Yılbaşı çekilişinde büyük ikramiyeyi tek sayı ile kaçıranlara her ''bilet aldın mı? bişi tuttu mu? v.b.'' sorulara cevap olarak tekrarlanan küfür.
.... gene fakirim olarak devam ettirilesi söz.
hislerime tercüman olduğunuz için teşekkür eder, sizede yeni bir yıl dilerim.
(bkz: sikerim böyle işi ya)
(bkz: 2011 in en mantıklı cümlesi)
şansımı sikeyim. sadece altı sayıyla kaçırdım büyük ikramiyeyi diyorsanız eğer ne kadarda uğraşsanız sikerek o şansı çoğaltamazsınız.
yok ki bende şans.
kesinlikle çok doğru söz.
şu lafı benim kadar içini doldura doldura söyleyebilecek çok az insan vardır şu dünyada.

(bkz: benim hiç yüzüm gülmedi)
(bkz: acıların çocuğu)*
Perşembe günü saat 21:30dan sonra süperloto ya hitaben söylediğim kelimedir.
tatlı bir küfür. bu lafta küfürle beraber ince bir muziplik, yaşamla alay etme durumu da vardır.

misal üç arkadaş bir gece kulübüne gidersiniz. bir kaç Saat eğlendikten sonra sikerim bu aşkın ızdırabını hissinden sonra ben eve gidiyorum aga dersiniz.
ertesi gün o iki arkadaşınızın manita yaptıklarını öğrenir ve üç kişilik gruptaki o uzun boylu kızın sizi sorduğunu duyarsınız. almanya için küfür vakti... bakla çıkar ağızdan:
-şansımı sikeyim.

sadece bu Kadar, Hayat devam eder. nefes Alan herkes şanslıdır aslında.
açılımı; "hep o beni skiyor, bir kere de ben skeyim n'olur" olan cümle.
eylemi gerçekleştirseniz de çoğalmayacaktır.
Evet şansımı sikeyim

Fenerin maçını izlemeye geldim
2. Yarı için girdik

Neyse dedik
Zaten ilk yarı bitti 2. Yarıya girelim dedik
Çıkarken gol diye bağırdılar

Gittik baktik göle
Çıkarken 2. Golü bağırdılar
Şansımı sikim
2. Yarı da gol olmazsa yılın cenabeti benim.
özeleştiri cümlesi. bir değişik versiyonu için (bkz: bahtımı sikeyim)
türk erkeğinin 2 kelimelik özeti ulan.
cumartesi akşamı sayısal sonuçlarına bakmış ve yine kolonu yırtıp atmış masum insan cümlesi.
benim sansimi gelin birlikte topluca sikelim seklinde katildigim serzenis.
4.5 milyar yıllık dünya tarihinde tayyip'le aynı zaman ve mekanda bulunma başarısını elde eden şansımı sikeyim. lan az bi hata olsaydı, 90 sene önce yaşasaydım. atam'la, gösterdiği yolda emin adımlarla yürüseydik.