bugün

yeni şarkılar beklenen. yeni albüm ne zaman şebo?
Türk Rock'ının kraliçesi. Muhteşem bir sese sahip olan kadın.
sigara adlı parçasının çok ayrı bir kafası vardır.
sahne dışında minik kızımız sahnede yırtıcı kaplanımızdır. alçak gönüllülüğüyle, girmediği polemikleriyle her şeyin başında büyüleyici sesiyle ve en sonunda da hayat hikayesiyle gönüllere taht kurmuştur. o tahta öyle de bir oturmuştur ki babam gelse kaldıramaz.
yakınlarını birer birer sonsuzluğa uğurlamış, yapayalnız kalmıştır.

güçlü kadın şebnem ferah, sözlerini her zaman art niyetle yorumlamaya kalkışan insanlarla karşılaşmıştır, yılmamış ve doğruluğuna inandığı değerleri sonuna kadar savunmuştur.

mutluluğu, acıyı, umudu, sevinci, ayrılığı, kaybetmeyi, yalnızlığı, dostluğu, sevgiyi müthiş üslubuyla, farklı bakış açısı, geniş düş yapısıyla ve bi saç teli kadar nazik samimiyetiyle mükemmel yorumlamıştır. şarkılarında insanlar kendine dair çok şey bulur, gözleriniz uzaklara çok kez dalar. çok kez bir anda gözlerinizin dolduğunu fark edersiniz.

köşeye sıkışmayı da bilir, basamakları aşıp o bunalımdan çıkmayı da. ve siz de onunla birlikte yaşarsınız tüm bu duyguları. sizi de alır yanına, yalnızlığınızda dert ortağınızdır çayınızın, sigaranızın ardında.

40 yaşına geldin şebo! hala ne kadar da durusun. kalbin ilkokul yıllarındaki masum çocukluğundan daha ileri gitmedi, hiç kirlenmedi. sen her adımında olgunlaşırken, düşlerin doğallığını hiç yitirmedi. kaybetmedin yaşama sevincini, kaybetme abla.

--spoiler--
aşk şarkısı değil bu, geldi içimden; gülümse bir kez benim için eğer duyuyorsan!
--spoiler--
şuan öfkemin dinmesine şarkılarıyla yardımcı olan, sesinin müptelası olduğumuz güzel rockçı.
gözlerimin altındaki çizgiler şarkısını dinlerken küçük mutluluk verendir.
iclal aydın'ın rock müzik yapmış versiyonu.
her şarkıyı inanılmaz derecede hissederek söyleyen kadın. evet, sesi güzel, kendi güzel ama başka söylüyor bu kadın şarkıları. içten, hissederek söylüyor. yaşıyor. öyle ki her şarkısını ezbere bilmeme rağmen, her dinlediğimde tüylerim diken diken oluyor. ayrıca "ay ben canlı söyleyemem!" diyen popçuların aksine gümbür gümbür canlı söyler, hatta canlı performansları stüdyo kayıtlarından daha iyidir.
şu an ülkemizdeki en iyi şarkıcıdır.
tapılası insan.
türkiye'de rock müzik yapan birkaç kişiden biri.
sevmeden geçer zaman' da yeniden hayran bırakan efsane.
benim bildiğim türkiyede rock müzikle uğraşan, sesi güzel bir bayan.
duygularını dramatize olmammış şekilde kaynağından veren bir sevgili bir anne gibidir.
öylesine içten söyler ki şarkıları... bir numaradır kendileri.
hiç yazılmamış, kendisi tatar'dır.
her şarkısı birbirinden güzel olan sesi de en az şarkıları kadar güzel olan müthiş kadın.
şarkıları insanı aşırı derecede duygulandıran müthiş kadın.
konser performansı mükemmel olan sanatçı.
bilmem kaç yaş küçük basketbolcuya -cenk akyol- aşık olunca güzelleşmiş, zayıflamış rock kraliçesi.

hiç 40 yaşında der misin?

http://upload.wikimedia.o.../7/70/Sebnem_Ferah_VF.jpg
yeni albüm hazırlıklarında olan türkiye'nin bana göre en değerli sanatçılarından biri. albüm bir an evvel çıksada alsam, dinlesem. konserlerine gitsem.
bir yağmurlar şarkısı vardır ki her şeye bedel.
" beni sevmezsen yağmurları sev, bulutlar ağlasın , sen gül , güneş doğsun yeniden.."
anlatılmaz yaşanır diyeceğim sayılı şeylerden.
Uludağ Üniversitesi bahar şenliklerinin olmazsa olmazı.