gelir mi gelmez mi bilmem ama türklerin ve alevilerin atalarının şaman olduğunu biliyor musunuz... eminim ama kanıtlayamam
bilmeyen insanlar için şamanizm bir din değildir. kuralları yoktur birine ibadet etme zorunluluğu da yoktur.

günümüzde ben şamanistim diyip sabah akşam ağaçların etrafında tapınan insanlar göremezsiniz. çünkü öyle bir şey yok yani.

şamanizm kısaca türkiye'de yaşayan türklerin islam dinini ve saçmalıklarını bırakıp hayatına devam etmesidir.
Olum siz şamanizmide kendinize benzetirsiniz.
Din kaynaklı inançların, her türlüsünden uzak durun. Ateizmi seçin kafanız ve zihniniz rahat olur. Ytd.
hayır da islamı beğenmiyorsunuz ondan bin yıl önce ortaya çıkan bir dini istiyorsunuz. gericiliğin daniskası değil mi bu. bari uzay dini, kozmoğrafya mistizmi, metaverse spiritüalizmi filan yenilikçi birşeyler bulup ona tapsaydınız...
Hele şükür adına islam denilen Arapların uydurduğu Yahudilikten doğma dininden kurtuluyoruz.
birgün tüm Türklerin özüne dönmesi dileğiyle.
En azından homofobi, misojini yok.
odatv'nin bile fark ettiği gerçek. evet
görsel
Nerden den gelir nireye gider de bağalım.
yağmur duasına çıkan anadolu köylüleri.
görsel
Arapcilari rahatsız eden durumdur. Hayırdır kardaş pek bir emevi gördük sizi.
(bkz: illa bir dine inanmak isteği)
(bkz: bi bitmediniz)
(bkz: anlıyorum)
genç şamanlar rahatsız.

%0.05 i evinde zor tutuyoruz.
kahrolsun şamanizm! yaşasın Tengricilik
günümüzde hızla takipçisi artan islamın yanında pek de gümbür gümbür olmayan gerçek. ayrıca bunu yazan sivri zekalının şamanizm ile tengrizm arasındaki farkı bilmeyişi de bir o kadar ironik *
(bkz: şamanizm ne amk)
ben demiştim demeyi sevmem ama yükselen akım olmasıdır. aşırı doz islam sonucu olacağı buydu.
artık herkesce kabul gören gerçek. özümüze dönüyoruz tengrinin izniyle.
kardan adam olur türkçüden olmaz sözünün doğruluğunu bir kez daha gösteren iddia.
öyle böyle komik değilsiniz siz ya.
Çocuklar önce kutsal ot ve ayata ile başlayalım.

Ben size yol gösteririm.
Şamanizmi kim biliyor onu söyle sen bana.
yadsınamaz gerçektir. halk öz dinini geri istiyor. ne o arap şeysi . evet
halkın hızla öz dinine dönüşü olayıdır. özellikle son olayların etkisi büyüktür.
işte bunlar hep hüseyin nihal atsız okumak.