kravatlıların görmek istediği tabloyu çizen annedir, kravatlıların ceplerindeki şişkinliği ve paşaların samimiyetsizliğini görmeyen annedir. kürtlerin analarının göz yaşını görmeyen anadır.
kendisine cahil diyenlerden, şehit haberlerini siyasi propaganda malzemesi yapanlardan milyonlarca kez daha yüce bir annedir. şehit annesidir. *
cennetin ayaklarının altında olduğuna inancımın tam olduğu anne.
ben gibi duygusuz bir herif 3 ay beslediğim kedi bok yoluna ölünce ağladım..
sen o yaşa kadar canından bir parçayı büyütmüşsün,
bok yoluna göndermişsin öbür tarafa,
gülerek el sallıyorsun ardından..

psikolojisi bozuk annedir..
acısını yüreğine gömüp, it soylarını sevindirmemek adına acıyla gülümseyen annedir. video görüntülerini izlerseniz ayakta durmakta zorlandığını da görürsünüz. kendisine kim bilir kaç tane sakinleştirici verilmiştir. bu anneye şuursuzca dil uzatıp, eleştirenlerin pkklı olduğunu düşünüyorum. hoşunuza giderdi değil mi feryat figan etseydi bir türk annesi?
şehitliğe "allah yolunda ölmek" tanımını yapacak kadar müslüman olanın bu anneyi eleştirmesi de ayrıca tuhaf. var mı islam inancında ölü arkasından ağıt yakmak? isyan etmek?
ne dense boş, kadıncağızın sabrına hayran kaldım. Allah geride varsa evladı onlara ömür versin.
çok merak ediyorum bu kadın ne yapsaydı cenazede memnun olurdunuz? eline bir silah alıp gördüğü ilk kürtten başlayarak öldürmek mi düşmanlarını?